2
17:12

Τελικό στην Ζάκυνθο, 1-2 η Κέρκυρα

17:09

90': Δύο λεπτά δείχνει καθυστερήσεις ο τέταρτος

17:07

87': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στην θέση του Μαραγκού ο Κρητικός

17:06

Ξεκίνησε εκ νέου το ματς

17:06

Κόκκινη κάρτα βλέπει ο Φωτιάς για κοκορομαχίες που είχε πριν την διακοπή, με δέκα η Ζάκυνθος

17:05

Μετά από μια 15λεπτη διακοπή το ματς ξεκινα και πάλι

16:56

Οι διαιτητές παραμένουν πάντα στα αποδυτήρια

16:55

Τα πράγματα πάντως έχουν ηρεμήσει στο γήπεδο της Ζακύνθου, οι παίκτες των δύο ομάδων φαίνεται να τα έχουν βρει (ως έναν βαθμό) και το ματς λογικά θα τελειώσει κανονικά

16:53

''Ντροπή για την Κέρκυρα, ντροπή για το ποδόσφαιρο'' είπε ο παίκτης Ζακύνθου Χαράλαμπος Πετράκος στην κάμερα του ΟΤΕ ΤV και πρόσθεσε: ''μας είπαν από την Κέρκυρα πως έχει καταργηθεί το fair play, απίστευτα πράγματα''

16:47

Οι παίκτες είναι μαζεμένοι στο χώρο του κέντρο για να δουν τι θα γίνει. Είσοδος των ΜΑΤ εντός αγωνιστικού χώρου

16:44

Υπάρχει διακοπή, αφού οι διαιτητές είναι στα αποδυτήρια, άγνωστο τι θα γίνει

16:43

Παράλληλα κάποιοι οπαδοί της Ζακύνθου έχουν σκαρφαλώσει και στον πάγκο της Κέρκυρας!

16:43

Φευγουν οι διαιτητές γιατί πέφτουν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο!

16:43

Οι παίκτες της Κέρκυρας όμως δεν επέστρεψαν ποτέ την μπάλα...

16:42

Όλα ξεκίνησαν όταν ο Ξενοδόχοφ πέταξε την μπάλα έξω για τις πρώτες βοήθειες στον Ότα που ήταν στον αγωνιστικό χώρο

16:41

Η Κέρκυρα δεν τήρησε το fair play και ενώ οι της Ζακύνθου περίμεναν να τους επιστραφεί η μπάλα, σκόραρε με τον Μπαλντοβαλίεφ και ακολούθησαν τα όσα έγιναν

16:40

Και στον Πετράκο κάρτα! Πολλές φωνές από τους παίκτες της Ζακύνθου, το ματς έχει χαλάσει

16:40

86': Καρτα σε Μπίρη, Ότα κι Αποστόλου

16:39

Η κατάσταση έχει ηρεμήσει αλλά οι παίκτες της Ζακύνθου διαμαρτύρονται ακόμα

16:39

Το γκολ το έχει πετύχει με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Μπαλντοβαλίεφ

16:39

Η Κέρκυρα έχει σκοράρει την ώρα που οι της Ζακύνθου διαμαρτύρονται πως δεν τηρήθηκε το fair play

16:38

Σύρραξη στον αγωνιστικό χώρο

16:38

84': ΓΚΟΛ η Κέρκυρα

16:37

83': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στο ματς ο Μπεριάν, εκτός ο Ζορμπάς

16:34

80': Μακρινό σουτ του Πετράκου, ψηλά η μπάλα

16:34

Καλή ευκαιρία για την Κέρκυρα

16:33

Αυτο εκτελέστηκε, γυριστό σουτ του Καραγιαννίδη από το ύψος της μικρής περιοχής, ψηλά η μπάλα!

