1
19:15

Από το a-sports.gr, καλό βράδυ!

19:14

Ισοπαλία στην Τρίπολη, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο. Δίκαιο το αποτέλεσμα με βάση την εξέλιξη του ματς.

19:14

Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΛ 1-1

19:13

90+6': Λήξη β' ημιχρόνου.

19:12

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε.

19:10

90+3': Μακρινό σουτ του Ουάρντα, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:08

90': Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνου στο β' ημίχρονο.

19:07

89': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ από μακριά, μπλοκάρει εύκολα ο Κρίστινσον.

19:05

Τρίτη ανακοίνωση της ΑΕΛ για τη διαιτησία.

"Σήμερα δεν παίζουμε με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης, παίζουμε με τον Ζαχαριάδη!

Και είναι πολύ λίγος για να μας κερδίσει…

Αντί να πει στον Τζοβάρα να προσέχει τα επικίνδυνα επιθετικά φάουλ του Μπαράλες και τους θεατρινισμούς του στην τελευταία φάση, ζήτησε να δει, αν είναι δυνατόν, ξανά τη φάση, που κατά τη γνώμη του Ζαχαριάδη είναι περίπτωση πέναλτι, χωρίς να υπάρχει επαφή του Μπαράλες με κανέναν παίκτη"

19:04

86': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Κώτσιρας γυρίζει από τα δεξιά και ο Μπαράλες με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ.

19:01

84': Κίτρινη κάρτα στον Νούνιτς.

19:01

83': Σουτ του Ουάρντα, άουτ.

19:01

82': Διαγώνιο σουτ του Λουίς Φερνάντεθ από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

18:58

80': Κόρνερ για τον Αστέρα, κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα ψηλά άουτ.

18:57

79': Δυνατό σουτ του Κώτσιρα, αποκρούει ο Κρίστινσον.

18:54

77': Αλλαγή για την ΑΕΛ, Ο Μπούστος αντί του Μιλοσάβλιεβιτς.

18:49

71': Επικίνδυνο γύρισμα του Καπίγια από τα αριστερά, απομάκρυνε η άμυνα της ΑΕΛ

18:45

67': Σουτ του Λουίς Φερνάντεθ λίγο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Κρίστινσον.

18:44

66': Κεφαλιά του Λουίς Φερνάντεθ, άουτ η μπάλα.

18:44

Δεν υπάρχει πέναλτι, συνέχεια στο ματς.

18:43

Ο Μπαράλες πέφτει κάτω μετά από διεκδίκηση με τον Μόρα και διαμαρτύρεται για πέναλτι. Το κοιτάει το VAR.

18:41

63': Κίτρινη κάρτα στον Ασούμπρε.

18:40

61': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κρέσπι στη θέση του Μαρκ Φερνάντεθ.

18:38

Ο Νούνιτς αφήνει πίσω του τον Βαλιέντε και μπαίνει στην περιοχή από την αριστερή πλευρά και την κατάλληλη στιγμή δίνει στον Ασούμπρε, ο οποίος με προβολή υπογράφει το 1-1.

18:38

60': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ

18:37

59': Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπαράλες από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

18:30

52': Φάουλ του Κάτσε από τα αριστερά, ο Ουάρντα κάνει κίνηση στο πρώτο δοκάρι και βρίσκει την μπάλα, αλλά το πλασέ του είναι χλιαρό.

18:27

49': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης, διώχνει η άμυνα.

18:26

Νέα ανακοίνωση της ΑΕΛ.

"Επιτέλους τι θα γίνει με τον Ζαχαριάδη;

Ποιους θέλουν να βάλουν στην εξάδα;

Έχουν καταλάβει στη FIFA και στην UEFA τι γίνεται στην Ελλάδα ή το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η ηλιοθεραπεία και η γλυκιά ζωή;

Έχουν καταλάβει ότι το πρωτάθλημα μετά τα εκτρώματα του Βασιλειάδη του επιδιορθωτή θα κριθεί από το ποιες ομάδες θα μπουν στην εξάδα και αυτό δεν θα το κρίνουν οι ξένοι διαιτητές των ντέρμπι, αλλά οι Έλληνες διαιτητές αυτών των παιχνιδιών;

Ό,τι και να κάνουν εμείς θα μπούμε στην εξάδα και οι εγκαταστάσεις μας είναι πολύ ακριβές.

Είναι πιο ακριβές και από της Ξάνθης και από του Παναιτωλικού, που έσπευσε να βγάλει για πούλημα ο κυρ Φώτης.

Λες να έχει γίνει τίποτα;

Κάθε χρόνο τα ίδια.

Βέροια, Κέρκυρα, ΠΑΣ Γιάννινα, Πλατανιάς…

Επιτέλους υπάρχει κράτος;"

18:25

47': Κεφαλιά του Καπίγια, στην αγκαλιά του Κρίστινσον η μπάλα.

18:23

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.

18:21

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ με την έναρξη του β' ημιχρόνου. Οι Κάτσε και Ασούμπρε αντί των Σεσέροβιτς και Μιχαήλ.