1
16:54

Τελικό στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ επικρατεί 2-1 με τα χίλια ζόρια

16:53

90'+2: Δοκάρι για την ΑΕΚ σε σουτ του Πλατέλλα

16:52

Το γκολ ήρθε όταν ο Πλατέλλας βρήκε χώρο έξω απ' την περιοχή και με ένα υπέροχο σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό "Γ" του Ζαφείρη

16:48

89': ΓΚΟΛ, 2-1 η ΑΕΚ

16:48

88': Αστοχεί ο Ντακόλ από κοντά

16:47

Στη θέση του Μωραΐτη μπαίνει ο Κλίνης

16:46

87': Τρίτη αλλαγή για τον Ηρόδοτο

16:44

''ΑΕΚ ΑΕΚ παίξε μπάλα ΑΕΚ'' ακούγεται από τον κόσμο, έντονη μουρμούρα πλέον στο ΟΑΚΑ

16:43

Ο Γροντής το εκτελεί, στέλνει την μπάλα άουτ! Δεύτερο χαμένο πέναλτι στο σημερινό ματς και 7ο συνολικά στην σεζόν για την ΑΕΚ

16:43

ΑΟΥΤ η μπάλα!

16:42

Για μαρκάρισμα που έγινε πάνω στον Τζάθα

16:42

83': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΑΕΚ

16:40

Την είδε ο Πήλιος, που κλώτσησε μακριά την μπάλα για καθυστέρηση

16:40

80': Κίτρινη κάρτα για τον Ηρόδοτο

16:35

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο, η ΑΕΚ δεν βρίσκει τρόπο να πατήσει στην αντίπαλη περιοχή

16:31

72': Σουτ του Τσιρίλο, ψηλά η μπάλα...

16:31

Η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά έχει κλείσει τον Ηρόδοτο στα καρέ του και πιέζει ασφυκτικά

16:30

71': Ο Πλατέλλας εκτελεί, διώχνουν οι αμυντικοί, περνά ο κίνδυνος

16:30

Κόρνερ έχει κερδίσει η ΑΕΚ

16:28

69': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρόβα και φάση διαρκείας στα καρέ του Ηρόδοτου οι παίκτες της ΑΕΚ δεν μπορούν να σκοράρουν και τελειώνει η φάση

16:27

Το κακό θέαμα φέρνει και τις πρώτες αποδοκιμασίες στο ΟΑΚΑ

16:26

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορούν να αναπτυχθούν σωστά και φυσικά να μην απειλούν

16:26

Πολλά και αβίαστα τα λάθη από τους παίκτες της ΑΕΚ

16:22

64': Αλλαγή για τον Ηρόδοτο. Ο Βελέτης περνά στον αγωνιστικό χώρο, εκτός ο Χατζηβασίλης

16:20

Η ΑΕΚ που παίζει με παίκτη παραπάνω ναι μεν ελέγχει το ματς αλλά δεν μπορεί να βρει ρυθμό και να απειλήσει τον Ηρόδοτο των δέκα ποδοσφαιριστών από το 30'

16:18

60': Στην θέση του Τσουκαλά λοιπόν περνά ο Τζάθας

16:18

Ντεμπούτο θα κάνει για την ΑΕΚ ο 18χρονος Τζάθας

16:16

58': Αλλαγή για τον Ηρόδοτο. Στο ματς περνά ο Μωραΐτης, εκτός ο Ζαφείρης Αλ.

16:14

55': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ με ωραίο σουτ του Πλατέλλα ο οποίος δεν βρίσκει ωστόσο στόχο

16:13

55': Κάρτα στον Κοζυράκη για θέατρο

16:11

53': Ο Τσιρίλο το εκτελεί μετά από κομπίνα με τον Ντακόλ, άουτ η μπάλα

16:11

Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει η Ένωση

16:09

Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ στην επανάληψη

16:09

50': Σέντρα του Γροντή, κεφαλιά του Μπρέσεβιτς, ο Ζαφείρης μπλοκάρει

16:08

47': Κίτρινη κάρτα στον Αχιλλέως για μαρκάρισμα στον Πλατέλλα

16:06

46': Ξεκινησε το δεύτερο μέρος

15:47

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ

15:46

Τελευταίες στιγμές, πολλά παράπονα του Δέλλα από την εικόνα των παικτών του

15:44

43': Σουτ του Ανάκογλου απο το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά η μπάλα