16:33

79': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Μπαλντοβαλίεφ από αριστερά, ο Ξενοδόχοφ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

16:32

Εκτός ο Στασινόπουλος που δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

16:32

78': Νέα αλλαγή για την Ζάκυνθο, αναγκαστική. Ο Πετράκος θα μπει στο παιχνίδι

16:29

75': Αλλαγή κάνει και η Κέρκυρα. Στο ματς περνά ο Μπαλντοβαλίεφ, έξω ο Τσαουσάι

16:29

75': Ο Βλαχοκυριάκος στην θέση του Ρούγιοβιτς για την Ζάκυνθο

16:27

Καλή στιγμή για την Κέρκυρα

16:26

71': Κεφαλιά του Σίκιμιτς από κοντά, άουτ η μπάλα

16:24

Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο, πάντα στο 1-1 οι δύο ομάδες

16:23

Έτσι το ματς έχει αποκτήσει καλό ρυθμό, με την Ζάκυνθο να είναι αρκετά επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις

16:23

Η Κέρκυρα πιέζει ψηλά με στόχο το δεύτερο γκολ ωστόσο αφήνει πολλά κενά στην άμυνα της

16:22

Ο Ότα φεύγευ ταχύτατα στην πλάτη της ανίπαλης άμυνας, ο Βρονταράς διαβάζει ωστόσο την φάση βγαίνει μακριά από την εστία του και απομακρύνει

16:17

63': Κάρτα βλέπει ο Τσαουσάι

16:15

61': Δυνατό διαγώνιο σουτ του Σουάνη, η μπάλα φεύγει λίγο έξω

16:14

59': Καλή στιγμή για την Ζάκυνθο με πλασέ του Πέττα, ο Βρονταράς μπλοκάρει

16:12

Η Κέρκυρα πληρώνει το ολέθριο λάθος του Ραπτάκη με το οποίο η Ζάκυνθος ισοφάρισε σε 1-1

16:12

58': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζορμπά, ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει σταθερά

16:06

Για την ακρίβεια... αυτογκόλ για χάιλαιτς! Μετά από γέμισμα ο Ραπτάκης προσπαθεί με τον ώμο να γυρίσει την μπάλα στον τερματοφύλακα του, δεν υπολογίζει σωστά την φάση και κρεμά τον Βρονταρά για το 1-1

16:06

52': ΓΚΟΛ για την Ζάκυνθο

16:05

50': Ωραία ενέργεια του Σκαθαρούδη, η μπάλα φτάνει στον Ότα που πλασάρει από κοντά αλλά ο Βρονταράς πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει

16:03

49': Κίτρινη βλέπει και ο Κουτσόπουλος που βιάστηκε να εκτελέσει ένα φάουλ πριν σφυρίξει ο διαιτητής

16:02

48': Κάρτα στον Μπίρη για χέρι

15:59

46': Σέντρα στην επανάληψη

15:44

Ημίχρονο, 0-1 η Κέρκυρα

15:44

45': Δυνατό σουτ του Πέττα για την Ζάκυνθο, η μπάλα ελάχιστα πάνω από την εστία

15:43

Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος

15:43

Φαίνεται ο Σουάνης να εμποδίζει τον αμυντικό της Ζακύνθου, σωστή απόφαση του διαιτητή

15:42

Ο διαιτητής έχει δει φάουλ του Σουάνη στον Μπίρη πριν ο Ραπτάκης σκοράρει από κοντά

15:42

Η Κέρκυρα σκοράρει με τον Ραπτάκη αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί, λογικά για φάουλ του σκόρερ

15:39

Φυσιολογική εξέλιξη στο παιχνίδι, ήταν σαφώς ανώτερη η Κέρκυρα

15:37

Ωραία ενέργεια του Σουάνη από δεξιά που δίνει με παράλληλο γύρισμα έτοιμο γκολ στον Σίκιμιτς και αυτός από την μικρή περιοχή πλασάρει σε κενή εστία για το 0-1

15:37

39': ΓΚΟΛ η Κέρκυρα

15:33

33': Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Τσαουσάι πλασάρει στην κίνηση αφού προλαβαίνει τον Ξενοδόχοφ αλλά αστοχεί

