0
23:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:50

Λέγκια - Ατρόμητος 0-0. Οι Περιστεριώτες άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων, που είχαν και δύο δοκάρια, και παίρνουν ένα σπουδαίο αποτέλεσμα εν όψει της ρεβάνς.

23:49

Λήξη του αγώνα.

23:49

90+4': Φαλτσαριστό σουτ του Νοβικόβας μέσα από την περιοχή και δεξιά, άουτ.

23:46

90+1': Σουτ του Ρόσα από το ύψος της περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

23:46

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:44

89': Ευκαιρία για τη Λέγκια. Ο Άντολιτς πασάρει στον Νοβικόβας που σουτάρει από κοντά αλλά ο Μέγιερι του λέει «όχι».

23:39

84': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος αφήνει τη θέση του στον Ταλόχα.

23:37

82': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λέγκια. Ο Γκβίλια «σπάει» τη μπάλα στον Λουκίνιας που σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μέγιερι εκτινάσεται και παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:33

78': Κόρνερ για τη Λέγκια από τα αριστερά, ούτε αυτό φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

23:31

76': Κίτρινη κάρτα στον Γούτα.

23:30

Ο Καρλίτος εκτελεί απευθείας ένα φάουλ έξω από την περιοχή και αριστερά, αλλά η μπάλα με τη βοήθεια και του Μέγιερι χτυπά στη συμβολή των δοκών.

23:29

74': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΕΓΚΙΑ!

23:27

72': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Χαρίσης, μέσα ο Ουγκράι.

23:27

72': Κόρνερ για τη Λέγκια από τα δεξιά, τίποτα.

23:25

69': Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον.

23:22

66' Αλλαγή για τη Λέγκια. Στη θέση του Κουλένοβιτς ο Καρλίνιος.

23:20

65': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λέγκια. Ο Λουκίνιας βγάζει υπέροχη κάθετη στον Κουλένοβιτς ο οποίος φάτσα με τον Μέγιερι πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

23:16

61': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ρόσα αντί Ούμπιντες.

23:13

58': Χλιαρό σουτ του Αντρέ Μαρτίνς από το ύψος της περιοχής, άστοχο.

23:09

54': Κόρνερ για τη Λέγκια, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:08

53': Κίτρινη κάρτα στον Βέλλιο.

23:05

Ο Νοβικόβας εκτελεί απευθείας το φάουλ με το αριστερό, ο Μέγιερι βρίσκει τη μπάλα και στη συνέχεια αυτή χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και φεύγει έξω. Από το κόρνερ δεν προέκυψε κάτι το αξιοσημείωτο.

23:05

50': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΕΓΚΙΑ!

23:04

49': Φάουλ για τη Λέγκια, σε πολύ καλή θέση λίγο έξω από το ημικύκλιο και δεξιά.

23:02

47': Κόρνερ για τη Λέγκια από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάποιο αποτέλεσμα.

23:01

22:45

Οι Περιστεριώτες δεν απειλούν αλλά ούτε και απειλούνται από τους Πολωνούς, κρατώντας με σχετική ευκολία το 0-0.

22:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λέγκια - Ατρόμητος.

22:41

42': Σουτ εκτός περιοχής του Βέσοβιτς, απελπιστικά άστοχο.

22:37

Κόρνερ για τη Λέγκια από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ ο Γούτας που δεν αποφέρει κάτι.

22:29

30': Κίτρινη στον Χαρίση.

22:26

27': Κόρνερ από τα αριστερά κερδίζει η Λέγκια, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:21

20': Ο Λουκίνιας μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, γυρίζει τη μπάλα αλλά κανείς παίκτης τη Λέγκια δεν μπορεί να τη βρει.

22:18

19': Κόρνερ για τη Λέγκια από τα δεξιά, διώχνει ο Ρισβάνης.

22:17

18': Οφσάιντ ο Νοβικόβας, σωστό.

22:16

17': Μακρινό βολέ του Άντολιτς, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μέγιερι.

22:09

10': Κόρνερ για τη Λέγκια από τα δεξιά, διώχνει ο Κατράνης.

22:05

Έχουν την κατοχή της μπάλας οι γηπεδούχοι στο πρώτο πεντάλεπτο.

22:01

1': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:01

21:58

Κατάμεστο το γήπεδο της Λέγκια.

21:55

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:54

Οι «κυανόλευκοι» ταξίδεψαν στην Πολωνία χωρίς τον Κιβρακίδη ο οποίος τραυματίστηκε στην τελευταία προπόνηση επί ελληνικού εδάφους.

21:48

Πρόκειται για την πρώτη «μάχη» των δύο ομάδων, με τη ρεβάνς να έχει προγραμματιστεί για τις 14 Αυγούστου στο Περιστέρι.

01:01

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr! Σε περίπου 20 λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση της Λέγκια Βαρσοβίας με τον Ατρόμητο, για τον γ' προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Μαγιέτσκι, Βέσοβιτς, Λέβτσουκ, Γεντρέιτσικ, Ρότσα, Άντολιτς, Γκβίλια, Αντρέ Μαρτίνς, Νοβικόβας, Λουκίνιας, Κουλένοβιτς
Αναπ: Σιέρζνιακ, Καφού, Καρλίτος, Νάγκι, Νιεζγκόντα, Στολάρσκι, Βιετέσκα