Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, Καβάλα και Ιωνικός μοιράστηκαν από ένα βαθμό, με τον ΑΟΚ να φτάνει τους 16 βαθμούς και οι Νικαιώτες τους 21. Δοκάρι είχε ο Ιωνικός στο 60' με τον Καλλέργη.

16:48

Λήξη της αναμέτρησης, Καβάλα - Ιωνικός 0-0.

16:48

90+3': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Βόσαλικ.

16:47

90+2': Σέντρα του Μάναλη κεφαλιά του Κρητικού η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

16:45

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, άλλα τρία θα έχουμε επιπλέον.

16:44

89': Κόρνερ κερδίζει η Καβάλα, ο Μελισσόπουλος το εκτελεί, εύκολα ο Κουρεπίνης μπλοκάρει τη μπάλα.

16:42

Για να δούμε αν θα έχουμε νικητή στην Καβάλα...

16:37

82': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για την Καβάλα έξω ο Μαϊδανός, μέσα ο Αρναούτογλου.

16:37

82': Κόρνερ κερδίζει η Καβάλα με τον Βόσαλικ, το εκτελεί ο ίδιος περνά ανεκμετάλλευτο.

16:35

80': Κίτρινη κάρτα στον Κέρθι για φάουλ στον Καλλέργη στο χώρο του κέντρου.

16:33

78': Κλείνει τις αλλαγές του ο Αρναούτης, με τον Φουρλάνο να μπαίνει στο ματς αντί του Κολλαρά.

16:30

75': Ακόμα ένα κόρνερ κερδίζει η Καβάλα, πάλι ο Μελισσόπουλος στην εκτέλεση, η μπάλα φτάνει στον Στίκα που σουτάρει, άουτ.

16:28

73': Εκτέλεση κόρνερ του Μελισσόπουλου για την Καβάλα, η φάση σταματά για φάουλ υπέρ του Ιωνικού.

16:26

71': Εκτελεί ο Μελισσόπουλος, ο Γαβριηλίδης πιο ψηλά από όλους κάνει την κεφαλιά, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

16:25

70': Κόρνερ παραχωρεί ο Κολλαράς σε προσπάθεια του Καζαντζίδη.

16:24

Καλύτερο ματς παρακολουθούμε στο δεύτερο ημίχρονο.

16:23

68': Εκτέλεση φάουλ από τον Καθάριο, ο Κουρεπίνης με τις γροθιές διώχνει τη μπάλα.

16:22

67': Δεύτερη αλλαγή για τον Ιωνικό, μπαίνει ο Μάναλης και βγαίνει ο πολύ καλός Μακρίδης.

16:20

65': Εκτελεί το κόρνερ ο Βόσαλικ, η μπάλα απομακρύνεται.

16:19

64': Καθοριστική επέμβαση του Γκοτσούλια στον Μαρκόπουλο και κόρνερ για την Καβάλα.

16:16

61': Διπλή αλλαγή για την Καβάλα, ο Μελισσόπουλος αντί του Χαντί και ο Βόσαλικ αντί του Παπαδόπουλου.

16:15

60': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ιωνικό με τον Καλλέργη να κάνει το σουτ, τον Δήμιζα να βρίσκει λίγο τη μπάλα και εκείνη να σταματά στη ρίζα της δεξιάς δοκού.

16:15

60': Ο Μακρίδης εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν οι της Καβάλας.

16:14

59': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό, ο Μουστάκης μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, σουτ στην κλειστή γωνία, ο Δήμιζας διώχνει σε κόρνερ.

16:13

58': Κίτρινη κάρτα στον Γκούφα που μόλις μπήκε στο ματς, για φάουλ στον Δήμιζα.

16:12

57': Σέντρα του Μαϊδανού από τα αριστερά, ο Γαβριηλίδης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

16:11

56': Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Σμυρλής περνά εκτός αγωνιστικού χώρου και ο Γκούφας τον αντικαθιστά.

16:10

Δέκα λεπτά στο δεύτερο 45λεπτο τίποτα το αξιόλογο.

16:08

53': Φάουλ σε καλό σημείο για την Καβάλα, ο Χαντί το εκτελεί, διώχνουν οι του Ιωνικού.

16:05

50': Πρώτο σουτ στο δεύτερο μέρος και είναι για την Καβάλα με τον Καθάριο να σεντράρει από τα δεξιά στον Χαντί ο οποίος κάνει με τη μία το σουτ, η μπάλα όμως περνά πάνω από τα δοκάρια.

16:01

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.