15:32

Κλασική ευκαιρία για την Κέρκυρα

15:25

27': Να ένα σουτ και για την Ζάκυνθο με τον Σκαθαρούδη να δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά χωρίς αποτέλεσμα

15:23

Συμπληρώσαμε το πρώτο 25λεπτο, καλό ρυθμό έχει το παιχνίδι με την Κέρκυρα να είναι η ομάδα που έχει τον έλεγχο

15:23

24': Ο Σουάνης βρέθηκε σε καλή θέση (πλάγια δεξιά) μέσα στην μεγάλη περιοχή αλλά το γύρισμα του δεν ήταν καλό και χάθηκε η ευκαιρία για την Κέρκυρα

15:20

Στα τελευταία λεπτά η Ζάκυνθος προσπαθεί να ισορροπήσει

15:19

21': Καλό σουτ του Ανδρεόπουλου από τα 30 μέτρα, η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ξενοδόχοφ

15:13

15': Νέα καλή στιγμή για την Κέρκυρα! Σουτ του Κοτσόπουλου, ο Τσαουσάι έχοντας χάσει την ισορροπία του δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας

15:13

Φάση διαρκείας στα καρέ της Ζακύνθου μετά από εκτέλεση κόρνερ, με τα πολλά οι αμυντικοί διώχνουν πριν ο Σίκιμιτς σκοράρει από κοντά

15:12

Εξακολουθεί να έχει έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων η Κέρκυρα που όσο περνά η ώρα αυξάνει την πίεση της

15:11

13': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουτσόπουλου, ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει σταθερά

15:10

Το εκτέλεσε ο Τσαουσάι αλλά περνά ανεκμετάλλευτο

15:09

11': Πρώτη καλή ευκαιρια για την Κέρκυρα. Σέντρα του Τσαουσάι από αριστερά, ο Ζορμπάς πιάνει ένα σουτ στην κίνηση, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ...

15:07

9': Μακρινό σουτ του Ζορμπά με το δεξί, η μπάλα περνά άουτ, ο Ξενοδόχοφ ελέγχει την φάση

15:04

Πρώτο πεντάλεπτο ελαφρώς καλύτερη και πιο κινητική η Κέρκυρα

15:01

2': Άλλο ένα σουτ για λογαριασμό της Κέρκυρας, ο Κουτσόπουλος δοκίμασε τα πόδια του αυτή την φορά

15:01

2': Πρώτο σουτ στο παιχνίδι από τον Ζορμπά, άουτ η μπάλα

14:59

Ο αγωνιστικός χώρος δεν βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση λόγω της βροχής που έχει πέσει στο νησί τις προηγούμενες ώρες

14:59

1': Σέντρα στο παιχνίδι

14:58

Να θυμίσουμε πως με το ντέρμπι του Ιονίου ανοίγει η αυλαία της 23ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής

14:57

Μόλις τώρα κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

14:56

Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στην Ζάκυνθο, αρκετός κόσμος στο γήπεδο

14:55

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στο δημοτικό στάδιο ανάμεσα στην Ζάκυνθο και την Κέρκυρα

ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Ξενοδόχοφ, Αποστόλου, Στασινόπουλος, Μπίρης, Φωτιάς, Πέττας, Ρούγιοβιτς, Σκαθαρούδης, Τορεσάνι, Όττα, Χατζησάββας.
Αναπ: Τσουκαλάς, Καμπούρης, Πετράκος, Κούνσολο, Χιράλδο, Βλαχοκυριάκος, Μπαλιόνε.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Μαραγκός, Καραγιαννίδης, Ζορμπάς, Σουάνης, Γκόμες, Τσαουσάϊ, Ραπτάκης, Ανδρεόπουλος, Κουτσόπουλος, Σίκιμιτς.
Αναπ: Κουτσαβασίλης, Βλάχος, Κρητικός, Μπέριαν, Μπαλντοβαλίεφ, Γυφτοκώστας, Γεωργακόπουλος.
Διαιτητής: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας). Βοηθοί: Παπαδήμας, Μεσσήνης (Αχαΐας). 4ος: Κούλης (Ηλείας)