1
23:57

Aπό τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν μαζί σας για το a-sports.gr, καλό βράδυ.

23:55

Ο Ολυμπιακός κατέρρευσε παίζοντας με 10 παίκτες, ο Ερυθρός Αστέρας τον... πλήγωσε και αυτή είναι η πρώτη φετινή ήττα για τους Πειραιώτες σε όλες τις διοργανώσεις. Με 6 βαθμούς η Μπάγερν, που σάρωσε με 7-2 (!) την Τότεναμ στο Λονδίνο, προπορεύεται στον 2ο όμιλο, στους 3 ο Ερυθρός Αστέρας, από 1 βαθμό Ολυμπιακός και Τότεναμ.

23:55

90'+5: Λήξη του αγώνα, 3-1.

23:52

90'+2: Κίτρινη στον Τοροσίδη για διαμαρτυρία.

23:51

«Θρύλε ολέ ολέ...», από τους Σέρβους στα ελληνικά μετά το 3-1, ακολουθούν οι οπαδοί του Ολυμπιακού. Όλο το γήπεδο χειροκροτεί και τραγουδά το «κάτι μαγικό...».

23:51

90'+1: Κίτρινη στον Μάριν για δυνατό φάουλ στον Τσιμίκα.

23:51

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:50

Γκολ-καρμπόν με το 2-1... Ο Μάριν εκτελεί από αριστερά, ο Σεμέδο χάνει ξανά τη φάση και ο Μποάκιε με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι και στα δίχτυα, 3-1.

23:50

90': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΥΘΡΟ ΑΣΤΕΡΑ!

23:49

90': Σουτ του Ματέο Γκαρσία, κόντρα και κόρνερ για τους Σέρβους.

23:48

89': Ελ Αραμπί αντί Καμαρά, τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

23:47

88': Σέντρα του Ποντένσε από αριστερά, κεφαλιά του Γκερέρο, δεν ανησυχεί ο Μπόργιαν.

23:47

Ο Μάριν εκτελεί από αριστερά, ο Μιλούνοβιτς με κεφαλιά νικά τον Σεμέδο στη μονομαχία τους, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Σα και 2-1.

23:46

87': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΥΘΡΟ ΑΣΤΕΡΑ!

23:46

87': Κόρνερ για τον Ερυθρό Αστέρα.

23:45

86': Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μεριά! Ο Ποντένσε «σερβίρει» από δεξιά της περιοχής, από κοντά και αφύλακτος ο Τυνήσιος στόπερ πλασάρει άστοχα.

23:44

85': Δυνατό σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής, διώχνει δύσκολα ο Μπόργιαν. Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

23:43

83': Κίτρινη στον Πέτροβιτς για δυνατό φάουλ στον Καμαρά.

23:40

80': Κίτρινη στον Μποάκιε για φάουλ στον Μπουχαλάκη.

23:38

79': Ελαμπντελαουί αντί Μασούρα, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

23:38

79': Κακό σουτ του Μποάκιε εκτός περιοχής, άουτ.

23:36

77': Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα ο Ολυμπιακός εδώ και πολλή ώρα και οι Σέρβοι ψάχνουν την ανατροπή.

23:35

76': Σεντράρει ο Ρόντιτς από αριστερά, κεφαλιά του Μποάκιε, δεν είναι καλή, άουτ.

23:33

74': Τρίτη αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα και είναι αναγκαστική, τραυματίας ο Κάνιας και στη θέση του ο Πέτροβιτς.

23:30

71': Σουτ του Κάνιας εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Σα.

23:29

Τώρα... Με το σκορ 1-1 οι Σέρβοι φωνάζουν «Ολυμπιακός» και οι Έλληνες «Red Starts»!

23:24

64': Κόρνερ για τον Ερυθρό Αστέρα, εκτελεί ο Μάριν, διώχνει ο Σεμέδο.

23:22

Ο Μεριά δεν διώχνει σωστά εντός περιοχής μετά από προσπάθεια του Τομανέ, σουτ του Βούλιτς από θέση μέσα αριστερά, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Σα και 1-1.

23:22

62': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΥΘΡΟ ΑΣΤΕΡΑ!

23:21

61': Μποάκιε αντί Φαν λα Πάρα, δεύτερη αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα.

23:21

61': Ποντένσε αντί Λοβέρα, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

23:20

60': Δυνατό σουτ του Ρόντιτς από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

23:17

57': Δεύτερη κίτρινη στον Μπενζιά και κόκκινη! Αποβάλλεται ο Αλγερινός μέσος για φάουλ στον Κάνιας, με 10 μένει ο Ολυμπιακός. Αυστηρή η απόφαση αν μη τι άλλο του Γάλλου διαιτητή Μπαστιάν.

23:15

56': Ευκαιρία για τους Σέρβους, σέντρα του Γκόμπελιτς από δεξιά, σουτ στην κίνηση του Φαν λα Πάρα από κοντά, ψηλά άουτ η μπάλα.

23:15

55': Βούλιτς αντί Γιόβαντσιτς, πρώτη αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα.

23:13

54': Κεφαλιά του Ντέγενεκ μετά την εκτέλεση του κόρνερ, άουτ.

23:13

53': Ο Γιόβαντσιτς σουτάρει εντός περιοχής, κόντρα στον Μεριά και κόρνερ για τον Ερυθρό Αστέρα.

23:11

51': Κόρνερ παραχωρεί ο Μιλούνοβιτς για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:08

49': Μακρινό σουτ του Γιόβαντσιτς, πολλά μέτρα άουτ.

23:05

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, δίχως αλλαγές οι δύο ομάδες.