2
21:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:51

Οι «πράσινοι» βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 στην ανάπαυλα ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο «μεταμορφώθηκαν» και ισοφάρισαν με δύο γκολ του Δώνη.

21:51

Λήξη του αγώνα. Μπεσίκτας - Παναθηναϊκός 2-2.

21:50

87': Σουτ του Μολό, η μπάλα πέρνά δίπλα από την εστία της Μπεσίκτας.

21:45

81': Αλλαγή για τη Μπεσίκτας. Εκτός γηπέδου ο Λενς, μπαίνει ο Ισλέρ.

21:42

81': Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Έξω Δώνης, Μακέντα και Ζαχίντ. Μέσα Βέργος, Κονάν και Θεοχάρης.

21:41

Υπέροχη μπαλιά του Ζαχίντ από τον άξονα στον Δώνη, που κοντρολάρει και εκτελεί τον Ντεστάνογλου για το 2-2.

21:41

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:41

79' Σουτ του Κουρμπέλη, μπλόκαρει ο Ντεστάνογλου.

21:37

77': Αλλαγή για τη Μπεσίκτας. Ο Καλαφάτ αφήνει τη θέση του στον Γκιουλάι.

21:34

74': Αλλαγές ο Παναθηναϊκός. Μέσα ο Αποστολάκης έξω ο Γιόχανσον, μπαίνει και ο Ζαγαρίτης αντί του Ινσούα. Και Μαυρομμάτης αντί Πούγγουρα.

21:33

73': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

21:32

70': Ο Παναθηναϊκός έχει τον απόλυτο έλεγχο στο δεύτερο μέρος. Δημιουργεί φάσεις, σκόραρε ενώ δεν έχει απειληθεί καθόλου από τους γηπεδούχους.

21:27

67': Αλλαγή για τη Μπεσίκτας. Έξω ο Τσινάρ, μέσα ο Αγκούν.

21:22

Ο Ινσούα προσπαθεί να σουτάρει από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον Δώνη που με αριστερό σουτ από κοντά μειώνει σε 2-1.

21:22

61': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:21

60': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μολό αντί Χατζηγιοβάνη και Καμπετσής αντί Χαζτηθεοδωρίδη.

21:17

55': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Υπέροχη μπαλιά - τρύπα του Νούνες στον Μακέντα, ο οποίος ξανά από θέση τετ α τετ στέλνει τη μπάλα πάνω στον Ντεστάνογλου που μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια.

21:15

54': Κόρνερ για τη Μπεσίκτας από τα αριστερά, μετά από παρακινδυνευμένο διώξιμο του Ινσούα. Εκτελείται με πάσα αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

21:09

48': Ευκαιρία για τον Πανθηναϊκό. Ωραία μπαλιά του Κουρμπέλη στον Ζαχίντ που γυρίζει από τα δεξιά με τη μία στον Μακέντα αλλά ο Ιταλός επιθετικός νικιέται στο τετ α τετ από τον Ντεστάνογλου.

21:06

21:04

Τρεις αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Κότσαρης, Κουρμπέλης και Νούνες αντί Διούδη, Κολοβού και Κολοβέτσιου αντίστοιχα.

20:47

Η Μπεσίκτας προηγείται με 2-0 του Παναθηναϊκού.

20:46

20:44

43': Ο Ζαχίντ γυρίζει στον Μακέντα που σκοράρει από το ύψος του πέναλτι αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Καλυπτόταν κανονικότατα ο επιθετικός του Παναθηναϊκού, έπρεπε να μετρήσει το τέρμα του.

20:42

41': Διαγώνιο συρτό σουτ του Ινσούα μέσα από την περιοχή και αριστερά, έξω.

20:39

Ο Οκτάι παίρνει τη μπάλα έξω από την περιοχή, μπαίνει μέσα σε αυτή ανενόχλητος και με πλασέ νικά τον Διούδη για το 2-0. Πολύ κακή αντίδραση από τη «πράσινη» άμυνα που μάρκαρε με τα μάτια...

20:39

38': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ!

20:38

37': Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

20:34

33': Οφσάιντ ο Ζαχίντ, ήταν εκτεθειμένος.

20:31

30': Εκτελείται πλασαριστά, με τη μπάλα να φτάνει στον Οκτάι που σουτάρει πολύ ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

20:30

29': Κερδισμένο κόρνερ για τη Μπεσίκτας από τα δεξιά.

20:28

27': Οφσάιντ ο Μακέντα, σωστή υπόδειξη.

20:26

25': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, περνάει από όλους και βγαίνει πλάγιο.

20:26

23': Έχει ισορροπήσει το ματς ο Παναθηναϊκός μετά το πολύ κακό ξεκίνημα.

20:21

Ο Χατζηγιοβάνης κινείται ωραία από τα αριστερά, συγκλίνει από τα αριστερά προς την περιοχή και πιάνει ένα χαμηλό σουτ αλλά η μπάλα χτυπά στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ντεστάνογλου.

20:20

19': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:18

17': Ο Λενς κλέβει ξεχύνεται στην κόντρα, πασάρει δεξιά στον Σετζγκίμ που κάνει το συρτό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή αλλά αστοχεί.

20:17

Πολλά λάθη ο Παναθηναϊκός στο ξεκίνημα του αγώνα.

20:13

Ο Λενς φεύγει από τα αριστερά, πασάρει παράλληλα στον Σετζγκίμ ο οποίος μόνος απέναντι από τον Διούδη, στο ύψος του πέναλτι, πλασάρει εύστοχα για το 1-0.

20:13

12': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ!

20:11

10': Κόρνερ για τη Μπεσίκτας από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:10

9': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λενς από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά, πέφτει στη δεξιά του γωνία και μπλοκάρει ο Διούδης.

20:09

9': Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα.

20:06

5': Ο Γιλμάζ εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, μετά από καραμπόλες η μπάλα φτάνει στον Ναγίρ που σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής, αυτή βρίσκει στην πλάτη του Κολοβού και στη συνέχεια καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

20:05

5': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ!

20:05

4': Κίτρινη κάρτα στον Κολοβό για φάουλ στον Τσινάρ.

20:03

2': Κόρνερ για τη Μπεσίκτας από τα αριστερά, διώχνει σε πλάγιο ο Ινσούα.

20:01

19:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:55

Πρόκειται για το προτελευταίο φιλικό των «πρασίνων» πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος καθώς ακολουθεί αυτό με την Ξάνθη στις 17 Αυγούστου στο ΟΑΚΑ.

19:53

Το παιχνίδι διεξάγεται στο Ολυμπιακό Στάδιο της Κωνσταντινούπολης και όχι στο «Vodafone Park», που είναι η φυσική έδρα της Μπεσίκτας. Ο λόγος είναι ότι την Τετάρτη (14/8) διεξάγεται εκεί ο τελικός του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ και η ΟΥΕΦΑ έχει ήδη κλείσει το γήπεδο.

19:44

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στη Μπεσίκτας και τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.