0
-
2
20:52

Ήττα με 2-0 για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα σε ένα παιχνίδι που δεν έπαιξε καλά και φάνηκε ότι οι περισσότεροι διεθνείς μας δεν είναι το μυαλό τους σε αυτό.

20:52

Τέλος του αγώνα.

20:49

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:43

86': Κι άλλη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Έξω ο Κι, μέσα ο Χα.

20:41

84': Αλλαγή για τη Νότιο Κορέα. Βγαίνει ο Κου και μπαίνει ο Κέου Χον Λι.

20:40

Σε 3-4-1-2 τώρα ο σχηματισμός της Εθνικής, με Αβραάμ, Μανωλά και Τζαβέλλα στα στόπερ.

20:39

82': Αλλαγή για την Εθνική. Βγαίνει ο Τοροσίδης και μπαίνει ο Τζαβέλλας.

20:39

82': Σέντρα του Φετφατζίδη από αριστερά, ο Χριστοδουλόπουλος κάνει το σουτ μέσα απ' την περιοχή, άουτ η μπάλα.

20:38

81': Κίτρινη κάρτα στον Τσουνγκ Γιονγκ Λι.

20:36

79': Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη.

20:33

76': Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική. Σε φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή της Νοτίου Κορέας, ο Φετφατζίδης εκμεταλλεύεται τις κόντρες αλλά το σουτ που κάνει από τη γωνία της μικρής περιοχής πάει στα... πουλιά.

20:30

73': Αλλαγή για την Νότιο Κορέα. Βγαίνει ο Σον και μπαίνει ο Μπο Κγιουνγκ Κιμ.

20:28

Συμπληρώθηκε το 70ο λεπτό. Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής από την Εθνική στην επανάληψη με εξαίρεση μερικές ατομικές ενέργειες.

20:25

68': Ο Φετφατζίδης κινείται ωραία μέσα στην περιοχή, «ζαλίζει» τρεις αντιπάλους, αλλά το σουτ που κάνει δεν είναι το ίδιο καλό και φεύγει πάνω απ' την εστία.

20:22

65': Ο Κου έξω απ' την περιοχή κάνει το σουτ, ο Γλύκος μπλοκάρει εύκολα.

20:20

63': Καλή στιγμή για την Εθνική μας. Ο Παπαδόπουλος κάνει ωραία ατομική ενέργεια και μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, αλλά από πολύ δύσκολη θέση κοντά στη γραμμή του άουτ σουτάρει πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

20:18

Γυρίζει τον σχηματισμό σε 4-4-2 ο Πορτογάλος, με τους Σαμαρά και «Παπ» στην επίθεση.

20:16

59': Νέα διπλή αλλαγή από τον Φερνάντο Σάντος. Έξω Μήτρογλου και Τζιόλης, μέσα Φετφατζίδης και Δημήτρης Παπαδόπουλος.

20:12

Από κάθετη του Κου ο Σον μπαίνει στην περιοχή μας και με δυνατό σουτ από πλάγια θέση στέλνει την μπάλα στον ουρανό των διχτύων του Γλύκου για το 0-2.

20:12

55': ΓΚΟΛ για τη Νότιο Κορέα!

20:09

Το εκτελεί με πάσα ο Κι, ο Λι κάνει σέντρα ο Κατσουράνης διώχνει με κεφαλιά.

20:09

52': Κόρνερ για τη Νότιο Κορέα.

20:04

Δεκτή με πολλά χειροκροτήματα, όπως αναμενόταν, έγινε από τους φιλάθλους που βρίσκονται στο γήπεδο η είσοδος του Γιώργου Καραγκούνη στο ματς.

20:03

46': Αλλαγή και για την Νότιο Κορέα. Βγαίνει ο Τσου Γιουνγκ Παρκ και μπαίνει ο Σιν Γου Κιμ.

20:03

46': Διπλή αλλαγή για την Εθνική μας. Έξω Μανιάτης και Σαλπιγγίδης, μέσα Καραγκούνης και Χριστοδουλόπουλος.

20:03

46': Έναρξη β' μέρους.

19:45

Η Εθνικής μας βρίσκεται πίσω στο σκορ, αλλά θα μπορούσε να έχει πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ, παρά το ότι δεν πραγματοποιεί καλή εμφάνιση. Οι δύο ομάδες αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα στην άμυνα, οι Νοτιοκορεάτες τρέχουν περισσότερο και βγαίνουν γρήγορα στην επίθεση.

19:45

Τέλος α' μέρους.

19:42

42': Το εκτελεί ο Χολέμπας, ο Μανωλάς πιάνει κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, φεύγει μερικά μέτρα δίπλα απ' το δεξί δοκάρι η μπάλα.

19:41

41': Κόρνερ για την Εθνική μας.

19:40

40': Ευκαιρία για τους Νοτιοκορεάτες, αλλά ο Γλύκος βγαίνει γρήγορα και διώχνει με τα πόδια πριν ο Σον τον πλασάρει σε τετ α τετ.

