1
20:01

Τελικό στο ΕΑΚ. Σπουδαίο διπλό για τον Ηρακλή

19:58

90'+5: Μετά από σέντρα από δεξια η μπάλα φτάνει στον Μπαλντοβαλίεφ ο οποίος πιάνει γυριστό σουτ αλλά αστοχεί

19:57

Πριν την κάρτα είχαμε ένα σουτ του Παρασκευαΐδη για την Κέρκυρα όπου η μπάλα έφυγε άουτ. Ροντέο το ματς στα τελευταία λεπτα

19:56

90'+3: Κάρτα στον Μπάμπα

19:55

90'+3: Ο Ηρακλής βγαίνει στην αντεπίθεση με τρεις παίκτες, ο Ονουάτσι προσπαθεί να τους περάσει όλους και χάνει ευκιρία

19:55

Ξεκινησε εκ νέου το ματς

19:55

Ο Μπάμπα είναι, μέχρι και ο Βρονταράς έχει φύγει από το τέρμα του για να διαμαρτυρυθεί αφού θεωρεί πως κάνει θέατρο ο παικτης του Ηρακλή

19:54

Άλλη μια, πεσμένος παίκτης του Ηρακλή

19:54

90': Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος. Λογικό, αρκετές διακοπές στην επανάληψη

19:48

85': Εκτελέστηκε, μετά από απομάκρυνση του Κοντεων ο Σίκιμιτς σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλα αστοχεί

19:48

Κόρνερ για την Κέρκυρα

19:47

Το ματς τώρα ξεκινά και πάλι μετά από μια 2λεπτη διακοπή αφού στο έδαφος ήταν Σίκιμιτς και Κολίτσι

19:44

81': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Κουρδάκης μπαίνει στο ματς, εκτός ο Πουρτουλίδης που έχει πετύχει το γκολ το οποίο χωρίζει τις δύο ομάδες

19:43

80': Κίτρινη βλέπει και ο Τσιλιανίδης για καθυστέρηση

19:41

78': Κάρτα βλέπει ο Ζορμπάς για λογαρισμό της Κέρκυρας

19:39

Σηκώθηκε ο γκολκίπερ του Ηρακλή αφού δέχτηκε τις πρώτες βοήθειες, το ματς ξεκινά

19:38

Τελευταίο τέταρτο στο ΕΑΚ, μικρή διακοπή αφού ο Κολίτσι είναι στο εδαφος

19:37

Ελάχιστα άουτ η μπάλα, κοντά στο 0-2 ο Ηρακλής

19:37

73': Ο Ονουάτσι κάνει κούρσα από αριστερά, σπάει την μπάλα προς το πέναλτι που περιμένει ο Τσιλιανίδης αλλά αυτός μόνος απέναντι από τον Βρονταρά αστοχεί!

19:37

Μοναδική χαμένη ευκαιρία για τον Ηρακλή

19:36

73': Κάρτα βλέπει ο Κολίτσι

19:36

Για μαρκάρισμα του Κοντέων στον Μπαλντοβαλίεφ. Δεν υπάρχει παράβαση...

19:35

Νέες ''φωνές'' της Κέρκυρας για πέναλτι

19:34

71': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Κέρκυρα. Στην θέση του Καραδέμητρου ο Τσαουσάι

19:33

Εξαιρετικός ο γκολκίπερ του Ηρακλή

19:32

69': Δυνατό συρτό σουτ του Μπαλντοβαλίεφ, ο Κολίτσι με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

19:31

Βγάζει τον επιθετικό του ο Όγιος και βάζει έναν παίκτη που είναι σαφώς πιο γρήγορος και παίζει στα άκρα

19:31

67': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στο ματς περνά ο Τσιλιανίδης, εκτός ο Ζάχορα

19:29

Έχουμε μπει στο τελευταίο 25λεπτο, πάντα το ίδιο σκηνικό στην επανάληψη, στο μισό γήπεδο αμύνεται ο Ηρακλής και για την ώρα αντέχει

19:28

65': Εκτελέστηκε με πάσα, ο Κουτσόπουλος σεντράρει, κεφαλιά του Σίκιμιτς στο δεύτερο δοκάρι, ο Κολίτσι μπλοκάρει

