0
16:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:51

Η Καλαμάτα επικρατεί με 1-0 του Ιωνικού, φτάνει τους 10 βαθμούς και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

16:50

Λήξη του αγώνα.

16:49

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Τιεντσέ για διαμαρτυρία.

16:47

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, λίγα είναι η αλήθεια για τις διακοπές που υπήρξαν για τραυματισμούς.

16:44

87': Μακρινό σουτ του Μακρίδη, απελπιστικά άστοχο.

16:37

81': Τρίτη αλλαγή για την Καλαμάτα και αυτή αναγκαστική. Αλεξόπουλος αντί Ράκιτς.

16:35

78': Αλλαγή για την Καλαμάτα, αναγκαστική. Βγαίνει ο Τσουβαλτσίδης, μπαίνει ο Τσιβελεκίδης.

16:27

70': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Καλογέρης αντικαθιστά τον Ντάγκρα.

16:25

68': Κόρνερ για την Καλαμάτα από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

16:23

66': Αλλαγή για την Καλαμάτα. Δήμος αντί Μπάμπη.

16:19

63': Διπλή ευκαιρία για τον Ιωνικό. Εκτελείται ένα κόρνερ από τα αριστερά, ο Καλλέργης αφύλακτος στο ύψος της μικρής περιοχής πιάνει την κεφαλιά - ψαράκι, ο Στεφανάκος αποκρούει, στην επαναφορά ο Κρητικός κάνει την προβολή αλλά ο γκολκίπερ της Καλαμάτας λέει ξανά «όχι».

16:19

61': Μικρή διακοπή ενός λεπτού για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Τσουβαλτσίδη.

16:16

59': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά με τον Τιεντσέ, απευθείας άουτ η μπάλα.

16:14

Μακρινή μπαλιά από τον Ιντζίδη, πρώτα ο Γκούφας και στη συνέχεια ο Κουρεπίνης κάνουν λάθος, ο Στεργίδης επωφελείται και πλασάρει στην κενή εστία για το 1-0.

16:13

57': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΑΜΑΤΑ!

16:10

53': Το εκτελεί ο Μακρίδης, ο Κρητικός παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά δεν είναι καλή.

16:10

53': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά.

16:06

49': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Κρητικός τσιμπάει τη μπάλα, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και πλασάρει αλλά ο Στεφανάκος αποκρούει με τα πόδια.

16:06

49': Σουτ του Τσουβαλτσίδη λίγο μέσα από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Κουρεπίνης.

16:02

15:48

Καλαμάτα και Ιωνικός πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

15:48

15:46

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Γκοτσούλια.

15:45

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:44

45': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μακρίδης παίρνει τη θέση του Παπατζίκου που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

15:43

43': Ο Κρητικός πασάρει στον Ντάγκρα, που εκτελεί από πλάγια θέση δεξιά μέσα στην περιοχή, αλλά ο Στεφανάκος αποκρούει με τα πόδια.

15:42

40': Ο Οσμάναγκιτς εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από μακριά, αλλά ο Κουρεπίνης μπλοκάρει δύσκολα με διπλή προσπάθεια.

15:39

39': Ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Μπάμπης πιάνει ένα φαλτσαριστό πλασέ εκτός περιοχής και λίγο δεξιά, με τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:37

Στο γήπεδο υπάρχουν και περίπου 100 φίλοι των Νικαιωτών.

15:34

33': Οφσάιντ ο Κρητικός, αλλά καλυπτόταν. Έβγαινε τετ α τετ με τον Στεφανάκο ο επιθετικός του Ιωνικού.

15:30

Συνεχίζεται εκ νέου το παιχνίδι μετά από ένα λεπτό.

15:30

29': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Φουρλάνος και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

15:24

23': Κόρνερ για τους γηπεδούχους τώρα από τα αριστερά, διώχνει με το κεφάλι ο Κρητικός.

15:21

21': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:19

19': Κίτρινη κάρτα στον Ζαχαρόπουλο.

15:16

Ισορροπημένο παιχνίδι παρακολουθούμε στο πρώτο τέταρτο.

15:12

11': Κόρνερ για την Καλαμάτα από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Στεργίδης, με τον Κουρεπίνη να βγαίνει και να μπλοκάρει.

15:08

7': Σουτ του Ντάγκρα από θέση μέσα δεξιά, αρκετά άστοχο.

15:06

Εκτελείται το κόρνερ, ο Κρητικός πιάνει μία κεφαλιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά ο Στεφανάκος μαζεύει εύκολα.

15:05

5': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά.

15:04

4': Σέντρα του Μπάμπη από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Κουρεπίνης.

15:01

1': Ξεκινάει το ματς.

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:55

Ηλιόλουστος ο καιρός στην Καλαμάτα.

14:53

Ο Τζόκιτς βρίσκεται τελικά κανονικά στην αποστολή των γηπεδούχων καθώς ξεπέρασε τον τραυματισμό του.

14:51

Από την πλευρά τους, οι φιλοξενούμενοι ισοβαθμούν με Διαγόρα, Καβάλα, Νίκη Βόλου, Ασπρόπυργο και Αιγάλεω στους 4.

14:48

Στην πρώτη θέση της κατάταξης με 7 βαθμούς, μαζί με Βέροια και ΟΦΙ, βρίσκεται η «Μαυρή Θύελλα».

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση Καλαμάτα - Ιωνικός, για την 4η αγωνιστική της Football League, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.