19:31

Ο Χολέμπας εκτελεί το κόρνερ, ο Παπαδόπουλος παίρνει την κεφαλιά, ο Σαμαράς κάνει το σουτ μέσα απ' την περιοχή κι ενώ η μπάλα κατευθύνεται προς τα δίχτυα ο Τοροσίδης βάζει το κεφάλι του και την στέλνει στο οριζόντιο. Στην επαναφορά ο Παπαδόπουλος κάνει από κοντά την προβολή και πάλι στο οριζόντιο η μπάλα.

19:30

31': Διπλό δοκάρι για την Εθνική!

19:30

30': Κόρνερ για την Εθνική. Το πρώτο της στο ματς.

19:27

27': Καλή κομπίνα της Εθνικής σε φάουλ που είχε κερδίσει δεξιά λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή. Ο Τοροσίδης έκανε συρτή σέντρα προς το σημείο του πέναλτι, όπου βρέθηκε ο Σαμαράς και έκανε αμέσως το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών.

19:23

Ωραία ανάπτυξη των διεθνών μας, με τον Χολέμπας να κάνει συρτή διαγώνια σέντρα από αριστερά και τον Κατσουράνη μόνος του δεξιά μέσα στην περιοχή και σε κενή εστία να στέλνει την μπάλα στη ρίζα του αριστερού δοκαριού.

19:22

23': ΔΟΚΑΡΙ για την Εθνική με τον Κατσουράνη.

19:18

Ο Τσου Γιουνγκ Παρκ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από ωραία μπαλιά του Σον και νικάει τον Γλύκο για το 0-1.

19:18

18': ΓΚΟΛ για τη Νότιο Κορέα!

19:17

17': Ο Τοροσίδης εκτελεί φάουλ «γεμίζοντας» στην αντίπαλη περιοχή, ο Γιουνγκ που κάνει έξοδο δεν διώχνει καλά με γροθιές, αλλά ο Κατσουράνης που κάνει με τη μία ένα δύσκολο πλασέ στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

19:16

Οι Νοτιοκορεάτες τρέχουν σαν... δαιμονισμένοι και μας δημιουργούν πολλά προβλήματα στην κυκλοφορία της μπάλας. Πάντως, έχουμε ισορροπήσει το παιχνίδι εδώ και λίγα λεπτά.

19:11

11': Ο Τοροσίδης μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή από δεξιά, κάνει συρτή σέντρα προς το ημικύκλιο της περιοχής, δεν είναι κανείς συμπαίκτης του εκεί, διώχνουν οι αντίπαλοι αμυντικοί.

19:08

Εκτελεί ο Κι, κανένας κίνδυνος για την άμυνα μας.

19:07

7': Μεγάλη ευκαιρία για την Νότιο Κορέα. Ο Γλύκος νικάει με τα πόδια σε τετ α τετ τον Τσουνγκγιόνγκ Λι. Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

19:05

Εκτελεί ο Σου Κι, διώχνει με κεφαλιά ο Χολέμπας.

19:05

5': Κόρνερ για την Νότιο Κορέα. Το πρώτο στο παιχνίδι.

19:04

Πιο επιθετική διάθεση από τους Νοτιοκορεάτες στα πρώτα λεπτά. Κυκλοφορούν την μπάλα καλά και μας έχουν περιορίσει σε παθητικό ρόλο.

19:01

18:59

Στη σέντρα η Ελλάδα...

18:56

Οι εθνικοί ύμνοι της Ν. Κορέας και της Ελλάδας ηχούν στα μεγάφωνα του φαληρικού γηπέδου...

18:55

Τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο!

18:53

Αυτό είναι το πρώτο τεστ της Εθνικής μας εν όψει της προετοιμασίας της για την τελική φάση του Μουντιάλ της Βραζιλίας το καλοκαίρι με τον Φερνάντο Σάντος να δοκιμάζει παίκτες πριν καταλήξει στους 23 που θα πάρει μαζί του στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

18:50

Λίγος κόσμος στις εξέδρες... Περισσότερο φωνακλάδες είναι οι περίπου 200 φίλαθλοι της Νότιας Κορέας, οι οποίοι κάθονται κάτω από τα δημοσιογραφικά και κάνουν... ατμόσφαιρα με ντουντούκες, σημαιάκια, ομοιόμορφα φανελάκια της ομάδας τους και τύμπανα!

18:47

Οι παίκτες της Εθνικής μας και της Νότιας Κορέας αποχώρησαν για τα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τους Φερνάντο Σάντος και Μιούνγκ-Μπο Χονγκ αντίστοιχα.

18:30

Καλησπέρα σας από το "Γεώργιος Καραϊσκάκης", οι δύο ομάδες κάνουν την καθιερωμένη προθέρμανση μισή ώρα πριν από τη σέντρα του διεθνούς φιλικού ματς.