Ο Ατρόμητος ηττάται με 0-2 από τη Λέγκια και αποχαιρετά το Γιουρόπα Λιγκ.

20:54

Λήξη του αγώνα.

20:52

90+4': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Από εκτέλεση φάουλ, ο Ρισβάνης κάνει την προβολή από κοντά αλλά ο Μαγιέτσκι αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:49

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:49

90': Σέντρα του Γκβίλια από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Νάγκι άουτ.

20:44

85': Ευκαιρία για τη Λέγκια. Επικίνδυνο γύρισμα από τα δεξιά, σουτ του Καρλίτος στην κίνηση, αλλά ο Ρισβάνης βάζει την προβολή και η μπάλα καταλήγει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:43

85': Κίτρινη κάρτα στον Κατράνη.

20:42

84': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, απομακρύνει ο Γεντρέιτσικ.

20:41

83': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ενσικουλού αντί Βέλλιου.

20:40

81': Εκτελεί απευθείας και χαμηλά ο Νάγκι, μπλοκάρει εύκολα στην αριστερή του γωνία ο Μέγιερι.

20:39

80': Φάουλ για τη Λέγκια, ακριβώς στη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά.

20:35

78': Τρίτη αλλαγή για τη Λέγκια. Εκτός γηπέδου ο Λουκίνιας, μπαίνει ο Καρλίτος.

20:33

74': Χαμηλό σουτ του Ούμπιντες λίγο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μαγιέτσκι.

20:29

71': Κόρνερ για τη Λέγκια από τα δεξιά, χωρίς αντίκρισμα.

20:28

69': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ούμπιντες αντί Μάντσον.

20:26

68': Αλλαγή για τη Λέγκια. Ο Βέσοβιτς αφήνει τη θέση του στον Νάγκι.

20:24

66': Μακρινό σουτ από τον Ρόσα, με το αριστερό, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:21

62': Ευκαιρία για τη Λέγκια. ο Γκβίλια κάνει τις προσποιήσεις και σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή, με τον Μέγιερι να αποκρούει με τα πόδια.

20:20

62': Αλλαγή για τη Λέγκια. Βγαίνει ο Ρότσα, μπαίνει ο Βιέτεσκα.

20:16

58': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ουγκράι αντί Καχίλα.

20:12

Πλέον ο Ατρόμητος χρειάζεται τρία γκολ για να προκριθεί.

20:10

Ο Βέσοβιτς κάνει τη σέντρα από τα δεξιά και ο Γκβίλια με πλασέ στην κίνηση στο δεύτερο δοκάρι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2, βάζοντας βάσεις πρόκρισης για τους φιλοξενούμενους.

20:09

51': ΓΚΟΛ για τη ΛΕΓΚΙΑ!

20:08

49': Ο Αντρέ Μαρτίνς φεύγει στην αντεπίθεση, πασάρει στον Κουλένοβιτς που κάνει ένα πλασαριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά ο Μέγιερι πέφτει και μπλοκάρει.

20:04

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

19:48

Η Λέγκια προηγείται με 0-1 του Ατρόμητου, που υπέπεσε σε πολλά λάθη στο χώρο της μεσαίας γραμμής

19:48

19:48

45+3': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, απομακρύνει ο Αντρέ Μαρτίνς στο πρώτο δοκάρι.

19:46

45': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Βέλλιος κάνει το γύρισμα από τη μικρή περιοχή και δεξιά, αλλά ο Λέβτσουκ σωτήρια προ του Μανουσου διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:45

19:44

44': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Κβίλια, αλλά η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια.

19:43

43': Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη. Ο στόπερ του Ατρόμητου έκανε φάουλ στον Βέσοβιτς στα όρια της περιοχής και αριστερά.

19:41

42': Λάθος του Καχίλα στον άξονα, ο Κουλένοβιτς γίνεται αποδέκτης της μπάλας, προχωρά και σουτάρει εξώ από την περιοχή αλλά αστοχεί.

19:40

40': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ρόσα φεύγει ταχύτατα στην κόντρα από τον άξονα, φτάνει μέχρι το ημικύκλιο και πασάρει στον Μανούσο που κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, αλλά η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

19:33

34': Μακρινό σουτ από τον Κατράνη, πολύ άστοχο.

19:31

32': Ευκαιρία για τη Λέγκια. Ο Γκβίλια δίνει στον Κουλένοβιτς που σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα φεύγει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μέγιερι.

19:29

Ο Γκβίλια από το ημικύκλιο πασάρει δεξιά στον Στολάρσκι κι εκείνος με συρτό σουτ στην κίνηση, έξω από την περιοχή, νικάει τον Μέγιερι για το 0-1.

19:28

29': ΓΚΟΛ για τη ΛΕΓΚΙΑ!

19:27

27': Κίτρινη κάρτα στον Ρότσα.

19:26

26': Κερδισμένο κόρνερ για τη Λέγκια από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:24

25': Συνεχίζεται το ματς.

19:23

23': Μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

19:19

19': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Ρόσα, με τη μπάλα να βγαίνει απευθείας πλάγιο.

19:17

Ο Ρόσα εκτελεί απευθείας είναι φάουλ από τα αριστερά, κοντά στην πλάγια γραμμή, αλλά η μπάλα σταματά στη συμβολή των δοκαριών.

19:17

17': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

19:15

15': Κόρνερ για τη Λέγκια από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:13

Συνεχίζεται μετά από 2 λεπτά το παιχνίδι.

19:12

12': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Λέβτσουκ, που έχει ματώσει στο κεφάλι και του τοποθετείται επίδεσμος.

19:11

11': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ρόσα κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Βέλλιος πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά η μπάλα περνά παράλληλα από την εστία του Μαγιέτσκι.

19:06

7': Βαθιά μπαλιά για τον Λουκίνιας, που κάνει το «ανοιχτό» κοντρόλ εντός περιοχής αλλά ο Μέγιερι βγαίνει έγκαιρα, πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει.

19:05

Συμπληρώθηκαν πέντε λεπτά αγώνα, με τους παίκτες τους δύο ομάδων να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους.

19:01

18:55

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:54

Στα επίσημα του δημοτικού σταδίου του Περιστερίου βρίσκεται και ο Γιάτσεκ Γκμοχ.

18:50

Όποια ομάδα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ τον νικητή του ζευγαριού Μίντιλαντ - Ρέιντζερς, με τους Σκωτσέζουνς να έχουν το προβάδισμα μετά το υπέρ τους 2-4 στη Δανία.

18:47

Στο πρώτο ματς στην Πολωνία, οι Περιστεριώτες είχαν αποσπάσει ισοπαλία 0-0.

18:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς του Ατρόμητου με τη Λέγκια, στο πλαίσιο του γ' προκριμαρικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.