ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΨΑΧΝΑ 1-0 (Kαθυστερήσεις +4)

Άναψαν οι προβολείς του Σταδίου, δεν έχει σταματήσει να πέφτει η βροχή στον Πύργο

18:23

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΨΑΧΝΑ 1-0 (65')

18:07

46': Ξεκινά το β' μέρος στον Πύργο: ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΨΑΧΝΑ 1-0 με το γκολ του Αλτιπαρμακόφσκι από το 11

17:51

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στον Πύργο. ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΨΑΧΝΑ 1-0

17:41

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΨΑΧΝΑ 1-0 (40')

17:23

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΨΑΧΝΑ 1-0, φτάσαμε στο 20' σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο γίνεται το παιχνίδι

17:13

11': ΓΚΟΛ ο ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ! ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΨΑΧΝΑ 1-0 με σουτ του Αλτιπαρμακόφσκι

17:02

1': Σέντρα στον Πύργο: ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΨΑΧΝΑ 0-0

17:01

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Πίτκας, Ολίσε, Κυριάκος, Βοσκόπουλος, Λαλίν, Kαρασαλίδης, Λιόσης, Αλτιπαρμακόφσκι, Βανγγελί, Λαμπρόπουλος, Γαλανόπουλος.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Αθανασόπουλος, Μπακομήτρος, Τζανής, Νικολόπουλος, Παλαιολόγος, Τσιμότζι, Πατσατζόγλου Χρ., Γκεμίσης, Στάγιτς, Μπουμάλ, Κρητικός.

16:55

ΤΕΛΙΚΟ στο Αλκαζάρ! ΤΙΡΝΑΒΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-0

16:45

Πανηλειακός - Ηρακλής Ψαχνών
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Σερεμέτης (Μεσσηνίας), Βεργέτης (Αρκαδίας)
4ος: Νικολόπουλος (Μεσσηνίας)

16:44

Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε σέντρα και στον Πύργο, στην αναμέτρηση του Πανηλειακού με τα Ψαχνά

16:20

60': ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα (δεύτερη κίτρινη) για τον Τίρναβο, την βλέπει ο Καραμανλής. ΤΙΡΝΑΒΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-0

16:19

90'+3: Ο Γιαννιώτης χάνει την φάση, ο Αποστολόπουλος δεν μπορεί να σκοράρει. Μοναδική ευκαιρία για την Παναχαϊκή

16:17

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στην Πάτρα

16:13

86': Μοναδική ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Βολ πλανέ του Κάργα από την μικρή περιοχή, ψηλά η μπάλα

16:12

53': ΓΚΟΛ στο ΑΛΚΑΖΑΡ. ΤΙΡΝΑΒΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-0, με πλασέ του Σαχινίδη

16:12

85': Συρτό σουτ του Μπαστάνη, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει

16:10

83': Φάση διαρκείας στα κατέ του Φωστήρα μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Κάργα ο οποίος πλασάρει άσχημα

16:07

Στο ΑΛΚΑΖΑΡ ξεκινά το Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΤΙΡΝΑΒΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1-0

16:06

80': Αλλαγή για τον Φωστήρα. Ο Λύρας βγαίνει εκτός, μέσα ο Μακρίδης

16:04

Αρκετά επικίνδυνος πλέον στις αντεπιθέσεις ο Φωστήρας, η Παναχαϊκή πιέζει ψηλά αφού ψάχνει την ισοφάριση και αφήνει κενούς χωρους

16:01

75': Αλλαγή για τον Φωστήρα. Στο ματς μπαίνει ο Γιώργος Μπαστάνης, έξω ο Σμυρλής

15:58

Αγγίζει το 1-1 η Παναχαϊκή που τα παίζει όλα για όλα

15:58

72': Εκτέλεση κόρνερ του Ντα Κόστα, κεφαλιά του Καργα, η μπάλα λίγο άουτ!

