Υπό καταρρακτώδη βροχή το ματς στο Ρέθυνο, Επισκοπή - Φωκικός 0-1 (85')

Στο Ρέθυμνο, Επισκοπή - Φωκικός 0-1, έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο

17:55

ΤΕΛΙΚΟ στην Καλαμαριά

17:52

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

17:51

89': Ο Καρλάο στην θέση του Γκέσιου για τον Αιγινιακό

17:50

Την ίδια ώρα στο Ρέθυμνο, Επισκοπή - Φωκικός 0-1 (65')

17:49

88': Ευκαιρία για τον Αιγινιακό. Σουτ του Δήμου ο Καρατζιοβαλής μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

17:49

Τελευταίες στιγμές, πάντα στο 1-1 οι δύο ομάδες

17:48

87': Ο Πόποβιτς βγαίνει εκτός, ο Αναστασίου περνά στον αγωνιστικό χώρο για την Καλαμαριά

17:45

83': Αλλαγή για τον Αιγινιακό. Εκτός ο Ζούργος, μέσα ο Λαζαρίδης

17:44

Ευκαιρία για τον Αιγινιακό

17:43

82': Τετ-α-τετ του Κουτσοσπύρου, ο Καρατζιοβαλής διώχνει σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

17:41

Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Καλαμαριάς όπου η μπάλα κολλάει, ο Σαμαράς, κάνει κάτι σαν πλασέ και ο Γκέσιος από κοντά με πλασεδάκι γράφει το 1-1

17:41

80': ΓΚΟΛ ο Αιγινιακός

17:41

79': Αλλαγή κάνει και ο Αιγινιακός. Εκτός ο Μανζάνο μέσα ο Δήμου

17:38

77': Αλλαγή για την Καλαμαριά. Εκτός ο Μεσίνα, μέσα ο Παρμαξίδης

17:37

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ναλμπάντη ο Τζανδάρης ξεχαχμένος στο δεύτερο δοκάρι νικά με καρφωτή κεφαλιά από κοντά τον Τόλιο και ανοίγει το σκορ

17:36

75': Κι όμως, 1-0 η Καλαμαριά!

17:35

Στην Καλαμαριά τώρα, έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο, δύσκολα θα αλλάξει κάτι με τους παίκτες να είναι καταπονημένοι απο τον βαρύ αγωνιστικό χώρο

17:35

Η ομάδα της Άμφισσας να θυμίσουμε απλά πως έχει πάρει κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Φράγκου

17:34

Επισκοπή - Φωκικός 0-1 (46'), ξεκινά το δεύτερο μέρος και στο Ρέθυμνο

17:34

Καλή στιγμή για τον Αιγινιακό

17:33

72': Ο Κουτσοσπύρος έστω και πεσμένος πιάνει ένα σουτ, η μπάλα φεύγει άουτ

17:31

69': Κάρτα στον Αθανασιάδη επειδή μετακίνησε την μπάλα σε ένα φάουλ που έχει κερδίσει ο Αιγινιακός

17:30

Τελική προσπάθεια για την Καλαμαριά

17:30

68': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πόποβιτς άουτ η μπάλα

17:21

Είναι μια δύσκολη φάση, τα δύο ριπλέι δεν δείχνουν ξεκαθαρα αν υπάρχει χέρι. Ο Γιαζιτζόγλου φαίνεται να βρίσκει την μπάλα με το στήθος και ενώ ήταν πεσμένος

17:21

59': Κάρτα στον Μεσίνα για διαμαρτυρία

17:20

Για χέρι του Γιαζιτζόγλου

17:20

58': Φωνάζουν για δεύτερη φορά στο ματς για πέναλτι που δεν τους δίνεται οι της Καλαμαριάς

17:12

40': ΓΚΟΛ ο Φωκικός

17:08

Στο Ρέθυμνο, Επισκοπή - Φωκικός 0-0 (40')

17:07

Να θυμίσουμε, Καλαμαριά - Αιγινιακός στο 0-0 σε έναν τραγικό αγωνιστικό χώρο που θυμίζει περισσότερο λίμνη

17:06

46': Στην θέση του Προβατίτη ο Αθανασιάδης. Με αλλαγή για την Καλαμαριά ξεκινά το δεύτερο μέρος

16:58

ΤΕΛΙΚΟ στο Μενίδι. Αχαρναϊκός - Χανιά 1-1

16:55

Αχαρναϊκός - Χανιά 1-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πάγκαλου

16:55

90'+2: ΓΚΟΛ τα Χανιά!

16:52

Στο Μενίδι, πλησιάζουμε στο 90' και στις καθυστερήσεις, Αχαρναϊκός - Χανιά πάντα στο 1-0 από το 9' με το γκολ του Ντος Σάντος

16:52

Ημίχρονο στην Καλαμαριά

16:49

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος στην Καλαμαριά

16:46

41': Καλή στιγμή για την Καλαμαριά. Μετά από εκτέλεση κόρνερ και διώξιμο του Τόλιου, ο Πόποβιτς σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί

16:44

Στα άλλα παιχνίδια, Αχαρναϊκός - Χανιά 1-0 (80') και Επισκοπή - Φωκικός 0-0 (15')

16:44

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους στην Καλαμαριά, 0-0 το αποτέλεσμα

16:38

Έτσι, το ένα λάθος φέρνει το άλλο και οι δύο ομαδες προσπαθούν να απειλήσουν με... γιόμες που θα φέρουν κάποιο λάθος

