1
23:31

Ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports, καλό σας βράδυ.

23:29

Νίκη του Άρη με 2-1 στο φιλικό απέναντι στον Ατρόμητο. Καλύτεροι οι "κίτρινοι" στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα κέρδισαν δίκαια με το αυτογκόλ του Γούτα και το πέναλτι του Ιντέγιε. Προβλημάτισε στο ο Ατρόμητος ο οποίος μείωσε με το γκολ του Μανούσου.

23:27

Τέλος της αναμέτρησης, νίκη του Άρη με 2-1.

23:26

90'+4: Κίτρινη κάρτα στον Σάσα

23:25

90'+3: Μακρινό σουτ Νάτσου η μπάλα πολλά μέτρα από την εστία του Άρη.

23:24

90'+1: Κόρνερ για τον Άρη, εκτελεί ο Μαρτίνες, κανένας κίνδυνος για τον Ατρόμητο.

23:24

90': Συμπληρώσαμε 90 λεπτά, 4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:16

86': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνει ο Κόρχουτ και μπαίνει ο Τσαγκαλίδης, βγαίνει Ματίγια και μπαίνει Μπακούτσης.

23:12

80': Αλλαγή τερματοφύλακα στον Ατρόμητο, ο Θεοδωράκης αντικαθιστά τον Μέγερι. Παράλληλα στο ίδιο λεπτό ο Κωτσόπουλος παίρνει τη θέση του Μανούσου.

23:11

78': Τρεις αλλαγές από πλευράς Άρη. Ο Σόουζα αντικαθιστά τον Ρόουζ, ο Δεληζήσης τον Βέλεθ και ο Κωνσταντινίδης τον Τόνσο.

23:09

77': Δύο αλλαγές για Ατρόμητο. Νάτσος και Γαρουφαλιάς στις θέσεις των Χαρίση και Μάντσον αντίστοιχα

23:08

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης, 2-1 προηγείται ο Άρης του Ατρόμητου.

23:07

75': Ο Ματίγια εκτελεί το κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

23:06

74΄: Εκτέλεση φάουλ του Ματίγια διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Μέγερι

23:03

Ο Ενσικουλού ανοίγει από αριστερά για τον Μανούσο, ο τελευταίος μπαίνει στη περιοχή, πλασάρει στο τετ-α-τετ και μειώνει σε 2-1 για τον Ατρόμητο.

23:03

70' ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

23:01

68': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα οι Ντουάρτε και Μαρτίνες αντί των Φετφατζίδη και Ιντέγιε αντίστοιχα.

23:01

Εκτελεί ο Ιντέγιε η μπάλα στα δίχτυα και Άρης - Ατρόμητος 2-0.

23:01

67': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

22:59

Το κερδίζει ο Φετφατζίδης από τον Κιβρακίδη

22:58

66': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη!

22:57

64': Κίτρινη κάρτα στον Κόρχουτ

22:56

64': Πρώτο κόρνερ για τον Ατρόμητο, εκτέλεση του Ενσικουλού πέρασε ανεκμετάλλευτο.

22:55

63': Τέταρτη αλλαγή για τον Ατρόμητο με τον Καχίλα να περνά στο ματς αντί του Ρισβάνη.

22:52

59': Κόρνερ για τον Άρη, εκτελεί ο Ματίγια διώχνουν οι του Ατρόμητου.

22:51

Την αποθέωση γνώρισε ο Ουμπίντες από τους φιλάθλους του Άρη κατά τη στιγμή της αλλαγής του.

22:50

57': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, στον αγωνιστικό χώρο ο Σάσα, αντί του Μπάσα.

22:47

55': Τρεις αλλαγές για Ατρόμητο. Στη θέση του Ούμπιντες μπαίνει ο Κορτ, στη θέση του Ουγκράι ο Ρόσα και στη θέση του Βέλλιου ο Ενσικουλού.

