2
19:50

Τελικό στο Ρέθυμνο, 1-2 η Παναχαϊκή

19:49

90'+4: Αλλαγή για την Παναχαϊκή, εκτός ο Κοντογουλίδης

19:48

Πεσμένος κάτω ήταν ο άσος των Κρητικών αλλά κατάφερε να σκοράρει. Εντυπωσιακό γκολ

19:48

90'+3: ΓΚΟΛ, μειώνει σε 1-2 με σουτ του Γιακουμάκη η Επισκοπή

19:47

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:46

90'+1: Αλλαγή και για την Παναχαϊκή. Στην θέση του Πάτο ο Αποστολόπουλος

19:45

90': Αλλαγή για την Επισκοπή. Εκτός ο Σουμπασάκης, μέσα ο Κονονένκο

19:45

90': Καλό σουτ του Γκονζάλες, λίγο άουτ η μπάλα

19:40

85': Κάρτα βλέπει ο Κωστόπουλος

19:40

85': Αλλαγή κάνει και η Επισκοπή. Μέσα ο Τριχάκης, έξω ο Δρακάκης

19:38

83': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στην θέση του Ντα Κόστα ο Βασιλαντωνόπουλος

19:36

81': Δοκάρι για την Επισκοπή! Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σεληνιωτάκης παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου που σήμερα έχει... άγιο!

19:33

Νέο σόλο του Πάτο και γκολάρα! Ο άσος των Πατρινών ξεκινά την προσπάθεια του από την σέντρα, περνά δύο αντιπάλους του, μπαίνει από δεξιά, φτάνει ανενόχλητος απέναντι από τον Καλογεράκη και με διαγώνιο σουτ από δύσκολη θέση κάνει το 0-2

19:33

78': ΓΚΟΛ, 2-0 η Παναχαϊκή!

19:31

76': Δυνατό σου του Βιγιαφάνε, λίγο έξω η μπάλα. Να μια καλή φάση και για τους Πατρινούς

19:30

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, η Επισκοπή πιέζει αλλά η Παναχαϊκή που έχει και την τύχη με το μέρος της κρατά το 0-1 το οποίο έχει διαμορφωθεί από το 56' με το γκολ του Πάτο

19:29

75': Νέα κλασική χαμένη ευκαιρία για την Επισκοπή. Τετ-α-τετ του Μπρατσιάνι με τον Παπαδόπουλο, άουτ η μπάλα

19:28

73': Με ένα μακρινό σουτ του Γκονζάλες ξεκινά το παιχνίδι, η μπάλα ψηά

19:27

Μικρή διακοπή, ο Μπαλού είναι στο έδαφος με τραυματισμό

19:26

Ίσως μιλάμε και για την απέκρουση της χρονιάς!

19:25

70': Τρομερή επέμβαση του Παπαδόπουλου! Ο Δρακάκης πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, ο γκολκίπερ της Παναχαϊκής με τα ακροδάχτυλα βρίσκει την μπάλα και αυτή φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

19:22

67': Επικίνδυνη σέντρα από αριστερά για την Επισκοπή, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει σταθερά και τελειώνει την φάση

19:16

Μια ώρα αγώνα στο Ρέθυμνο, η Παναχαϊκή μετά το γκολ ελέγχει το παιχνίδι και πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο

19:14

59': Αλλαγή για την Επισκοπή. Στην θέση του Μανουσάκη ο Γιακουμάκης

19:12

57': Κάρτα στον Δρακάκη για θέατρο. Σωστή απόφαση του διαιτητή έχει βουτήξει ο φορ της Επισκοπής, δεν τον έχει βρει ο γκολκίπερ της Παναχαϊκής Παπαδόπουλος

19:09

Ο Πάτο βγαίνει στην αντεπίθεση, κουβαλά την μπάλα σχεδόν από την μεσαία γραμμή, φτάνει ανενόχλητος στο ύψος της μεγάλης περιοχής και από εκει με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ

