2
21:12

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:11

Η ΑΕΚ περνάει με 0-2 από την έδρα της Κραϊόβα και έχει ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

21:10

Λήξη του αγώνα.

21:09

90+4': Μεγάλη ευκαιρία για την Κραϊόβα. Σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Φόρτες, ελάχιστα δίπλα από αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπάρκα η μπάλα.

21:08

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

21:08

90+3': Οφσάιντ ο Μάνταλος, ήταν ελάχιστα πιο μπροστά.

21:05

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:04

90': Σουτ του Μπάνκου έξω από την περιοχή, ψηλά πάνω από την εστία.

21:02

88': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

21:01

Ο Παουλίνιο φεύγει σφαίρα στην κόντρα, δίνει δεξιά στον Λιβάγια που με δυνατό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή γράφει το 0-2.

21:01

85': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:58

83': Σουτ του Φόρτες από πλάγια θέση και αριστερά μέσα στην περιοχη, διώχνει ο Μπάρκας.

20:56

82': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Αποχωρεί με το φορείο ο Σιμάο, μπαίνει ο Κρίστιτσιτς.

20:55

81': Κίτρινη κάρτα στον Βαταγιέλου.

20:51

75': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Δυνατό γύρισμα του Παουλίνιο μέσα από την περιοχή και δεξιά, ο Ολιβέιρα κάνει την προβολή αλλά δεν προλαβαίνει να βρει τη μπάλα.

20:47

83': Διπλή αλλαγή για την Κραϊόβα. Φόρτες αντί Ρομάν και Ιονίτα αντί Μπάρμπουτ.

20:46

71': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Ρομάν, σωστή υπόδειξη.

20:44

Στο λεπτό συνεχίζεται το ματς.

20:42

67': Ώρα για cooling break...

20:41

66': Αλλαγή για την Κραϊόβα. Έξω ο Ιβάνοφ, μέσα ο Κάκα.

20:39

65': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ολιβέιρα αντί Βέρντε.

20:35

Ο Λιβάγια βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά και ο αφύλαχτος Μάνταλος με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι γράφει το 0-1.

20:35

60': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:34

59': Οφσάιντ ο Χουλτ, δεν καλυπτόταν ο αριστερός μπακ της Ένωσης.

20:29

54': Ευκαιρία για την Κραϊόβα. Ο Μπάρμπουτ αποφεύγει τον Χουλτ, κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, με τον Ρομάν να πιάνει το σουτ στη κίνηση από το ύψος του πέναλτι αλλά να μην βρίσκει στόχο.

20:27

52': Κόρνερ για την Κραϊόβα από τα αριστερά. Εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:20

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

20:03

Κραϊόβα και ΑΕΚ στο 0-0, με την Ένωση να έχει τις ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

20:02

20:01

45+2': Μάνταλος και Λιβάγια κάνουν το 1-2, με τον Κροάτη να σουτάρει έξω από την περιοχή και δεξιά αλλά ο ο Πιλιατσέλι μπλοκάρει.

20:01

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:57

43': Ο Βαταγιέλου κάνει ένα συρτό σουτ, εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπάρκα.

19:56

41': Οφσάιντ ο Ρομάν, αλλά καλυπτόταν.

19:55

40': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σιμάο εκτελεί ένα φάουλ - σαν κόρνερ - από τα δεξιά, ο Βράνιες πιάνει σκαστή κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

19:53

39': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Λιβάγια.

19:51

37': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, εκτελείται συρτά αλλά οι γηπεδούχοι απομακρύνουν.

19:47

32': Κόρνερ για την Κραϊόβα από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:41

27': Κόρνερ για την Κραϊόβα από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα, αλλά δεν αποφέρει κάποιο όφελος.

19:39

Συνεχίζεται στο λεπτό το παιχνίδι.

19:38

24': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

19:34

20': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Παουλίνιο περνάει τον Μπάνκου, γυρίζει τη μπάλα, πριν βγει εκτός τελικής γραμμής, στο πέναλτι για τον αμαρκάριστο Μάνταλο ο οποίος πλασάρει στη κίνηση αλλά τη στέλνει ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

19:33

18': Οφσάιντ ο Ρομάν, σωστή υπόδειξη.

19:30

15': Μακρινό σουτ από τον Μπάνκου, πέφτει και μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Μπάρκας.

19:26

11': Σκοράρει ο Μπάνκου αλλά ήταν φανερά εκτεθειμένος.

19:24

10': Κόρνερ για την Κραϊόβα από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά και νέο κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:22

7': Ο Βέρντε βρίσκει ωραία τον Ζεράλδες που κάνει το διαγώνιο σουτ του μέσα από την περιοχή και αριστερά, με τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:18

3': Εκτέλεση φάουλ του Κικαλντάου από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Μπάρκας.

19:15

19:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:11

Πάντως στις εξέδρες του γηπέδου υπάρχουν περί τις 2.000 παιδιά, κάτι που επιτρέπεται από τους κανονισμούς της ΟΥΕΦΑ, όταν ένα ματς διεξάγεται χωρίς κόσμο.

19:07

Μάλιστα, είναι κεκλεισμένων των θυρών, λόγω της τιμωρίας της Κραϊόβα για τη διακοπή του αγώνα της με τη Χόνβεντ.

19:02

Το παιχνίδι διεξάγεται στην έδρα της ρουμανικής ομάδας, στο χωρητικότητας 30.983 θεατών «Ιόν Ομπλεμένκο».

18:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η πρώτη αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Κραϊόβα, για τον γ' προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.