-
3
23:35

23:34

Η Γερμανία παίρνει μεγάλο διπλό στο Άμστερνταμ, «χτυπώντας» στο φινάλε κι ενώ η Ολλανδία ήταν σαφώς ανώτερη στο β' ημίχρονο. Έτσι, και οι δύο ομάδες έχουν από 3 βαθμούς στον 3ο προκριματικό όμιλο του EURO 2020.

23:33

90'+2: Λήξη του αγώνα, 2-3.

23:32

90'+1: Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:32

90'+1: Λουκ Ντε Γιονγκ αντί Ντε Ρουν.

23:31

Κάθετη πάσα του Γκουντογκάν στον Ρόις, ο οποίος γυρίζει από αριστερά και ο Σουλτς με πλασέ στην κίνηση γράφει το 2-3.

23:31

90': ΓΚΟΛ για τη ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

23:28

88': Ρόις αντί Νάμπρι, δεύτερη αλλαγή για τη Γερμανία.

23:27

86': Από την εκτέλεση του Ντεπάι η μπάλα καταλήγει στον Ντάμφρις που σουτάρει, βάζει την κόντρα ο Κρόος και απομακρύνεται ο κίνδυνος για τη Γερμανία.

23:26

85': Κόρνερ παραχωρεί ο Ρίντιγκερ για την Ολλανδία.

23:25

84': Ο Νάμπρι μπαίνει απειλητικά στην περιοχή από αριστερά, δεν κάνει όμως καλό σουτ, μπλοκάρει εύκολα ο Σίλεσεν.

23:23

82': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κρόος, άουτ.

23:19

78' Ο Ντεπάι εκτελεί, κεφαλιά του Φαν Ντάικ, απομακρύνει ο Γκίντερ.

23:18

78': Κόρνερ παραχωρεί ο Ρίντιγκερ για την Ολλανδία.

23:13

72': Απόλυτη κυριαρχία της Ολλανδίας, η Γερμανία έχει υποχρεωθεί σε εντελώς παθητικό ρόλο.

23:11

70': Γκουντογκάν αντί Γκορέτσκα, πρώτη αλλαγή για τη Γερμανία.

23:09

68': Κόρνερ για την Ολλανδία από τα πόδια του Κρόος, Ντεπάι και Πρόμες εκτελούν πλασαριστά, μετά κόπων και βασάνων βγάζουν την μπάλα μακριά από την περιοχή τους οι Γερμανοί.

23:07

66': Ατομική προσπάθεια και συρτό σουτ του Πρόμες, άουτ.

23:05

Ο Ντεπάι με σουτ εντός περιοχής ανάμεσα σε πολλά σώματα νικά τον Νόιερ στη δεξιά του γωνία, 2-2.

23:04

63': ΓΚΟΛ για την ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

23:03

62': Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στον Βαϊνάλντουμ.

22:58

57': Η Ολλανδία μπήκε... αφιονισμένη στο β' ημίχρονο, οι Γερμανοί προσπαθούν να ρίξουν το ρυθμό.

22:52

51': Εκτελεί ο Ντεπάι πλασαριστά, απομακρύνουν με ζόρια οι Γερμανοί, που δείχνουν σαστισμένοι.

22:51

50': Κόρνερ παραχωρεί ο Σίλε για την Ολλανδία, εκτελεί ο Ντεπάι, ο Ντε Λιχτ κερδίζει νέο κόρνερ.

22:49

Ο Ντεπάι σεντράρει από αριστερά, ο Ντε Λιχτ με κεφαλιά κερδίζει κατά κράτος Κέρερ και Ρίντιγκερ, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Νόιερ, 1-2.

22:49

48': ΓΚΟΛ για την ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

22:46

46': Μπέργκβαϊν αντί Μπάμπελ, πρώτη αλλαγή για την Ολλανδία.