2
16:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:54

Η Καλαμάτα επικρατεί με 0-2 του Αιγάλεω στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης» και ξεκινάει νικηφόρα στη Football League.

16:53

Υπάρχει μία μίνι σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων, αλλά σύντομα η... φωτιά σβήνει.

16:52

Λήξη του αγώνα.

16:49

16:47

Σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά πάσα του Ράκιτς από το δεύτερο δοκάρι στον Καζβιρόπουλο που με κεφαλιά στην κενή εστία σκοράρει για το 0-2.

16:47

90': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΑΜΑΤΑ!

16:45

Πιέζει ασφυκτικά το Αιγάλεω...

16:43

86': Διαμαρτύρονται για πέναλτι για χέρι του Μπάμπη οι γηπεδούχοι, τίποτα λέει ο Βεργέτης. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι...

16:39

82': Ευκαιρία για το Αιγάλεω. Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Τσιλιγκίρης, πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει ο Στεφανάκος.

16:39

82': Τρίτη αλλαγή για την Καλαμάτα. Καζβιρόπουλος αντί Κουϊρουκίδη.

16:38

81': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για το Αιγάλεω, στα όρια της περιοχής.

16:36

79': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα δεξιά, μπλοκάρει σταθερά ο Στεφανάκος.

16:34

77': Οφσάιντ ο Φαρινόλα, σωστή υπόδειξη.

16:33

75': Ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Στεργίδης κάνει τη χαμηλή σέντρα από τα δεξιά, ο Ράκιτς πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και κάνει την προβολή αλλά αστοχεί.

16:31

74': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:30

Με 10 παίκτες συνεχίζει το Αιγάλεω.

16:29

71': Δεύτερη κίτρινη στον Μαγκάκη για ένα σκληρό φάουλ στον Στεργίδη και αποβολή.

16:26

69': Κίτρινη κάρτα στον Τσαφταρίδη.

16:25

68': Αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Βουκμίροβιτς αφήνει τη θέση του στον Ράκιτς.

16:22

65': Οφσάιντ ο Κουϊρουκίδης, ήταν λίγο πιο μπροστά.

16:19

62': Συρτή σέντρα του Τσίτσαρη από τα δεξιά, ο Φαρινόλα προσπαθεί να μπει στην πορεία της μπάλας που καταλήγει στην αγκαλιά του Στεφανάκου.

16:18

61': Κίτρινη κάρτα στον Μαγκάκη.

16:16

59': Κίτρινη κάρτα στον Τσουβαλτσίδη.

16:15

58': Τρίτη αλλαγή για το Αιγάλεω. Έξω ο Μπαξαβάνος, μέσα ο Τσίτσαρης.

16:14

57': Αλλαγή για την Καλαμάτα. Οσμάναγκιτς αντί Αλεξόπουλου.

16:14

57': Κίτρινη κάρτα στον Μάκο.

16:11

54': Οφσάιντ ο Αλεξόπουλος, αλλά καλυπτόταν.

16:10

53': Εκτελεί το κόρνερ ο Ροτζέριο, κεφαλιά του Γκότοβου από το ύψος του πέναλτι, πάνω από τα δοκάρια.

16:09

52': Κερδισμένο κόρνερ για το Αιγάλεω από τα δεξιά.

16:04

47': Ευκαιρία για το Αιγάλεω. Εκτελείται με πάσα το κόρνερ, σέντρα, πρώτη κεφαλιά του Ροτζέριο, δεύτερη του Φαρινόλα στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

16:04

47': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα αριστερά.

16:02

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

15:45

Διπλή αλλαγή για το Αιγάλεω. Συρεγγέλας αντί Ντιατά και Κατσικογιάννης αντί Συριόπουλου

15:44

Η Καλαμάτα προηγείται με 0-1 του Αιγάλεω χάρις στο γκολ του Βουκμίροβιτς στο 29'.

15:44

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης».

15:43

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:40

42': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:39

41': Οφσάιντ ο Τσιλιγκίρης, ήταν πιο μπροστά από την καλαματιανή άμυνα.

15:35

37': Μακρινό σουτ από τον Κουϊρουκίδη, στα χέρια του Σικαλιά.

15:34

36': Οφσάιντ ο Φαρινόλα, σωστό.

15:32

34': Κόρνερ για την Καλαμάτα από τα αριστερά, απομακρύνει ο Συριόπουλος.

15:28

Ο Γαλούπης βρίσκει με πλάγιο από τα αριστερά, μέσα στην περιοχή, τον Κουϊρουκίδη ο οποίος με την πλάτη στο τέρμα, στρώνει με το στήθος στον Βουκμίροβιτς που με δυνατό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

15:27

29': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΑΜΑΤΑ!

15:25

27': Σουτ του Βουκμίροβιτς έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά, μπλοκάρει ο Σικαλιάς.

15:24

26': Οφσάιντ ο Ντιατά αλλά καλυπτόταν.

15:18

18’: Ευκαιρία για το Αιγάλεω. Υπέροχη κάθετη του Τσιλιγκίρη στον Φαρινόλα, που βγαίνει τετ α τετ με τον Στεφανάκο, πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ της Καλαμάτας αποκρούει. Στην επαναφορά ο Ροτζέριο σουτάρει αλλά κόβεται από την άμυνα.

15:13

14’: Οφσάιντ ο Στεφανάκος, σωστή υπόδειξη.

15:12

13’: Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Στεφανάκος.

15:12

15:10

15:07

9': Ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ωραία προσπάθεια και σέντρα του Βουκμίροβιτς από τα δεξιά, ο Αλεξόπουλος πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι αλλά ο Σικαλιάς αποκρούει ενστικτωδώς.

15:04

6': Κίτρινη κάρτα στον Βουκμίροβιτς.

15:01

2': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

14:58

14:51

Καλοκαιρινός ο καιρός στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης», με το θερμόμετρο να δείχνει αυτή την ώρα 30 βαθμούς Κελσίου.

14:46

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ανάμεσα στο Αιγάλεω και την Καλαμάτα, για την 1η αγωνιστική της Football League, ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

14:18

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.