Η Τότεναμ επικρατεί με 1-0 της Μάντσεστερ Σίτι χάρις στο γκολ του Σον στο 78'.

23:54

Λήξη του αγώνα.

23:53

90+5': Οφσάιντ ο Γκάμπριελ Ζεσούς, σωστή υπόδειξη.

23:52

Τελικό στο «Άνφιλντ», Λίβερπουλ - Πόρτο 2-0.

23:49

'Εξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:47

89': Διπλή αλλαγή για τη Μάντσεστερ Σίτι. Σανέ και Ντε Μπρούιν αντί Μαχρέζ και Νταβίντ Σίλβα αντίστοιχα.

23:44

87': Τρίτη αλλαγή για την Τότεναμ. Γιορέντε αντί Ντέλε Άλι.

23:42

84': Οφσάιντ ο Γκάμπριελ Ζεσούς, σωστή υπόδειξη.

23:39

81': Αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Γουίνκς αφήνει τη θέση του στον Γουανιάμα.

23:36

Ο Σον προλαβαίνει την μπάλα πριν περάσει ολόκληρη εκτός τελικής γραμμής, αποφεύγει τον Ντελφ και με δυνατό σουτ από τη γωνία της μικρής περιοχής «τρυπάει» τον Έντερσον για το 1-0.

23:36

78': ΓΚΟΛ για την ΤΟΤΕΝΑΜ!

23:33

75': Σέντρα του Μαχρέζ από τα δεξιά, ο Γκάμπριελ Ζεσούς παίρνει την κεφαλιά υπό πίεση αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:31

73': Ο Ντελφ σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά αστοχεί.

23:29

71': Οφσάιντ ο Γκάμπριελ Ζεσούς, ήταν εκτεθειμένος.

23:28

Την ίδια ώρα στο «Άνφιλντ», το 2-0 της Λίβερπουλ επί της Πόρτο παραμένει.

23:27

70': Αλλαγή για τη Μάντσεστερ Σίτι. Έξω ο Αγκουέρο, μέσα ο Γκάμπριελ Ζεσούς.

23:25

65': Έχει πέσει ο ρυθμός.

23:21

63': Οφσάιντ ο Νταβίντ Σίλβα, σωστή υπόδειξη.

23:18

60': Από την εκτέλεση του φάουλ προκύπτει ένα κόρνερ από τα δεξιά για την Τότεναμ, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

23:17

59': Φάουλ του Μαχρέζ στον Λούκας Μόουρα και κίτιρνη κάρτα. Έχει στηθεί περίπου δέκα μέτρα εκτός περιοχής η μπάλα.

23:16

58': Αναγκαστική αλλαγή για την Τότεναμ. Λούκας Μόουρα αντί Κέιν.

23:15

Ετοιμάζεται ο Λούκας Μόουρα, ο οποίος θα αντικαταστήσει τον αρχισκόρερ των γηπεδούχων.

23:14

56': Προσωρινά με δέκα η Τότεναμ, έφυγε κατευθείαν για τα αποδυτήρια ο Κέιν με πρόβλημα τραυματισμού.

23:12

Προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες στον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, συνεχίζεται το ματς.

23:11

53': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Έντερσον που έπεσε άτσαλα στο έδαφος.

23:08

50': Κάθετη του Κέιν στον Σον, που εκτελεί με τη μία αλλά ο Έντερσον μπλοκάρει χώρις πρόβλημα.

23:07

49': Κόρνερ για τη Μάντσεστερ Σίτι από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:06

48': Ευκαιράι για την Τότεναμ. Φαλτσαριστό σουτ του Σον εκτός περιοχής, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Έντερσον.

23:05

47': Ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Σίτι. Ο Αγκουέρο σηκώνει για τον Στέρλινγκ, που εκτελεί μέσα από την περιοχή και αριστερά, αλλά ο Γιορίς αποκρούει.

23:03

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου σε Λονδίνο και Λίβερπουλ.