19:28

19:25

61': Μετά απο σέντρα από τα δεξιά η μπάλα φτάνει στον Κουτσόπουλο στην άλλη μεριά, αυτός βρίσκει τον Σουάνη ο οποίος δεν εκτελεί αμέσως από το ύψος του πέναλτι και χάνει την ευκαιρία

19:24

Μια ώρα αγώνα στο ΕΑΚ, η Κέρκυρα όλο και αυξάνει την πίεση της. Σε παθητικό ρόλο στην επανάληψη ο Ηρακλής

19:23

60': Με το που μπαίνει στο ματς ο Σίκιμιτς πάει να κάνει την ζημιά, αφού διεκδικεί την μπάλα με τον Κολίτσι, ο γκολκίπερ του Ηρακλή σε κόρνερ

19:22

60': Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Βλάχος μέσα ο Σίκιμιτς

19:20

56': Κάρτα έχει δει ο Κοντέων για τον Ηρακλή

19:20

Στην συνέχεια της φάσης ο Γκόμες σούταρε άουτ

19:19

56': Σέντρα του Γκόμες από αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Μπαλντοβαλίεφ, αυτός σουτάρει η μπάλα κοντράρει σε σώματα αμυντικών και ο Σαββίδης απομακρύνει πάνω στην γραμμή

19:19

Μοναδική χαμένη ευκαιρία για την Κέρκυρα

19:16

Σωστή η απόφαση του ρέφερι, ο φορ της Κέρκυρας πάει και πέφτει πάνω στον αντίπαλο γκολκίπερ Κολίτσι επιδιώκοντας την επαφή

19:16

Φωνάζουν για πέναλτι οι της Κέρκυρας

19:15

52': Κάρτα στον Μπαλντοβαλίεφ για θέατρο

19:15

52': Ονουάτσι και Ζαχορα αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο πρώτος ωστόσο δεν προλαβαίνει να βγει τετ α τετ αφού ο Βρονταράς βγαίνει και μπλοκάρει

19:12

49': Κάρτα στον Παρασκευαϊδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Τάι

19:08

46': Ξεκίνησε το β' μέρος

19:08

46: Αλλαγή για την Κέρκυρα πριν την σέντρα της επανάληψης. Στο ματς περνά ο Ζορμπάς, εκτός ο Ναγιάρ

18:53

Στο 0-1 ο Ηρακλής με το εκπληκτικό γκολ του Πουρτουλίδη

18:53

Ημίχρονο στην Κέρκυρα

18:52

45'+6: Από το... σπίτι του πήγε να σκοράρει ο Ανδρεόπουλος, λίγο άουτ η μπάλα!

18:51

45'+4: Δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά ο Κοντοδημος χωρις αποτέλεσμα

18:47

Να θυμίσουμε πως υπήρξε η διακοπή στο ξεκίνημα του ματς με τον τραυματισμό του Λίμα

18:47

45': Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου για το πρώτο μέρος

18:45

43': Μακρινό σουτ του Ζάχορα με το αριστερό, δεν βρίσκει στόχο

18:44

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος, ο Ηρακλής κρατά το 0-1 και προσπαθεί τώρα να ''παγώσει'' τον ρυθμό για να πάρει με προβάδισμα στα αποδυτήρια

18:41

40': Φιλοδοξο μακρινό σουτ του Τάι, ψηλά η μπάλα

18:40

Εξαιρετικός ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, βοηθά βέβαια το 0-1 του Ηρακλή

18:39

Ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κολίτσι έφυγε η μπάλα

18:38

37': Καραδέμητρος και Σουάνης αλλάζουν ωραία την μπάλα, ο δεύτερος την παίρνει με το στήθος, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, ωστόσο στο σουτ που πιάνει στην κίνηση δεν μπορεί να βρει στόχο

18:38

Μεγάλη στιγμή για την Κέρκυρα!

18:37

Για να δούμε την αντίδραση της Κέρκυρας, δέκα λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους

18:36

Έχει πετύχει ίσως το γκολ της χρονιάς ο Πουρτουλίδης! Ο άσος του ''Γηραιού'' αδειάζει δύο αντιπάλους του έξω από την μεγάλη περιοχή και πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ με το δεξί στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Βρονταρά

18:35

34': ΓΚΟΛ - ποίημα ο Ηρακλής, 0-1!

