1
20:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:50

Η Ελλάδα περνά με 0-1 από την Αρμενία, χάρις στο γκολ του Λημνιού στο 34', και κατακτά την τρίτη της νίκη στα προκριματικά του Euro 2020.

20:49

Λήξη του αγώνα.

20:49

90+4': Οφσάιντ ο Μασούρας, σωστό.

20:46

90+1': Σουτ του Δώνη έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στον Ισχανιάν και αλλάζει πορεία αλλά ο Αϊραπετιάν δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει.

20:45

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:43

88': Μακρινό σουτ του Δώνη, δεν έχει καμία τύχη.

20:40

85': Εκτελείται το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Εντιγκαριάν έξω από την περιοχή που πιάνει ένα δυνατό σουτ αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:40

85': Κόρνερ για τους Αρμένιους από τα αριστερά.

20:39

84': Κίτρινη κάρτα στον Εντιγκαριάν για διαμαρτυρία.

20:38

83': Τρίτη αλλαγή για την Αρμενία. Εκτός γηπέδου ο Βοσκανιάν, μπαίνει ο Αβετισιάν.

20:36

81': Τρίτη αλλαγή για την Ελλάδα. Δώνης αντί Μπακασέτα.

20:34

79': Απίθανη χαμένη ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Λημνιός κάνει την παράλληλη πάσα από τα δεξιά στον Μασούρα, που μόνος σε κενό τέρμα στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:33

78': Αλλαγή για την Αρμενία. Εντιγκαριάν αντί Χοβσεπιάν.

20:32

77': Κίτρινη κάρτα στον Χοβσεπιάν.

20:31

76': Οφσάιντ ο Μπαρσεγκιάν, αλλά καλυπτόταν.

20:30

75': Ο Μασούρας φτάνει ανενόχλητος μέχρι τη μεγάλη περιοχή, εξαπολύει ένα σουτ αλλά δεν βρίσκει στόχο.

20:28

74': Αλλαγή για την Ελλάδα. Έξω ο Παυλίδης, μέσα ο Κουλούρης.

20:27

72': Οφσάιντ ο Μασούρας, σωστή υπόδειξη.

20:26

71': Κόρνερ για την Αρμενία από τα δεξιά, διώχνει με κεφαλιά ο Γαλανόπουλος.

20:22

67': Εκτελείται το κόρνερ αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:22

66': Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Μάνταλος παραχωρεί τη θέση του στον Μασούρα.

20:20

66': Ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Παυλίδης δίνει στον Λημνιό που κάνει το σουτ από θέση μέσα δεξιά αλλά ο Αϊραπετιάν αποκρούει στη κλειστή γωνία και παραχωρεί κόρνερ.

20:16

61': Ο Σαρκίσοφ σκοράρει παίρνοντας το ριμπάουντ από την απόκρουση του Βλαχοδήμου σε σουτ του Μπαρσεγκιάν αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν όντως εκτεθειμένος ο Αρμένιος επιθετικός.

20:14

59': Αλλαγή για την Αρμενία. Σαρκίσοφ αντί Βαρντανιάν.

20:12

Σηκώνεται ο γκολκίπερ της Αρμενίας, συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

20:11

56': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοηθειες στον Αϊραπετιάν.

20:07

52': Δυνατό σουτ του Μπακασέτα από τα αριστερά της περιοχής, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

20:05

50': Σουτ του Μπαρσεγκιάν εκτός περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Βλαχοδήμος.

20:02

47': Ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Μπακασέτας βρίσκει στο χώρο τον Λημνιό, που μπαίνει στην περιοχή και πιάνει ένα χαμηλό σουτ αλλά ο Αϊραπετιάν αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:01

19:46

Η Ελλάδα κερδίζει με 0-1 την Αρμενία. Δίκαιο προβάδισμα για την Εθνική μας, που είχε τις ευκαιρίες και απειλήθηκε ελάχιστα.

19:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

19:45

45': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

19:41

41': Ευκαιρία για την Αρμενία. Σέντρα του Χαμπαρτζουμιάν από τα δεξιά, ο Καραπετιάν προλαβαίνει τον Χατσηδιάκο και σουτάρει στην κίνηση αλλά αστοχεί.

19:40

41': Κίτρινη κάρτα στον Σταφυλίδη.

19:39

40': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα αριστερά, απομακρύνει ο Καραπετιάν.

19:38

39': Κίτρινη κάρτα στον Μπαρσεγκιάν.

19:36

37': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Κουρμπέλη στον Αϊραπετιάν.

19:35

Αυτό είναι το πρώτο γκολ του άσου του ΠΑΟΚ με την Εθνική Ανδρών.

19:34

Ο Γιαννούλης παίζει το ένα δύο μετον Μπακασέτα, πασάρει στον Λημνιό που με συρτό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά γράφει το 0-1.

19:34

34': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

19:30

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά, με την Ελλάδα να είναι εμφανέστατα η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο.

19:25

25': Ο Μάνταλος σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή και στην ευθεία με το τέρμα όμως δεν βρίσκει στόχο.

19:22

23': Οφσάιντ ο Παυλίδης, σωστή υπόδειξη.

19:20

21': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη για θέατρο. Σύμφωνα με τον Ρατσκόφσκι, εκβίασε πέναλτι. Πάντως η απόφαση του ρέφερι είναι λάθος αφού ο Χαμπαρτζουμιάν μάζεψε καθαρά το πόδι του Έλληνα άσου.

19:18

18': Οφσάιντ ο Καραπετιάν, ήταν εκτεθειμένος.

19:14

14': Νέα καλή στιγμή για την Ελλάδα, με τον Παυλίδη να στρώνει με κεφαλιά στον Μάνταλο που πιάνει το εναέριο σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:11

12': Ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Μπακασέτας εκτελεί το κόρνερ, ο Σταφυλίδης παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας αλλά δεν βρίσκει στόχο.

19:11

12': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα αριστερά.

19:07

8': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Μπακασέτας κάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Αϊραπετιάν αποκρούει με υπερένταση, με τη μπάλα να καταλήγει στον Μάνταλο που σουτάρει από θέση μέσα δεξιά σημαδεύοντας το αριστερό κάθετο δοκάρι του γκολκίπερ των γηπεδούχων.

19:04

Η Εθνική μας έχει την κατοχή της μπάλας στο πρώτο πεντάλεπτο.

19:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

18:55

Και τώρα η ώρα των εθνικών ύμνων...

18:54

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδός τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:51

Τσουχτερό κρύο στο Ερεβάν, με τη θερμοκρασία στους 3 βαθμούς Κελσίου.

18:50

Οι Αρμένιοι, από την πλευρά τους, την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 3-0 από τη Φινλανδία εκτός έδρας.

18:46

Η «γαλανόλευκη», που μετρά 8 βαθμούς, στοχεύει σε άλλη μία καλή εμφάνιση και νίκη μετά το 2-1 επί της Βοσνίας στο ΟΑΚΑ.

18:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι Αρμενία - Ελλάδα, για την 9η αγωνιστική του 10ου προκριματικού ομίλου του Euro 2020, ξεκινά σε περίπου 25 λεπτά.