22:47

Τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο μέρος και από τον Κάιπερς στο Λονδίνο, Τότεναμ και Μάντσεστερ Σίτι στο 0-0.

22:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο «Άνφιλντ», η Λίβερπουλ προηγείται με 2-0 της Πόρτο.

22:46

45+1': Σουτ του Αγκουέρο λίγο μέσα από την περιοχή και δεξιά, δεν ανησυχεί ο Γιορίς.

22:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:43

44': Κόρνερ για την Τότεναμ από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:42

43': Εκτελεί χαμηλά ο Ρόουζ, αλλά ο Έντερσον μπλοκάρει.

22:41

42': Φάουλ για την Τότεναμ, στη γωνία της μεγάλης περιοχής, δεξιά.

22:41

Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους.

22:39

39': Μακρινό σουτ του Αγκουέρο, 3-4 μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιορίς η μπάλα.

22:37

Ο Έρικσεν εκτελεί απευθείας με δύναμη αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος.

22:36

36': Κερδίζει φάουλ η Τότεναμ, περίπου 10 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά.

22:30

29': Κόρνερ για την Τότεναμ από τα αριστερά, μαζεύει ο Έντερσον.

22:28

28': Σουτ του Γουίνκς, εκτός περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

22:27

28': Κίτρινη κάρτα στον Λαπόρτ.

22:27

Η Λίβερπουλ διπλασιάζει τα τέρματά της με τον Φιρμίνο στο 26'.

22:24

24': Ευκαιρία για την Τότεναμ. Ο Ντέλε Άλι κάνει το γύρισμα από τα αριστερά στον Κέιν, που πλασάρει μέσα από την περιοχή αλλά ο Έντερσον αποκρούει. Σάστισε η άμυνα της Σίτι...

22:18

Παραμένει το 1-0 στο Λίβερπουλ - Πόρτο.

22:13

13': Εκτελεί ο Αγκουέρο, πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει ο Γιορίς.

22:10

12': Κόρνερ από τα αριστερά κερδίζει η Μάντσεστερ Σίτι. Μικρή διακοπή καθώς ο Κάιπερς πάει να δει το VAR για χέρι του Ρόουζ μέσα στην περιοχή. Αλλάζει γνώμη και καταλογίζει πέναλτι ο Ολλανδός ρέφερι, δείνει και κίτρινη στον αμυντικό των γηπεδούχων.

22:08

8': Ευκαιρία για την Τότεναμ. Σέντρα του Σισοκό από τα αριστερά, ο Ντέλε Άλι πιάνει το βολέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

22:06

7': Κόρνερ για τη Μάντσεστερ Σίτι από τα δεξιά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Φερτόνχεν.

22:06

Στο «Άνφιλντ», η Λίβερπουλ ανοίγει το σκορ κόντρα στην Πόρτο με γκολ του Κεϊτά στο 5'.

22:04

Απίστευτη η ακουστική που έχει το νέο γήπεδο της Τότεναμ.

22:01

Σέντρα στο Λονδίνο.

21:57

Και τώρα η ώρα του ύμνου του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:53

Δεν πέφτει καρφίτσα στο γήπεδο. Φυσικά, στις εξέδρες υπάρχουν και φίλοι της Μάντσεστερ Σίτι.

21:52

Στην άλλη αναμέτρηση της βραδιάς, η Λίβερπουλ υποδέχεται την Πόρτο.

21:50

Το παιχνίδι διεξάγεται στο νεότευκτο «Tottenham Hotspur Stadium» που κάνει απόψε τα... ευρωπαϊκά του αποκαλυπτήρια.

21:46

Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τον νικητή του ζευγαριού Άγιαξ - Γιουβέντους.

21:45

Λονδρέζοι και «πολίτες» είχαν εύκολο έργο στη φάση των «16» αποκλείωντας με δύο νίκες Ντόρτμουντ και Σάλκε αντίστοιχα.

21:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγγλικός «εμφύλιος» ανάμεσα σε Τότεναμ και Μάντσεστερ Σίτι, στο πλαίσιο των προημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.