15:41

Μετά από μια μικρή διακοπή το παιχνίδι ξεκινά εκ νέου, μπήκαμε στα τελευταία πέντε λεπτά του πρώτου μέρους

15:37

Χωρίς καθαρό μυαλό οι παίκτες της Ένωσης που πάντως έχοντας πλέον και την αριθμητική υπεροχή πιέζουν ασφυκτικά

15:33

Έκτο χαμένο πέναλτι για την ΑΕΚ μέσα στην σεζόν

15:33

30': Ο Πλατέλλας εκτελεί το πέναλτι αλλά αστοχεί αφού ο Ζαφείρης τον νικά από τα 11 βηματα!

15:32

Το κέρδισε ο Ανάκογλου από τον Μπαλάφα ο οποίος έχει δει και την κόκκινη κάρτα. Με δέκα από εδώ και πέρα ο Ηρόδοτος

15:31

30': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΑΕΚ

15:31

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους, πάντα στο 1-1

15:30

Η Ένωση πιέζει αλλά κάνει με μεγάλη ευκολία λάθη στα μετόπισθεν

15:29

29': Νέο λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ από τον Κορδέρο αυτή την φορά, ο Βούρας βγαίνει και διορθώνει την κατάσταση πριν οι παίκτες του Ηρόδοτου γίνουν απειλητικοί

15:28

Την είδε για κράτημα στον Ανάκογλου

15:27

26': Κίτρινη στον Χατζηανδρέου

15:25

24': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ και απομάκρυνση, ο Κορδέρο σουτάρει, αλλά αμυντικός του Ηροδοτου πάνω στην γραμμή διώχνει

15:23

Η ΑΕΚ ελέγχει το ματς, αλλά ο Ηρόδοτος μοιάζει επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις αφού έχει πάρει θάρρος κι από το γκολ της ισοφάρισης

15:20

Εκτελέστηκε, αλλά ο Ζαφείρης μπλοκάρει

15:19

19': Ο Μπρέσεβιτς βρήκε τον Πλατέλλα, αυτός πλασάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

15:16

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο

15:16

Προσπαθεί να φτάσει στο δεύτερο γκολ η ΑΕΚ με τον Ανάκογλου να είναι ο κινητήριος μοχλός της Ένωσης

15:11

10': Κάρτα βλέπει ο Γεωργόπουλος για μαρκάρισμα στον Πλατέλλα

15:10

Μετά από τραγικό λάθος του Ροβα ο οποίος ''πουλά'' την μπάλα και ο Πήλιος ισοφαρίζει με ωραίο τελείωμα

15:10

9': ΓΚΟΛ ο Ηρόδοτος, 1-1!

15:10

Απίστευτο γκολ από τον Δημήτρη Ανάκογλου ο οποίος ξεκινά ένα σόλο από την μεσαία γραμμή, επιταχύνει και προσπερνά όποιον βρίσκει μπροστά του, πλασάρει ωραία και κάνει το 1-0

15:09

8': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

15:06

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο με την ΑΕΚ να προσπαθεί να βρει τα πατήματα της

15:02

1': Σέντρα στο ΟΑΚΑ

15:01

Σε δύσκολες καιρικές συνθήκες αφού το κρύο είναι τσουχτερό στο Μαρούσι

15:01

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι...

14:54

Αρκετός κόσμος στο ΟΑΚΑ λίγο πριν την έναρξη του αγώνα με το πέταλο να έχει σχεδόν γεμίσει

14:08

Σε περίπου 50 λεπτά η σέντρα στην αναμέτρηση, με την ΑΕΚ να επιστρέφει στο ΟΑΚΑ με τον κόσμο στο πλευρό της και να υποδέχεται τον Ηρόδοτο

Βούρας, Γεωργέας, Τσουκαλάς, Ρόβας, Τσιρίλο, Κορδέρο, Γροντής, Ντακόλ, Μπρέσεβιτς, Ανάκογλου, Πλατέλλας.
Αναπ: Τζάθας, Τζανετόπουλος, Τσουμάγκας, Καραγκιολίδης, Κάτσικας, Τσούπρος, Παληαρούτας.