0
19:55

Τέλος της αναμέτρησης, σχετικά άνετη νίκη για τον Ηρακλή

19:51

90': Τέσσερα θα είναι τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:51

90': Κάρτα στον Τζανδάρη

19:49

89': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ηρακλής. Εκτός ο Ονουάτσι μέσα ο Σιατραβάνης

19:44

84': Εκτέλεση φάουλ με πάσα, ο Πόποβιτς σουτάρει, η μπάλα λίγο άουτ

19:42

Τελευταίο δεκάλεπτο, ο Ηρακλής μοιάζει να έχει κλειδώσει το τρίποντο

19:38

Σέντρα (πάρε-βάλε) από αριστερά του Κοντοδήμου, κεφαλιά του Σκόρτσα από κοντά και το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους είναι γεγονός

19:38

78': ΓΚΟΛ, 2-0 ο Ηρακλής

19:37

77': Κάρτα στον Αθανασιάδη για διαμαρτυρία

19:37

76': Αλλαγή κάνει και η Καλαμαριά. Στην θέση του Μωυσίδη ο Τσερκέζος

19:34

74': Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Στο ματς περνά ο Σκόρτσα, έξω ο Τσιλιανίδης

19:34

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή να κάνει δεύτερο γκολ

19:34

74': Δοκάρι για τον Ηρακλή με υπέροχο φαλτσαριστό σουτ του Ονουάτσι

19:28

68': Απειλούν και πάλι οι φιλοξενούμενοι. Κεφαλιά ψαράκι του Αθανασιάδη, λίγο έξω η μπάλα

19:25

65': Κάρτα βλέπει ο Ιντζόγλου με το που μπήκε στο ματς

19:24

64': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Ματσούκα ο Ιντζόγλου

19:24

Προσπαθεί να αντιδράσει η Καλαμαριά

19:23

63': Φάση διαρκείας, ο Μπερτέν παίρνει την κεφαλιά, ο Κολίτσι με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

19:22

62': Απειλεί η Καλαμαριά με κεφαλιά του Προβατίδη απο το ύψος του πέναλτι, λίγο άουτ η μπάλα

19:20

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Στην θέση το Μεσίνα ο Αθανασιάδης

19:20

Περνά ανεκμετάλλευτο

19:18

Κόρνερ για την Καλαμαριά

19:15

55': Τώρα γίνεται η αλλαγή. Εκτός ο Πέλκας, μέσα ο Προβατίδης

19:15

Τον Προβατίδη θα ρίξει σε λίγο στο ματς ο Αλεξίου

19:12

Έχει μπει δυνατά ο Ηρακλής, ψάχνει και το δεύτερο γκολ

19:11

51': Σουτ του Τσιλιανίδη ο Καρατζιοβαλής μπλοκάρει

19:08

Μετά από κακή απομάκρυνση με γροθιές του Καρατζιοβαλή ο Μπουκουβάλας σεντράρει από τα δεξιά και ο Ονουάτσι με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 1-0

19:08

48': ΓΚΟΛ ο Ηρακλής

19:05

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

18:49

Τέλος πρώτου μέρους

18:49

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

18:45

42': Συρτά εκτελεί ο Πουρτουλίδης, ο Καρατζιοβαλής με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

18:43

40': Φάουλ σε καλή θέση για τον Ηρακλή

18:40

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος

18:36

33': Ο Πέλκας εκτελεί ψηλά

18:35

32': Κάρτα στον Μπαμπα και φάουλ σε καλή θέση για την Καλαμαριά

18:33

Σαφώς πιο επιθετικός πλέον ο Ηρακλής, ψάχνει περισσότερο το γκολ

18:32

30': Ο Πουρτουλίδης βρέθηκε στα αριστερά έξω από την μεγάλη περιοχή, έφερε την μπάλα στο δεξί, το καλό του, έπιασε το σουτ, αλλά ο Καρατζιοβαλής μπλοκάρει εύκολα αφού ήταν αδύναμο

18:28

25': Φάση διαρκείας στα καρέ της Καλαμαριάς, ο Ματσούκας δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας και ενώ βρισκόταν σε εξαιρετική θέση

18:27

24': Καλή στιγμή για τον Ηρακλή. Ωραία σέντρα του Κοντοδήμου από αριστερά, ο Τσιλιανίδης πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

18:23

Συμπληρώσαμε το πρώτο εικοσάλεπτο, μοιρασμένο το παιχνίδι, με τον Ηρακλή να είναι ελαφρώς καλύτερος

18:21

Ήταν φάουλ υπέρ της Καλαμαριάς λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή

18:20

18': Κάρτα στον Πέλκα για θέατρο, είναι φάουλ, πάλι κάνει λάθος ο διαιτητής Γρατσάνης (Τρικάλων)

18:17

Λίγο νωρίτερα οι του Ηρακλή φώναξαν και πάλι στον διαιτητή για ένα φάουλ που δεν δόθηκε και από το οποίο προήλθε το τετ-α-τετ του Πόποβιτς

18:16

Τον έχει βρει ο Μωυσίδης, είναι πεντακάθαρο φάουλ υπέρ του Ηρακλή και μάλιστα αν δινόταν ήταν σε καλή θέση!

18:16

Έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του Ηρακλή

18:16

13': Κάρτα στον Ματσούκα για θέατρο

18:13

11': Απειλεί η Καλαμαριά! Διαγώνιο σουτ του Πόποβιτς με το αριστερό, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Κολίτσι

18:13

Φτάσαμε στο 10'...

18:12

Τα πράγματα ηρέμησαν, το ματς συνεχίζεται κανονικά, ακόμα ψάχνουμε το πρώτο σουτ

18:12

Ένταση ανάμεσα σε Κοντοδήμο και Μεσίνα για ένα σκληρό μαρκάρισμα

18:08

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο με τον Ηρακλή να προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό του

18:03

1': Σέντρα στο ματς

18:01

Λίγος κόσμος στο Καυταντζόγλειο, αρκετό κρύο στην Θεσσαλονίκη

18:01

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

ΗΡΑΚΛΗΣ
Κολίτσι, Μπουκουβάλας, Κοντοδήμος, Παπαστεριανός, Κοντέων, Λίμα, Μπάμπα, Πορτουλίδης, Ονουάτσι, Τσιλιανίδης, Ματσούκας
Αναπ: Κηπουρός, Ιντζόγλου, Σιατραβάνης, Σκόρτσα, Χιονίδης, Κουρουπής, Σαββίδης
Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Ποζατζίδης, Κισκαμπάνης, Μπερτέν, Μωυσίδης, Τζανδάρης, Πέλκας, Μεσίνα, Ναλμπάντης, Πόποβιτς
Αναπ: Βασιλειάδης, Τσερκέζος, Παρμαξίδης, Βλάχος, Βέργος, Αθανασιάδης, Προβατίδης
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων). Βοηθοί: Νταλούκας (Τρικάλων), Νατσιούλας (Λάρισας). 4ος: Αναστασίου (Λάρισας).