22:44

51': Κίτρινη στον Χαρίση

22:43

50': Νέο κόρνερ για τον Άρη. Το εκτελεί ο Ματίγια, στη καρδιά της άμυνας του Ατρόμητου, όμως κανένας παίκτης των γηπεδούχων δεν βρέθηκε στη πορεία της μπάλας.

22:41

49': Κόρνερ για τον Άρη. Το εκτελεί ο Ματίγια, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

22:38

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

22:35

Οριστικά αντίπαλος του Ατρόμητου στο β' προκριματικό γύρο του Εuropa League θα είναι η Ντουνάισκα Στρέντα από τη Σλοβακία. Πρώτο ματς στις 25 Ιουλίου και η ρεβάνς την 1η Αυγούστου. Ίδιες ημερομηνίες και στα ματς του Άρη με την ΑΕ Λεμεσσού.

22:33

Σε επίπεδο στατιστικής η κατοχή είναι υπέρ του Άρη με 60% έναντι 40% του Ατρόμητου, ενώ οι "κιτρινόμαυροι" έχουν 3 τελικές έναντι καμίας των Αθηναίων.

22:25

Καλύτερος ο Άρης στο πρώτο μέρος δίκαια προηγείται με 1-0. Ακίνδυνος επιθετικά ο Ατρόμητος.

22:18

45': Λήξη πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις, στο 1-0 ο Άρης τον Ατρόμητο.

22:10

38': Πρώτη επίσκεψη του Ατρόμητου στα καρέ του Άρη. Ωραία αλλαγή μπάλας του Ρισβάνη με τον Κατράνη από τα αριστερά να κάνει τη σέντρα και τον Μανούσο να μην μπορεί να απειλήσει.

22:08

36': Kόρνερ για τον Άρη. Ο Ματίγια το εκτελεί από τα αριστερά ο Ρόουζ παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι όμως η μπάλα μπλοκάρεται από τον Μέγερι.

22:05

Η Ντουνάισκα Στρέντα έχει πετύχει γκολ στην έδρα της Κρακόβια στη παράταση και είναι το μεγάλο φαβορί για πρόκριση, ενόψει των αγώνων του Ατρόμητου στο β' προκριματικό του Europa League.

21:59

Σέντρα του Ντιγκινί από τα αριστερά και ο Γούτας στη προσπάθειά του να διώξει προ του Ιντέγιε με το κεφάλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Με αυτογκόλ 1-0 ο Άρης τον Ατρόμητο.

21:58

25': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:56

Ακόμα λίγο υπομονή θα χρειαστεί να κάνει ο Ατρόμητος καθώς το ματς της Κρακόβια με την Ντουνάισκα Στρέντα ολοκληρώθηκε στο 1-1 και έτσι οδηγείται στη παράταση. Η ομάδα που θα προκριθεί θα παίξει με τους Περιστεριώτες.

21:55

Στα μισά του πρώτου μέρους ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπαθεί να φτάσει στο γκολ, δίχως όμως την μεγάλη φάση.

21:51

19': Κίτρινη στον Βέλλιο

21:45

13': Μακρινό σουτ του Μπάσα από τα αριστερά, άουτ.

21:44

12': Κόρνερ για τον Άρη. Εκτελεί από τα αριστερά ο Ματίγια, διώχνουν οι αμυνόμενοι του Ατρόμητου.

21:42

10': Ευκαιρία για τον Άρη με τον Ντιγκινί να σουτάρει από τα όρια της περιοχής και δεξιά και τον Μέγερι να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια την μπάλα.

21:37

5': το πρώτο σουτ στην αναμέτρηση και είναι από πλευράς Άρη, με τον Τόνσο, έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ

21:33

Έναρξη της αναμέτρησης

21:32

Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα από τους φιλάθλους του Άρη κατά την είσοδο των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

21:26

Πολύ σημαντικό το τεστ για τους δύο προπονητές, Σάββα Παντελίδη από πλευράς Άρη και Γιάννη Αναστασίου από πλευράς Ατρόμητου, ενόψει όπως είπαμε των αγώνων στο Europa League. 25 Ιουλίου και 1 Αυγούστου τα παιχνίδια.