Ιωνικός και Τρίκαλα μένουν στο 0-0 στην πρεμιέρα της Football League.

Λήξη του αγώνα.

16:53

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:50

87': Τρίτη αλλαγή για τον ΑΟΤ. Έξω ο Σταματής, μέσα ο Ελευθεριάδης.

16:49

86': Κίτρινη κάρτα στον Σανδραβέλη.

16:47

85': Οφσάιντ ο Σταματής, ήταν όντως εκτεθειμένος.

16:45

82': Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου.

16:43

80': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Γκούφας αντί Φουρλάνου.

16:39

77': Μακρινό και συρτό σουτ από τον Άλεξιτς, απευθείας στην αγκαλιά του Κουρεπίνη η μπάλα.

16:32

70': Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Έξω ο Πελάεθ, μέσα ο Λώττας.

16:30

65': Κίτρινη κάρτα στον Κρητικό.

16:29

65': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Στο παιχνίδι ο Ντάγκρας αντί του Μάναλη.

16:28

65': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ ο Κρητικός που δεν αποφέρει κάτι.

16:24

62': Σουτ του Τεγούση από τα όρια της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Κουρεπίνης.

16:24

61': Συστάσεις του Μπακογιάννη σε Σταματή και Παπατζίκο.

16:17

53': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Εκτελείται το κόρνερ, ο Μάναλης παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Ζαρόπουλος αποκρούει με υπερένταση.

16:16

52': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά

16:14

50': Κίτρινη κάρτα στον Τεγούση.

16:09

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

15:50

Ιωνικός και ΑΟΤ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

15:50

15:48

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:42

39': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ο Βέρτζος δεν μπορεί να συνεχίσει και αφήνει τη θέση του στον Οικονομόπουλο.

15:39

37': Γύρισμα του Γρηγορόπουλου από τα αριστερά, απευθείας στην αγκαλιά του Κουρεπίνη.

15:37

35': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:37

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

15:36

33': Μκρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Βέρτζος και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

15:29

27': Έχουν πάρει τα ηνία οι φιλοξενούμενοι.

15:24

21': Ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ωραία προσπάθεια και σέντρα του Γρηγορόπουλου από τα δεξιά, ο Άλεξιτς πηδά ψηλότερα και πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Κουρεπίνης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

15:21

Στο γήπεδο υπάρχουν και λίγοι φίλοι των Τρικάλων.

15:16

14': Κίτρινη κάρτα στον Τιεντσέ.

15:14

Αρκετά ισορροπημένο το παιχνίδι στο πρώτο 10λεπτο.

15:11

8': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:09

6': Σέντρα του Γρηγορόπουλου από τα δεξιά, κεφαλιά του Άλεξιτς από το ύψος του πέναλτι, αρκετά έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουρεπίνη.

15:05

2': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Γκοτσούλιας.

15:03

14:59

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:50

Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 15:00.

14:42

Η αυλαία της 1ης αγωνιστικής ανοίγει σε λίγα λεπτά στο γήπεδο της Νεάπολης, με την αναμέτρηση Ιωνικός - Τρίκαλα.

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Αναμονή τέλος... Το πρωτάθλημα της Football League ξεκινάει!

ΙΩΝΙΚΟΣ
Κουρεπίνης, Παπουτσογιαννόπουλος, Παπατζίκος, Ιωάννου, Μουστάκης, Γκοτσούλιας, Τιεντσέ, Καλλέργης, Φουρλάνος, Μάναλης, Κρητικός
Αναπ: Τάφας, Ντάγκρας, Γκούφας, Καρυτινός, Μιχαλάκος, Σμυρλής, Μανωλάς
ΤΡΙΚΑΛΑ
Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Γιαννίτσης, Βέρτζος, Παπαγεωργίου, Τεγούσης, Πελάεθ, Γρηγορόπουλος, Ντόσης, Άλεξιτς, Σταματής
Αναπ: Γιακουμής, Νιάρος, Λώττας, Οικονομόπουλος, Ελευθεριάδης, Νικλητσιώτης, Πέλκας
Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών) Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Παγουράς (Βοιωτίας) 4ος: Φωστέρης (Ανατολικής Αττικής)