1
16:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:57

Τρίκαλα και Ολυμπιακός Βόλου αναδεικνύονται ισόπαλοι 1-1, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 93'.

16:57

Λήξη του αγώνα.

16:56

90+8': Κίτρινη κάρτα στον Μακρυωνίτη για καθυστέρηση.

16:55

90+7': Ζητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι σε ανατροπή του Τσίτα από τον Παπαϊωάννου. Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση.

16:55

Συνεχίζεται το ματς.

16:53

Υπάρχει μικρή διακοπή, καθώς κάποιοι φίλοι του ΑΟΤ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

16:51

Ο Μπουτζίκος κάνει το σουτ εκτός περιοχής, ο Ζαρόπουλος αποκρούει και στην επαναφορά ο Γραικός από κοντά γράφει το 1-1.

16:51

90+3': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

16:48

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:43

86': Τρίτη αλλαγή για τον ΑΟΤ. Παπαγεωργίου αντί Πελάεθ.

16:41

Σηκώνεται ο τερματοφύλακας του ΑΟΤ, δείχνει ότι μπορεί να συνεχίσει.

16:39

82': Νέα διακοπή, στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού ο Ζαρόπουλος.

16:35

78': Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Εκτός γηπέδου ο Σταματής, μέσα ο Γρηγορόπουλος.

16:34

Συνεχίζεται εκ νέου το ματς μετά από δύο λεπτά.

16:33

75': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Ριζογιάννη που χτύπησε στο κεφάλι.

16:29

71': Κίτρινη κάρτα στον Τεγούση.

16:26

68': Ο Σταματής με την πλάτη στο τέρμα, γυρίζει και σουτάρει μέσα στην περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μακρυωνίτης.

16:24

67': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτελείται το κόρνερ, απομακρύνει η άμυνα των γηπεδούχων, η μπάλα φτάνει στον Σκοπελίτη, που κάνει ένα μονοκόμματο σουτ εκτός περιοχής, ο Μπουτζίκος τη βρίσκει με το κεφάλι αλλά τη στέλνει μόλις άουτ.

16:23

65': Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό Βόλου στη γωνία της περιοχής και αριστερά. Το έκανε ο Σανδραβέλης που δέχτηκε και την κίτρινη κάρτα.

16:20

62': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ρόκας αντί Στεφάνοβιτς.

16:20

62': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

16:19

61': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Έξω ο Λώττας, μέσα ο Άλεξιτς.

16:17

59': Ο Ριζογιάννης κάνει ένα σουτ με το εξωτερικό, εκτός περιοχής, αλλά είναι πολύ άστοχος.

16:13

55': Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Σταματής φεύγει στην κόντρα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και κάνει το σουτ αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από την εστία.

16:10

52': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Βοσνακίδη, μπλοκάρει με ευκολία ο Ζαρόπουλος.

16:09

51': Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Γραικού από τα δεξιά, η μπάλα παίρνει πορεία προς το «γάμμα» αλλά ο Ζαρόπουλος παραχωρεί κόρνερ.

16:08

Οι φιλοξενούμενοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα της επανάληψης.

16:03

Έναρξη δεύτερου μέρους.

16:02

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ντούνης αντί Ράντι.

15:47

Καλύτερος ο ΑΟΤ, προηγείται δίκαια με 1-0 του ακίνδυνου Ολυμπιακού Βόλου.

15:47

15:45

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

15:44

44': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Φαζός αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Παπαϊωάννου.

15:43

44': Οφσάιντ ο Σταματής, ήταν ένα σώμα μπροστά.

15:43

Συνεχίζεται μετά από περίπου δύο λεπτά το παιχνίδι.

15:42

42': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Σανδραβέλης.

15:40

41': Κόρνερ για τα Τρίκαλα, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

15:36

36': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

15:30

30': Κάθετη του Σκοπελίτη στον Κουτσιανικούλη, που κάνει το γύρισμα μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Ζαρόπουλος μπλοκάρει.

15:25

Φάουλ γέμισμα του Λώττα από τα δεξιά, πρώτη κεφαλιά του Οικονομόπουλου, δεύτερη ψαράκι του Πελάεθ από κοντά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και... μέσα. Διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι ότι δεν πέρασε τη γραμμή αλλά έχουν άδικο. Είναι καθαρό το γκολ. 1-0!

15:23

24': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ!

15:21

22': Οφσάιντ ο Σταματής, σωστό.

15:19

20': Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Ντόσης δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή και αριστερά, αλλά ο Μακρυωνίτης πέφτει και αποκρούει.

15:18

19': Ο Κουτσιανικούλης δέχεται ένα μαρκάρισμα, πέφτει μέσα στην περιοχή και διαμαρτύρεται για πέναλτι. «Παίζετε», λέει ο Θεοδωρόπουλος. Δεν φαίνεται όντως να υπάρχει κάτι.

15:18

Συνεχίζεται εκ νέου το ματς.

15:17

17': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες σε Τσιάρα και Ντόση, που συγκρούστηκαν.

15:14

15': Πολύ καλό μακρινό σουτ του Ριζογιάννη, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

15:12

12': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:08

9': Σέντρα του Τσίπρα από τα δεξιά, ο Πελάεθ μόνος του από το ύψος του πέναλτι πιάνει ένα... τζούφιο σουτ και στη συνέχεια η άμυνα των φιλοξενούμενων απομακρύνει.

15:07

6': Πιο δυνατά έχουν μπει στο παιχνίδι τα Τρίκαλα.

15:03

4': Διαγώνιο σουτ του Σανδραβέλη εκτός περιοχής, πολύ άστοχο.

15:01

14:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:55

Ηλιόλουστη η πόλη των Τρικάλων.

14:51

Οι γηπεδούχοι προέρχονται από διπλό (1-2) επί του Διαγόρα ενώ οι «ερυθρόλευκοι» της Μαγνησίας από εντός έδρας ήττα (0-2) από τη Βέροια.

14:43

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση Τρίκαλα - Ολυμπιακός Βόλου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Football League, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

ΤΡΙΚΑΛΑ
Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Ντόσης, Τεγούσης, Ριζογιάννης, Λώττας, Πελάεθ, Τσίπρας, Σταματής
Αναπ: Γιακουμής, Άλεξιτς, Βέρτζος, Γρηγορόπουλος, Νιάρος, Νικλητσιώτης, Παπαγεωργίου
Μακρυωνίτης, Γραικός, Φαζός, Βοσνακίδης, Μπουτζίκος, Τσιάρας, Σκοπελίτης, Στεφάνοβιτς, Ράντι, Κουτσιανικούλης, Τσίτας
Αναπ: Γιδόπουλος, Κόλα, Λάσκαρης, Ντούνης, Παπαϊωάννου, Πόζογλου, Ρόκας
Ρέφερι: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας) Βοηθοί: Σκορδίλης (Κέρκυρας), Κακαφώνης (Αχαΐας) 4ος: Αγγελούλης (Λάρισας)