16:38

Καλαμαριά και Αιγινιακός προσπαθούν να παίξουν ποδόσφαιρο αλλά είναι αδύνατο σε τέτοιο αγωνιστικό χώρο

16:37

32': Ο Πόποβιτς έκανε την προσπάθεια από αριστερά, σέντραρε ωστόσο η μπάλα περνά άουτ

16:34

Στο Μενίδι, Αχαρναϊκός - Χανιά 1-0 (75')

16:31

1': Σέντρα έχουμε και στο Ρέθυμνο: Επισκοπή - Φωκικός 0-0

16:30

25': Να μια τελική προσπάθεια για τον Αιγινιακό με σουτ του Φαμπίνιο, άουτ η μπάλα

16:26

Να θυμίσουμε πως σε περίπου πέντε λεπτά ξεκινά και το παιχνίδι της Επισκοπής με τον Φωκικό στο Ρέθυμνο

16:26

Συμπληρώσαμε 20λεπτο στην Καλαμαριά, παραμένει το 0-0

16:23

Στο Μενίδι, Αχαρναϊκός - Χανιά 1-0 (60')

16:20

''Φωνάζει'' για πέναλτι η Καλαμαριά για μαρκάρισμα του Τόλιου στον Μεσίνα. Δεν έχει δίκιο, ''βουτάει'' ο παίκτης των ''Πόντιων''. Πάντως νωρίτερα ο διαιτητής έχει υποδείξει φάουλ λανθασμένα του Μεσίνα και έχει σταματήσει την φάση

16:18

13': Καλή στιγμή για τον Αιγινιακό, ο Κουτσοσπύρος πατάει την μπάλα στον Μανζάνο, αυτός ωστόσο υπό πίεση από καλή θέση δεν μπορεί να πλασάρει

16:16

Έχουμε συμπληρώσει δέκα λεπτά αγώνα στην Καλαμαριά, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες που παλεύουν με τον τραγικό αγωνιστικό χώρο

16:11

5': Γέμισμα από την άμυνα της Καλαμαριάς, ο Τόλιος κάνει κακή έξοδο, πιάνει αέρα αλλά η μπάλα για καλή του τύχη φεύγει άουτ

16:08

3': Κάρτα βλέπει ο Ναλμπάντης της Καλαμαριάς για διαμαρτυρία

16:07

46': Ξεκίνησε και το δεύτερο μέρος στο Μενίδι. Αχαρναϊκός - Χανιά 1-0

16:06

Η μπάλα κολλάει και οι παίκτες γλιστρούν συνεχώς. Το σίγουρο είναι πως ποδόσφαιρο δεν θα παιχτεί στην Καλαμαριά

16:05

1': Σέντρα στην Καλαμαριά

16:05

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει πάντως κανονικά, αφού σύμφωνα με τον διαιτητή μπορεί να διεξαχθεί η αναμέτρηση

16:01

Για την ακρίβεια ο αγωνιστικός χώρος στο γήπεδο της Καλαμαριάς θυμίζει... λίμνη

15:57

Σε δύσκολες καιρικές συνθήκες θα γίνει το ματς στην Καλαμαριά. Η βροχή έχει κάνει τον αγωνιστικό χώρο βαρύ

15:11

9': ΓΚΟΛ ο Αχαρναϊκός!

15:03

Να θυμίσουμε πως στις 16.00 ξεκινά το Καλαμαριά - Αιγνιακός και μισή ώρα μετά έχουμε σέντρα και στο Επισκοπή - Φωκικός

15:02

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι: Αχαρναϊκός - Χανιά 0-0

15:01

Οι συνθέσεις:

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ:Παγούδης, Μωυσιάδης, Παραράς, Λιαπάκης, Ιορδανίδης, Νιάρος, Αθανασίου, Ντος Σάντος, Νεόφυτος, Χριστόπουλος, Ντε Πάολα.

ΧΑΝΙΑ: Θεοδωρόπουλος, Παγώνης, Χατζηησαΐας, Παπατζίκος, Μανωλάς, Γκούμας, Σκάρος, Βασιλόγιαννης, Πάγκαλος, Ζντράβκοβιτς, Λουκίνας.

15:01

Όλα έτοιμα για την σέντρα στο Μενίδι στην αναμέτρηση του Αχαρναϊκού με τα Χανια

14:10

Επισκοπή - Φωκικός

Ανδρονικίδης (Πειραιά)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Κουρομιχελάκης (Πειραιά)
4ος: Ντοκάκης (Χανίων)

14:09

Αχαρναϊκός - Χανιά

Διαιτητής: Ανούσος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Αργυρός (Αθηνών), Παπανικολάου (Κορινθίας)
4ος: Κακριδής (Κορινθίας)

14:09

Το a-sports.gr θα σας ενημερώνει και για την εξέλιξη των αναμετρήσεων: Αχαρναϊκός - Χανιά (σέντρα στις 15.00), Επισκοπή – Φωκικός (σέντρα στις 16.30).

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Λιόνης, Κισκαμπάνης, Βέργος, Τζανδάρης, Μωυσίδης, Μεσίνα, Ναλμπάντης, Πόποβιτς, Προβατίδης.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Τόλιος, Σαμαράς, Λιόλιος, Κουτσόπουλος, Κωνσταντινίδης, Ζούρκος, Γιαζιτζόγλου, Χατζής, Φαμπίνιο, Μανζάνο, Γκέσιος.
Διαιτητής: Βρακάς (Εύβοιας). Βοηθοί: Ρουμπής (Εύβοιας), Κωνστάντιος (Εύβοιας). 4ος: Φωτιάδης (Σερρών)