15:56

Κόρνερ πέρασε η μπάλα, αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

15:56

70': Παραλίγο αυτογκόλ για τον Φωστήρα με τον Ρουγκάλα

15:51

Στο ΑΛΚΑΖΑΡ έχουμε ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΤΙΡΝΑΒΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 1-0

15:51

65': Κάρτα στον Κάργα

15:50

63': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στο ματς πέρασε ο Αποστολόπουλος, έξω ο Σπίνουλας

15:49

Συμπληρώσαμε μια ώρα στην Πάτρα, πάντα στο 0-1 ο Φωστήρας, προσπαθεί να αντιδράσει η Παναχαϊκή

15:43

57': Αλλαγή για τον Φωστήρα. Στο ματς περνά ο Μουστόγιαννης, εκτός ο Κακαράς

15:42

56': Κι άλλη κλασική χαμένη ευκαιρία για τους Πατρινούς. Ο Πάτο κατεβάζει ωραία την μπάλα, σουτάρει με το αριστερό, ελάχιστα άουτ η μπάλα

15:42

56': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Παράλληλη συρτή σέντρα του Βιγιαφάνε, ο Χούσα μόνος από το ύψος του πέναλτι αστοχεί

15:40

Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στην θέση του Πλέγα ο Ντα Κόστα

15:40

Όπως και ο Ρουγκάλας

15:40

54': Κάρτα βλέπει ο Στεργίδης

15:39

Από τον Τεγούση ήταν η κάθετη πάσα

15:39

Με μια πάσα οι φιλοξενούμενοι βγαίνουν στην αντεπίθεση, ο Σμυρλής φεύγει μόνος του απέναντι από τον Παπαδόπουλο τον πλασάρει και κάνει το 0-1

15:38

52': ΓΚΟΛ ο Σμυρλής για τον Φωστήρα

15:37

51': Μεγάλη ευκαιρία για τον Φωστήρα. Εκτέλεση φάουλ του Γρουφαλιά, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει κόρνερ αφού την ακουμπά ελάχιστα ο Φατιόν

15:33

Χωρίς αλλαγές Παναχαϊκή και Φωστήρας. Να θυμίσουμε πως οι Πατρινοί έχουν κάνει ήδη μια (αναγκαστική) στο πρώτο μέρος

15:31

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο στην Πάτρα

15:14

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου για το πρώτο μέρος

15:12

43': Πιέζουν οι Πατρινοί και χάνουν νέα ευκαιρία με σουτ του Βιγιαφάνε! Ο Γιαννιωτης όμως είναι εκεί

15:10

41': Μετά από σέντρα από αριστερά ο Βιγιαφάνε προσπαθεί να σουτάρει αλλά δεν το κάνει καλά και αστοχεί

15:08

Η Παναχαϊκή όλο και αυξάνει την πίεση της

15:07

38': Εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη, η μπάλα άουτ

15:02

1': Σέντρα και στο ΑΛΚΑΖΑΡ: ΤΙΡΝΑΒΟΣ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 0-0

15:01

Νέα καλή στιγμή για την Παναχαϊκή

15:01

31': Κεφαλιά του Πάτο, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία

14:59

30': Εκτέλεση φάουλ το Χιντζίδη, δύσκολα ο Γιανιώτης διώχνει

14:58

29': Κάρτα βλέπει ο Γαρουφαλιάς

14:54

25': Αναγκαστική αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στην θέση του Λίτση ο Χούσα

14:53

Φτωχό θέαμα μέχρι στιγμής από τις δύο ομάδες

14:53

23': Ο Πλέγας δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Αυτό ωστόσο περνά ανεκμετάλλευτο για την Παναχαϊκή

14:47

Πρώτο τέταρτο, μοιρασμένο το παιχνίδι στην Πάτρα

14:40

11': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή, η πρώτη στο ματς, με σουτ του Πάτο!

14:36

Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι

14:30

1': Σέντρα στην αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Φωστήρα

13:35

Το a-sports.gr θα σας ενημερώνει και για την εξέλιξη των αναμετρήσεων: Τίρναβος – Ζάκυνθος (σέντρα στις 15.00), Πανηλειακός – Ηρακλής Ψαχνών (σέντρα στις 17.00).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Παπαδόπουλος, Σπίνουλας, Χιντζίδης, Βαγγελόπουλος, Κάργας, Φατίον, Στεργίδης, Βιγιαφάνε, Λίτσης, Πλεγας, Πάτο.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ
Γιανιώτης, Λύρας, Τασούλης, Κακαράς, Αχείμαστος, Ρουγκάλας, Τεγούσης, Γαρουφαλιάς, Ζιάμπαρης, Εμέκα, Σμυρλής.
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλ/νίας). Βοηθοί: Χουλιαράς (Αιτωλ/νίας), Πυλαρινός (Αιτωλ/νίας). 4ος: Κέκελος (Αιτωλ/νίας)