0
16:52

ΤΕΛΙΚΟ, τεράστια νίκη ο Αιγινιακός

16:50

90'+3: Στο ματς περνά ο Δήμου για τον Αιγινιακό, εκτός ο Ζούρκος

16:49

Κρατά με νύχια και με δόντια τη σπουδαία νίκη ο Αιγινιακός

16:48

90': Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

16:43

Και όλα αυτά, ενώ ο Αιγινιακός παίζει με δέκα παίκτες από το 68'!

16:43

Στο ματς περνά ο Μαραγκός για την Κέρκυρα, εκτός ο Καραδέμητρος

16:43

Ωραία σέντρα από δεξιά του Κουτσοσπύρου, ο Χατζής παίρνει την κεφαλιά και γράφει το 1-0!

16:42

85': ΓΚΟΛ ο Αιγινιακός!

16:41

82': Καλή στιγμή για τον Αιγινιακό με κεφαλιά του Χατζή, η μπάλα άουτ

16:39

81': Αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Καρλάο περνά στο ματς, εκτός ο Γκέσιος

16:33

76': Στο ματς περνά ο Σίκιμιτς, εκτός ο Ζορμπάς για την Κέρκυρα

16:33

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο

16:30

Μέσα στην... αναμπουμπούλα, κάρτα έχει δει και ο Καραγιαννίδης

16:29

Όλα ξεκίνησαν όταν ο Ανδρεόπουλος τράβηξε από την φανέλα τον Μπελόν. Ο άσος του Αιγινιακού σηκώθηκε, αντέδρασε και φαίνεται να χτύπησε τον αντίπαλο του

16:28

Ο Μπελόν έχει αποβληθεί γιατί σύμφωνα με τον διαιτητή χτύπησε αντίπαλο του

16:27

68': Και κίτρινη στον Ανδρεόπουλο

16:27

68': ΚΟΚΚΙΝΗ στον Μπελόν!

16:26

Ανάβουν τα αίματα για ένα μαρκάρισμα στον Μπελόν

16:25

Έχουμε μπει στο τελευταίο 25λεπτο, μοιρασμένο το παιχνίδι στην επανάληψη με μεγάλη ένταση πάντως

16:20

62': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Ναγιάρ, μέσα ο Γυφτοκώστας

16:18

Κάρτα έχει δει ο Βενέτης για δυνατό μαρκάρισμα. Λίγο νωρίτερα υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από μεριάς της Κέρκυρας για ένα μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή πάνω στον Μπαλντοβαλίεφ

16:17

59': Ο Ζορμπάς δεν μπορεί να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Τόλιο, ενώ στη συνέχεια αστοχεί και ο Μπαλντοβαλίεφ από εξαιρετική θέση

16:16

Διπλή ευκαιρία για την Κέρκυρα!

16:16

Πάει να αποκτήσει ρυθμό το ματς στην επανάληψη, με τις δύο ομάδες να δείχνουν μεγαλύτερο πάθος και διάθεση να ψάξουν το γκολ

16:09

51': Ευκαιρία για τον Αιγινιακό. Σουτ του Γιαρζιτζλόγλου, ο Βρονταράς σε κόρνερ

16:08

49': Κάρτα βέπει ο Ναγιάρ

16:03

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

16:03

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

16:02

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

15:46

Ημίχρονο στο Αιγίνιο

15:45

Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος στο οποίο δεν θα υπάρξουν καθυστερήσεις

15:41

41': Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπελόν η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Χατζή, αυτός δεν πιάνει καλά το σουτ και αστοχεί από πλάγια θέση

15:40

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος, προσπαθεί να πιέσει ο Αιγινιακός

15:36

36': Άλλη μια τελική προσπάθεια για την Κέρκυρα με σουτ του Μπαλντοβαλίεφ, η μπάλα ψηλά

15:36

Ίσως η καλύτερη στιγμή στο παιχνίδι μέχρι τώρα

15:35

35': Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Σουάνης κάνει ωραία προσπάθεια, σουτάρει με το αριστερό, μέσα από την μεγάλη περιοχή, ο Τόλιος ωστόσο είναι εκεί!

15:29

29': Μετά από γέμισμα ο Καραγιαννίδης βρέθηκε επικίνδυνα μέσα στην περιοχή του Αιγινιακού, αλλά τελευταία στιγμή κόπηκε και έχασε την ευκαιρία να απειλήσει από εξαιρετική θέση

15:26

Οι γηπεδούχοι έχουν ισορροπήσει στα τελευταία λεπτά, με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν τα πολλά και αβίαστα λάθη

15:23

Απειλεί εδώ ο Αιγινιακός

15:23

23': Καλό, δυνατό σουτ του Ζούρκου από μακριά, ο Βρονταράς μπλοκάρει

15:21

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο, η Κέρκυρα εξακολουθεί να είναι η ομάδα που κάνει παιχνίδι

15:17

16': Κάρτα βλέπει ο Γκέσιος για μαρκάρισμα στον Κουτσόπουλο

15:13

Να μια καλή στιγμή για την Κέρκυρα, από στημένη φάση

15:13

13': Εκτέλεση κόρνερ του Γκόμεζ, ο Ναγιάρ παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί

15:12

Είπαμε πάντως πως ο βαρύς αγωνιστικός χώρος δυσκολεύει αρκετά τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών

15:11

Πρώτο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση, το ματς δεν μπορεί να βρει ρυθμό, αφού τα λάθη είναι πολλά στν μεσαία γραμμή

15:08

Η Κέρκυρα είναι αυτή που έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, σε παθητικό ρόλο ο Αιγινιακός

15:06

Η βροχή ξεκίνησε και πάλι στο Αιγίνιο

15:05

5': Ο Μπελόν δοκιμάζει τα πόδια του αλλά δεν ανησυχεί τον Βρονταρά

15:04

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για τους ''Φαίακες''

15:04

4': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Σουτ του Καραδέμητρου, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

15:01

1': Σέντρα στο ματς

14:59

Τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

14:58

Χειμερινές οι καιρικές συνθήκες στο Αιγίνιο, ενώ έχει πέσει αρκετή βροχή που έχει κάνει βαρύ τον αγωνιστικό χώρο

14:56

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στην αναμέτρηση του Αιγινιακού με την Κέρκυρα

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Τόλιος, Κωνσταντινίδης, Λιόλιος, Σαμαράς, Γιαζιτζόγλου, Φαμπίνιο, Χατζής, Μπελόν, Κουτσοσπύρος, Ζούρκος, Γκέσιος.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Γκόμεζ, Καραγιαννίδης, Ραπτάκης, Κουτσόπουλος, Ναγιάρ, Ανδρεόπουλος, Σουάνης, Ζορμπάς, Καραδέμητρος, Μπαλντοβαλίεφ.
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς). Βοηθοί: Κεντζιόπουλος (Καστοριάς), Νταλούκας (Τρικάλων). 4ος: Μανούρας (Τρικάλων).