0
23:40

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:39

Η «σκουάντρα ατζούρα» από την άλλη έκανε το 7Χ7 και εξασφάλισε και μαθηματικά το εισιτήριο για τα τελικά του Euro 2020.

23:37

Η Ελλάδα ήταν αξιόμαχη στο «Ολίμπικο» αλλά ηττήθηκε με 2-0 από την Ιταλία και μένει στους 5 βαθμούς.

23:37

Λήξη του αγώνα.

23:37

Εκτελείται από τον Σταφυλίδη, η μπάλα φτάνει στον Ζέκα που σουτάρει εκτός περιοχής αλλά αστοχεί.

23:36

90+2': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα αριστερά.

23:34

23:32

88': Κόρνερ για την Ιταλία από τα δεξιά, τίποτα.

23:30

87': Τρίτη αλλαγή για την Ιταλία. Έξω ο Μπαρέλα, μέσα ο Τζανιόλο.

23:29

85': Ευκαιρία για την Ιταλία. 25άρα μπαλιά του Μπερναρντέσκι στον Ινσίνιε, που εκτελεί με τη μία αλλά ο Πασχαλάκης αποκρούει σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:24

80': Τρίτη αλλαγή για την Ελλάδα. Μάνταλος αντί Μπακασέτα.

23:23

79': Αλλαγή για την Ιταλία, με τον Μπελότι να αντικαθιστά τον Ιμόμπιλε.

23:22

Ο Μπερναρντέσκι κάνει ένα χαμηλό διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής και δεξιά, η μπάλα βρίσκει στον Γιαννούλη αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα. 2-0 η Ιταλία.

23:22

78': ΓΚΟΛ για την ΙΤΑΛΙΑ!

23:18

75': Αλλαγή για την Ελλάδα. Γιαννούλης αντί Μπουχαλάκη.

23:17

73': Εκτελείται το κόρνερ από τον Σταφυλίδη, η μπάλα φτάνει απέναντι στον Μπουχαλάκη που κάνει την κεφαλιά-γύρισμα αλλά ο Μπακασέτας από πλεονεκτική θέση δεν βρίσκει όπως θέλει τη μπάλα και εκείνη καταλήγει στην αγκαλιά του Ντοναρούμα.

23:16

72': Κόρνερ για την Εθνική μας από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ ο Ιμόμπιλε.

23:15

Ευκαιρία για τους Ιταλούς. Εκτελείται με πάσα το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Ιμόμπιλε που κάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα περνά ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη.

23:14

71': Κόρνερ για την Ιταλία από τα δεξιά.

23:11

67': Αλλαγή για την Ελλάδα. Έξω ο Κουλούρης, μέσα ο Δώνης.

23:09

66': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:07

Ο Ζορζίνιο εκτελεί στη μία γωνία, πέφτει στην άλλη ο Πασχαλάκης και... 1-0.

23:07

63': ΓΚΟΛ για την ΙΤΑΛΙΑ!

23:06

Ο Ινσίνιε κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει καθαρά στο χέρι του Μπουχαλάκη και ο Καράσεφ δείχνει την άσπρη βούλα. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο χαφ του Ολυμπιακού.

23:06

62': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΙΤΑΛΙΑ!

23:04

60': Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Ζέκα κλέβει από τον Βεράτι, πασάρει στον Λημνιό που φέυγει στην κόντρα από τα δεξιά, κάνει το γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι απ' όπου ο Κουλούρης κάνει το πλασέ αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

22:59

55': Ευκαιρία για την Ιταλία. Σέντρα του Μπερναρντέσκι από τα δεξιά, ο Ιμόμπιλε κάνει την σκαστή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Πασχαλάκης πέφτει στη γωνία του και αποκρούει σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

22:57

53': Μακρινή μπαλιά του Βεράτι στον Ινσίνιε, που μπαίνει στην περιοχή και κάνει το ψηλοκρεμαστό σουτ, άουτ.

22:53

48': Συγκλίνει προς τα μέσα ο Μπερναρντέσκι και σουτάρει έξω από την περιοχή, απελιπιστικά άστοχος.

22:49

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.