19:09

56': ΓΚΟΛ η Παναχαϊκή

19:08

53': Κάθετη πάσα στην πλάτη της άμυνας της Παναχαϊκής, ο Μπρατσιάνι δεν προλαβαίνει να πλασάρει, αφού ο Παπαδόπουλος βγαίνει σωστά (αυτή την φορά) από την εστία του και κρατά το μηδέν

19:06

51': Κάρτα στον Κοντογουλίδη για διαμαρτυρία

19:03

48': Μοναδική χαμένη ευκαιρία για την Επισκοπή. Ο Παπαδόπουλος κάνει κακή εκτίμηση της φάσης, βγαίνει στα πόδια του Γκονζάλες, αυτός προλαβαίνει να πλασάρει αλλά η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ

19:01

46': Σέντρα στην επανάληψη

18:45

Ημίχρονο, Επισκοπή - Παναχαϊκή 0-0

18:41

Τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους στο Ρέθυμνο το 0-0 παραμένει

18:37

38': Κάρτα στον Ντα Κόστα για επικίνδυνο τάκλιν

18:36

36': Ο Βιγιαφάνε δοκιμάζει τα πόδια του (αυτή την φορά) για λογαριασμό της Παναχαϊκής, ούτε κι αυτός δεν βρίσκει στόχο

18:35

34': Μακρινό σουτ του Ντα Κόστα, καμία τύχη, ψηλά η μπάλα

18:31

32': Κάρτα στον Πάτο για χέρι

18:27

Τρεις εξαιρετικές ευκαιρίες για την Παναχαϊκή, πάντα στο 0-0 το ματς στο Ρέθυμνο

18:27

26': Μακρινό σουτ του Ντα Κόστα, ο Καλογεράκης διώχνει δύσκολα

18:25

Παραλληλη σέντρα από αριστερά, ο Κοντογουλίδης από την μικρή περιοχή πλασάρει στην κίνηση άουτ!

18:25

25': Μοναδική χαμένη ευκαιρία για τους Πατρινούς!

18:23

23': Απειλεί η Παναχαϊκή. Σέντρα του Ντα Κόστα, ο Βιγιαφάνε πρόλαβε στο δεύτερο δοκάρι να πλασάρει, ο Καλογεράκης μπλοκάρει

18:20

53% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Επισκοπής

18:17

18': Να μια τελική προσπάθεια για την Παναχαϊκή με σουτ του Ντα Κόστα, μπλοκάρει ο Καλογεράκης

18:16

16': Απειλεί η Επισκοπή με κεφαλιά του Σπαθαρά, μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα άουτ

18:16

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο, ακόμα προσπαθεί να βρει τα ματήματα της η Παναχαϊκή που είναι σε παθητικό ρόλο

18:11

Ακόμα μια καλή στιγμή για τους Κρητικούς

18:11

11': Μακρινό σουτ του Σουμπασάκη, άουτ η μπάλα

18:09

Πάντως το ματς διεξάγεται κάτω υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες με βροχή, αέρα ενώ και ο αγωνιστικός χώρος είναι βαρύς

18:08

Καλύτερη και πιο απειλητική η Επισκοπή στο πρώτο δεκάλεπτο

18:04

5': Πρώτη ευκαιρία στο ματς είναι για την Επισκοπή. Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Δρακάκης πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι, κάνει την προβολή αλλά αστοχεί

18:01

1': Σέντρα στην αναμέτρηση

ΕΠΙΣΚΟΠΗ
Καλογεράκης, Mαναυσάκης, Βουρβαχάκης, Βιδάλης, Σεληνιωτάκης, Σουμπασάκης, Σπαθάρας, Δελήμπασης, Γκονζάλες, Μπρατσιάνι, Δρακάκης.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Παπαδόπουλος, Βαγγελόπουλος, Κωστόπουλος, Χιντζίδης, Μπαλού, Φούφουλας, Πάτο, Ντα Κόστα, Βιγιαφάνε, Χούσα, Κοντογουλίδης.
Διαιτητής: Μάστακας (Μακεδονίας). Βοηθοί: Περικλείδης, Νατσιόπουλος (Μακεδονίας). 4ος: Γιαννουλάκης (Χανίων)