18:35

Βγαίνει εκτός για τις πρώτες βοήθειες ο άσος της Κέρκυρας και το ματς ξεκινά εκ νέου

18:34

Νέα διακοπή στο παιχνίδι, ο Γκόμες στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού

18:32

30': Κάθετη πάσα του Ονουάτσι προς τον Ζάχορα, ο Βρονταράς διαβάζει την φάση, βγαίνει, μπλοκάρει και τελειώνει την φάση

18:29

Ο Μπάμπα έχει σηκωθεί, το ματς συνεχίζεται στην Κέρκυρα

18:28

27': Κάρτα σε Ανδρεόπουλο και Τάι για μια κοκορομαχία που είχαν

18:28

Μικρή διακοπή, ο Μπάμπα είναι στο έδαφος

18:25

24': Να μια απειλητική στιγμή για τον Ηρακλή. Κάθετη πάσα προς τον Ονουάτσι, ο Βλάχος τελευταία στιμή με τάκλιν προλαβαίνει και γυρνά την μπάλα στον Βρονταρά

18:24

Λάθη επί λαθών στα τελευταία λεπτά, χωρίς κάτι ιδιαίτερο με το ματς να μην έχει ρυθμο

18:17

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 15 λεπτά, έχει ρυθμό το ματς, αλλά και χρώμα στις εξέδρες, αφού υπάρχουν οπαδοί και του Ηρακλή!

18:15

13΄: Σουτ Ονουάτσι έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα άουτ.

18:15

12': Κοντοδήμος συρτή σεντρα από τα αριστερά, προσπαθεί ο Ζαχόρα, δεν πιάνει καλά το σουτ, εύκολα η η μπάλα στα χέρια του Βρονταρά.

18:11

10': Αλλαγή για τον Ηαρκλή. Ο Ιντζόγλου στη θέση του τραυματία Λίμα.

18:10

Με κολάρο αποχωρεί με φορίο ο Λίμα... Το ματς αρχίζει εκ νέου μετά από 5 λεπτά... Με δέκα παίκτες προσωρινά ο Ηρακλής. Ο άτυχος ποδοσφαιριστής του "Γηραιού" έχει χτυπησει στον αυχένα και μεταφέρεται στο νοσοκομείο.

18:05

Διακοπή, καθώς έχουν τραυματιστεί παίκτες του Ηρακλή στη διεκδίκηση της μπαλας στον αέρα. Τελικά πρόβλημα έχει ο Λίμα, που παραμένει στο έδαφος και θα υπαρξει αναγκαστική αλλαγή.

18:05

4': Φάουλ Καραδέμητρου, κεφαλιά Σοάνη, πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Ηρακλή η μπάλα.

18:03

2': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ηαρκλή, ο Ναγιάρ βγαίνει σε θέση τετ α τετ από τα αριστερά, σουτ από πλάγια θέση και μέσα στην περιοχή, βγαίνει και διώχνει με τα πόδια ο Κολίτσι.

18:02

1': Έναρξη αναμέτρησης.

17:57

Υγρός καιρός με αρκετά σύνεφα και θερμοκρασία στους 14 βαθμούς Κελσίου

ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Βλάχος, Παρασκευαϊδης, Ναγιάρ, Ραπτάκης, Ανδρεόπουλος, Κουτσόπουλος, Σουάνης, Καραδέμητρος, Γκομές Μπαλντοβαλίεφ,
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Μαραγκός, Καραγιαννίδης, Ζορμπάς, Γεωργακόπουλος, Τσαουσάι, Σίκιμιτς.
ΗΡΑΚΛΗΣ
Κολίτσι, Τάι, Κοντέων, Κοντοδήμος, Πουρτουλίδης, Μπάμπα, Λίμα, Μπουκουβάλας, Σαββίδης, Ονουάτσι, Ζάχορα.
Αναπ: Κηπουρός, Ματσούκας, Κουρδάκης, Ιντζόγλου, Σιατραβάνης, Σκόρτσα, Τσιλιανίδης.
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής). Βοηθοί: Τζαφόλιας (Ανατολικής Αττικής), Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής). 4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας).