2
23:32

Από την πλευρά τους, οι «ασπρόμαυροι» συνεχίζουν σε αυτά του Γιουρόπα Λιγκ.

23:31

Ο Άγιαξ κερδίζει με 3-2 τον ΠΑΟΚ, που πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, και προκρίνεται στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:30

Έχουν πέσει πάνω στον διαιτητή όλοι οι παίκτες του ΠΑΟΚ και διαμαρτύρονται. Σπεύδει αμέσως και τους απομακρύνει ο Φερέιρα.

23:29

Λήξη της αναμέτρησης.

23:28

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Ονάνα.

23:27

Ωραίο σουτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα περνά από πολλά σώματα και... μέσα, 3-2.

23:26

90+4': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

23:26

Τρομερό σουτ του Άκπομ εκτός περιοχής, η μπάλα στη συμβολή των δοκών.

23:25

90+3': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!

23:24

90+1': Φαλτσαριστό σουτ του Μπίσεσβαρ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Ονάνα.

23:23

23:21

89': Τρίτη αλλαγή για τον Άγιαξ. Ο Φαν Ντε Μπέεκ έξω, ο Ντε Βιτ μέσα.

23:18

Ο Τάντιτς εκτελεί το πέναλτι, δεξιά η μπάλα, αριστερά ο Πασχαλάκης και... 3-1!

23:17

85': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

23:16

Εκτελείται με πάσα το κόρνερ, γίνεται η σέντρα και ο διαιτητής δίνει πέναλτι για ανατροπή του Ταλιαφίκο από τον Μάτος. Βλέπει και την κίτρινη ο Βραζιλιάνος. Πάντως δεν φάνηκε να υπάρχει παράβαση.

23:16

83': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΓΙΑΞ!

23:15

83': Κερδισμένο κόρνερ για τον Άγιαξ από τα δεξιά.

23:14

82': Τριτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μίσιτς αντί Εσίτι.

23:11

Ο Ζίγιεχ εκτελεί το κόρνερ, ο Ταλιαφίκο πιάνει την κεφαλιά και κάνει το 2-1 για τον «Αίαντα».

23:11

79': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

23:09

78': Κόρνερ για τον Άγιαξ από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά σε νέο κόρνερ ο Μάτος.

23:08

77': Αλλαγή για τον Άγιαξ. Έξω ο Νέρες, μέσα ο Χούντελαρ.

23:04

71': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζαμπά αφήνει τη θέση του στον Λημνιό.

23:02

70': Σε κόρνερ ο Πασχαλάκης, μετά από φαρμακερή σέντρα του Τάντιτς, που δεν αποφέρει κάτι.

23:02

Πιέζει ασφυκτικά ο Άγιαξ.

23:01

69': Σουτ του Νέρες μέσα από την περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

22:59

67': Ευκαιρία για τον Άγιαξ. Γίνεται η κομπίνα σε φάουλ, με τον Ζίγιεχ να τροφοδοτεί τον Μαρτίνες που πλασάρει από τη γωνία της μικρής περιοχής και δεξιά αλλά ο Πασχαλάκης αποκρούει ξανά σε κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:58

65': Συρτό σουτ του Ζίγιεχ έξω από την περιοχή, ο Πασχαλάκης πέφτει στην κλειστή του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:57

65': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

22:55

63': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σφιντέρσκι αντί Πέλκα.

22:54

61': Ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Νέρες σουτάρει λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη η μπάλα.

22:53

60': Κίτρινη κάρτα στον Ντεστ.

22:51

59': Σε θέση οφσάιντ ο Νέρες, σωστό.

22:50

58': Σουτ του Μπλιντ μέσα από την περιοχή, κόντρα και κόρνερ από τα αριστερά για τον Άγιαξ, αλλά ο Ελ Καντουρί διώχνει.

22:47

55': Κίτρινη κάρτα στον Πασχαλάκη που φώναξε στον Ταλιαφίκο για «θέατρο».

22:46

53': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ κουβαλάει τη μπάλα μέχρι την περιοχή, γυρίζει παράλληλα για τον Πέλκα ο οποίος κάνει την προβολή αλλά δε μπορεί να τη σπρώξει στα δίχτυα.

22:44

52': Οφσάιντ ο Τάντιτς.

22:44

51': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ζίγιεχ, πάνω στο τείχος.

22:43

50': Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί για φάουλ στον Τάντιτς, λίγο έξω από το ημικύκλιο.

22:40

48': Ευκαιρία για τον Άγιαξ. Από το κόρνερ, ο Φέλτμαν πιάνει την κεφαλιά, ο Πασχαλάκης χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια και με δεύτερη προσπάθεια προ του Ταλιαφίκο, που έβαλε το πόδι αλλά δε τη βρήκε, τη μπλοκάρει.

22:40

47': Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Ζίγιεχ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, ο Πασχαλάκης εκτινάσσεται και παραχωρεί κόρνερ.

22:38

22:37

Αλλαγή για τον Άγιαξ. Έξω ο Μαρίν, μέσα ο Ντεστ.

22:21

Με αυτό το σκορ ο Άγιαξ προκρίνεται στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, αλλά ο ΠΑΟΚ είναι ακόμα ζωντανός.

22:21

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Άγιαξ - ΠΑΟΚ ισόπαλοι στο 1-1.

22:20

45+5': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:17

22:15

Ο Τάντις αναλαμβάνει ξανά την εκτέλεση του πέναλτι, στέλνει τη μπάλα στο κέντρο της εστίας, πέφτει δεξιά ο Πασχαλάκης και... 1-1.

22:14

43': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

22:13

Σέντρα του Μπλιντ, ο Μπίσεσβαρ απλώνει το χέρι του μέσα στην περιοχή, η μπάλα βρίσκει σε αυτό και ο διαιτητής καταλογίζει αμέσως την παράβαση.

22:12

41': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΓΙΑΞ!

22:09

38': Ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Νέρες στρώνει στον Ταλιαφίκο, που σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Πασχαλάκης αποκρούει με τα πόδια, στην κλειστή του γωνία, σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:05

Το εκτελεί απευθείας ο Ζίγιεχ, αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος.

22:05

34': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άγιαξ, λίγο έξω από το ημικύκλιο και δεξιά.

22:02

32': Ο Τάντιτς εκτελεί το πέναλτι, αλλά ο Πασχαλάκης τον... ψαρώνει και αποκρούει.

22:02

30': Κίτρινη στον Πέλκα για διαμαρτυρία.

22:01

Ο Ζίγιεχ σουτάρει μέσα από την περιοχή, ο Πασχαλάκης αποκρούει με υπερένταση, ο Νέρες πάει να πάρει το ριμπάουντ αλλά ο Ελ Καντουρί τον σπρώχνει και τον ανατρέπει.

22:01

30': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΓΙΑΞ!

22:01

29': Ο Ζίγιεχ εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Φέλτμαν πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21:57

26': Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνες.

21:55

Σέντρα σου Ζαμπά από τα δεξιά, η άμυνα του Άγιαξ διώχνει, αλλά η μπάλα φτάνει στον Μπίσεσβαρ που με ένα σουτ με το εξωτερικό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, τη στέλνει στα δίχτυα. 0-1 ο ΠΑΟΚ.

21:54

23': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:51

20': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας κλέβει από τον Μαζραουί στην πλάγια γραμμή και αριστερά, συγκλίνει προς τα μέσα και πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ από τη γωνία της περιοχής αλλά ο Ονάνα βρίσκει τη μπάλα με τα ακροδάχτυλα και αποκρούει σε κόρνερ, το οποίο δεν φέρνει κάποιο όφελος.

21:49

18': Ο Ζίγιεχ χάνει το κοντρόλ μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ και σπαταλάει μια ευκαιρία για την ομάδα του.

21:45

13': Ευκαιρία για ΠΑΟΚ. Ο Ζαμπά κλέβει από τον Μπλιντ και φέυγει στην κόντρα από αριστερά, πασάρει δεξιά στον Άκπομ ο οποίος σουτάρει από το ύψος της περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

21:43

13': Κόρνερ για τον Άγιαξ από τα δεξιά, διώχνει ο Εσίτι.

21:42

11': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ. Τρομερή κάθετη του Ζίγιεχ στον Φαν Ντε Μπέεκ ο οποίος πλασάρει από θέση τετ α τετ όμως ο Πασχαλάκης αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:38

7': Ο Φαν Ντε Μπέεκ κάνει το... τούνελ στον Βαρέλα μέσα στην περιοχή αλλά ο Πασχαλάκης βγαίνει έγκαιρα και διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:35

4': Το εκτελεί ο Ζίγιεχ αλλά η άμυνα του ΠΑΟΚ απομακρύνει.

21:35

3': Φαουλ για τον Άγιαξ σαν... κοντινό κόρνερ από τα αριστερά.

21:32

1': Οφσάιντ ο Μπίσεσβαρ, ήταν όντως εκτεθειμένος.

21:31

21:27

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:25

Κατάμεστο το γήπεδο του «Αιάντα», στις εξέδρες υπάρχουν και περισσότεροι από 2.000 φίλοι των νταμπλούχων Ελλάδος.

21:22

Εκεί βρίσκεται ήδη ο ΑΠΟΕΛ ο οποίος επιβλήθηκε με 0-2 της Καραμπάγκ στο Αζερμπαϊτζάν, ανατρέποντας το εις βάρος του 1-2 στο ΓΣΠ, και περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Άγιαξ - ΠΑΟΚ για μία θέση στους ομίλους.

21:19

Μετά το 2-2 της Τούμπας, ο «Δικέφαλος του Βορρά» καλείται να πάρει θετικό αποτέλεσμα στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα» για να προκριθεί στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς του ΠΑΟΚ με τον Άγιαξ για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.