2
20:48

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

20:47

Ο Ολυμπιακός και στο δεύτερο φιλικό του επί πολωνικού εδάφους δεν κερδίζει καθώς μένει στο 2-2 με την Χάποελ Μπερ Σεβά.

20:47

Λήξη του αγώνα.

20:46

90+2': Εκτελεί ο Βαλμπουενά και σκοράρει για το 2-2.

20:45

90+1': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Το κερδίζει ο Βαλμπουενά που ανατράπηκε από τον αντίπαλο γκολκίπερ.

20:38

85': Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του φιλικού.

20:32

78': Κόρνερ για την Χάποελ, δεν αποφέρει κάτι.

20:30

76': Μπρούνο αντί Σουρλή για τον Ολυμπιακό.

20:28

Δεν βλέπουμε καλό ποδόσφαιρο τα τελευταία λεπτά κάτι που φυσικά οφείλεται στις πολλές αλλαγές.

20:26

73' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σεμέδο αντί του Βούκοβιτς.

20:25

71': Κίτρινη κάρτα στον Γκερέρο.

20:22

68': Ο Ελαμπντελαουί αφήνει προληπτικά τη θέση του στον Ανδρούτσο.

20:19

65': Κίτρινη κάρτα στον Γιοσέφι για ένα δολοφονικό τάκλιν στον Ελαμπντελαουί που ήταν ο ορισμός της κόκκινης.

20:15

61΄: Αλλαγές και για τον Ολυμπιακό. Γιώργος Μασούρας, Ντουρμισάι, Φορτούνης και Μπα, άφησαν τη θέση τους σε Σολδάνο, Ραντζέλοβιτς, Γκερέρο και Αβραάμ Παπαδόπουλο αντίστοιχα.

20:15

61': Μαζεμένες αλλαγές για τη Χάποελ.

20:14

Ο Χάσελμπαϊνκ αποφεύγει τον Μπα και με σουτ λίγο μέσα από την περιοχή γράφει το 1-2.

20:12

60': ΓΚΟΛ για τη ΧΑΠΟΕΛ!

20:11

57': Σουτ του Φορτούνη από το ύψος της περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Σέτκους.

20:09

55': Οφσάιντ ο Γιώργος Μασούρας.

20:08

54': Ο Μαρίν συγκλίνει προς τα μέσα και σουτάρει έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ.

20:05

50': Δυνατό σουτ του Γιώργου Μασούρα εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Σέτκους.

19:59

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

19:58

Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Τσιμίκας και Γκιλιέρμε αντί Κούτρη και Τοροσίδη αντίστοιχα.

19:47

Ολυμπιακός και Χάποελ Μπερ Σεβά ισόπαλοι με σκορ 1-1.

19:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

19:44

44': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Ποντένσε, μέσα ο Βαλμπουενά.

19:43

43': Οφσάιντ ο Χάσελμπαϊνκ.

19:38

34': Από μία κίτρινη σε Τοροσίδη και Μαρίν, για μία ένταση που δημιουργήθηκε.

19:35

Ο Σαφουρί κατεβάζει υποδειγματικά τη μπάλα και βγάζει κάθετα στον Μπεν Σαχάρ που μόνος απέναντι στον Σα δεν αστοχεί για το 1-1. Ίσως και να ήταν εκτεθειμένος ο Ισραηλινός φορ.

19:35

34': ΓΚΟΛ για τη ΧΑΠΟΕΛ!

19:32

31': Συνεχίζεται το παιχνίδι.

19:29

30': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

19:28

Ο Ποντένσε σεντράρει από τα αριστερά και ο Ντουρμισάι με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής γράφει το 1-0.

19:28

28': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:25

25': Ο Μαρίν εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Μιγκέλ Βίτορ βρίσκει λίγο τη μπάλα με το κεφάλι αλλά αστοχεί.

19:24

23': Πολύ κινητικοί από πλευράς Ολυμπιακού οι Ποντένσε και Φορτούνης.

19:20

17': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Σαφούρι.

19:16

Έχει την υπεροχή στο πρώτο τέταρτο του ματς ο Ολυμπιακός.

19:13

13': Οφσάιντ ο Ντουρμισάι.

19:11

11': Εκτελεί απευθείας ο Φορτούνης, μπλοκάρει εύκολα ο Σέτκους.

19:11

11': Φάουλ για τον Ολυμπιακό, αρκετά έξω από το ημικύκλιο και στην ευθεία του τέρματος.

19:09

9': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Ελαμπντελαουί σουτάρει από το ύψος του πέναλτι όμως αστοχεί.

19:08

8': Πιέζουν ψηλά οι Ισραηλινοί, αλλά ο Ολυμπιακός κυκλοφορεί όμορφα τη μπάλα.

19:04

3': Κόρνερ για την Χάποελ από τα δεξιά, δεν λειτουργεί καλά η «ερυθρόλευκη» άμυνα αλλά η μπάλα περνά άουτ.

19:01

18:55

Η Χάποελ Μπερ Σέβα τερμάτισε πέρσι στην τέταρτη θέση του πρωταθλημάτος Ισραήλ.

18:49

Στο συγκεκριμένο τεστ θα αγωνιστούν και οι διεθνείς των «ερυθρόλευκων», με τον Πέδρο Μαρτίνς να ξεκινάει μάλιστα κάποιους από αυτούς στο βασικό σχήμα.

18:49

Είναι το δεύτερο φιλικό των «ερυθρολεύκων» σην Ποωνία, όπου πραγματοποιούν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους, καθώς είχε προηγηθεί το 1-1 με την Πογκόν την Παρασκευή (28/6).

18:44

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το φιλικό του Ολυμπιακού με τη Χάποελ Μπερ Σεβά, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.