0
16:53

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr

16:52

Μία πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Νίκη Βόλου απέναντι στα Τρίκαλα, τα οποία νίκησε με 2-0 φτάνοντας τους 18 βαθμούς, ενώ ο ΑΟΤ υπέστη την πρώτη του φετινή ήττα και παρέμεινε στους 28 πόντους. Βέβαια η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη έχει ήδη βγει πρωταθλήτρια χειμώνα από την προηγούμενη αγωνιστική. Τα γκολ της νίκης για την ομάδα του Στάικου Βεργέτη σημείωσαν οι Ντομίνγκεθ (22'), Λούκας Γκαρσία (76').

16:51

Λήξη της αναμέτρησης, Νίκη Βόλου - Τρίκαλα 2-0.

16:50

90+4': Εκτέλεση φάουλ του Κρουθ και ο Γιακουμής διώχνει σε κόρνερ, το οποίο όμως δεν εκτελείται.

16:48

90+2': Ο Πελάεθ εκτελεί ένα ακόμα κόρνερ για τον ΑΟΤ, ο Αποστολίδης μπλοκάρει τη μπάλα.

16:47

90+1': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Στάικος Βεργέτης, με τον Βοσνιάδη να περνά στο ματς αντί του Λούκας Γκαρσία.

16:46

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:44

Στο έδαφος ο Αλιατίδης και μίνι διακοπή στο ματς.

16:43

87': Κίτρινη κάρτα στον Πελάεθ για διαμαρτυρίες για καθυστέρηση στην αλλαγή.

16:42

86': Δεύτερη αλλαγή για τη Νίκη Βόλου ο Ροχάνο αποχωρεί και ο Καπός περνά στο ματς.

16:37

81': Κλείνει τις αλλαγές του ο Περικλής Αμανατίδης, με τον Γρηγορόπουλο να περνά στο ματς αντί του Λώττα.

16:37

81': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννίτση για φάουλ στον Σανδραβέλλη.

16:36

80': Ωραία προσπάθεια του Παπαγεωργίου και κόρνερ για τον ΑΟΤ. Το εκτελεί ο Πελάεθ, η μπάλα απομακρύνεται.

16:34

78': Ο Λώττας εκτελεί κόρνερ, διώχνει στο δεύτερο δοκάρι ο Αλιατίδης.

16:33

Διπλασιάζει τα τέρματά της και βάζει βάσεις νίκης. Ο Λούκας Γκαρσία εκτελεί αριστοτεχνικά φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στη πλάτη του Λώττα, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του Γιακουμή για το 2-0.

16:32

76': ΓΚΟΛ για τη Νίκη Βόλου!

16:31

75': Δεύτερη αλλαγή για τα Τρίκαλα ο Ντόσης μπαίνει στο ματς στη θέση του Νιάρου.

16:28

Αρκετά τα φάουλ στο δεύτερο ημίχρονο.

16:25

69': Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη Σ. για μαρκάρισμα στον Πελάεθ.

16:24

68': Κόρνερ εκτελεί ο Κρουθ, ο Μπιτσάκος στο πρώτο δοκάρι δεν μπορεί να κάνει το σουτ και απομακρύνει ο Βέρτζος.

16:23

67': Ο Πελάεθ το εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Λώττα που σεντράρει από τα αριστερά, ο Αποστολίδης μπλοκάρει.

16:22

66': Σέντρα σουτ του Σανδραβέλη, ο Τσίπρας με "τακουνάκι" προσπαθεί να απειλήσει, την τελευταία στιγμή σε κόρνερ ο Αποστολίδης.

16:21

65': Κίτρινη κάρτα στον Ριζογιάννη για φάουλ πάνω στον Γκαρσία.

16:19

63': Ο Πελάεθ από τα δεξιά αυτή τη φορά στην εκτέλεση, η μπάλα απομακρύνεται.

16:18

62': Ο Λώττας το εκτελεί, ο Αποστολίδης παραχωρεί νέο κόρνερ.

16:18

62': Ωραία συνεργασία των παικτών των Τρικάλων, ο Πελάεθ πασάρει στον Ριζογιάννη, σουτ δυνατό από τον άξονα, η μπάλα κοντράρει και κόρνερ.

16:16

60': Ο Νιάρος "συλλαμβάνεται" σε θέση οφσάιντ, δύσκολη φάση.

16:16

Μία ώρα αγώνα, έχει μπει καλύτερα η Νίκη στο δεύτερο μέρος.

16:12

56': Πρώτη αλλαγή για τα Τρίκαλα, ο Σταματής αφήνει τη θέση του στον Τσίπρα.

16:11

55': Το νέο κόρνερ εκτελεί και πάλι ο Γκαρσία, ο Ροχάνο πιάνει τη κεφαλιά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και μπλοκάρεται από τον Γιακουμή.

16:10

54': Κόρνερ για τη Νίκη, το εκτελεί ο Γκαρσία, κεφαλιά του Μπαλάφα στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα ενώ είχε κατεύθυνση τα δίχτυα, ο Παπαγεωργίου σωτήρια διώχνει τη μπάλα, ο Μπιτσάκος δεν μπορεί να κάνει το σουτ και έχουμε νέο κόρνερ.

16:03

48': Ο Πελάεθ το εκτελεί, η μπάλα στο Νιάρο και από εκεί στον Τεγούση, σουτ του τελευταίου και η μπάλα καταλήγει πλάγιο.

16:02

47': Ο Αλιατίδης παραχωρεί κόρνερ για τα Τρίκαλα.

16:02

47': Ο Γκαρσία εκτελεί κόρνερ για τη Νίκη Βόλου, ο Τεγούσης στο πρώτο δοκάρι διώχνει τη μπάλα.

16:01

46': Ο Καμπαγέρο αντί του Τσιώλη στην πρώτη αλλαγή της Νίκης Βόλου.

16:01

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.