1
-
1
16:53

Ο Εργοτέλης αποσπά πολύτιμη ισοπαλία από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρ μετά από πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι.

16:53

90'+5': Λήξη της αναμέτρησης.

16:51

90'+2': Τελευταία αλλαγή για τον Ουζουνίδη. Εκτός αγώνα ο Μονακέλο, στη θέση του ο Γιοβάνοβιτς.

16:50

90'+2': Κίτρινη κάρτα στον Καρντόσο.

16:48

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:47

90': Ο Μπαντιμπαγκά παραχωρεί τη θέση του στον Ρέντζα.

16:44

87': Κίτρινη κάρτα στον Σίλντεφελντ.

16:38

80': Εκτός αγώνα ο Ρισβάνης, στο γήπεδο ο Κλωναρίδης. Κλείνει τις αλλαγές του ο Αναστασίου, που ρισκάρει και τα παίζει όλα για όλα.

16:35

78': Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα.

16:34

77': Ο Μπουχαλάκης αποτεκλεί την πρώτη αλλαγή του Εργοτέλη αντί τον Κούμπικ.

16:29

72': Απόκρουση του Στοΐκοβιτς σε δύσκολη κεφαλιά του Πέτριτς.

16:28

71': Ωραία ενέργεια και σουτ του Πέτριτς, άουτ η μπάλα.

16:27

70': Κίτρινη κάρτα στον Πίτσο.

16:23

66': Ο Πέτριτς στη θέση του Καρέλη. Αποθέωση για τον 33χρονο επιθετικό από τον κόσμο του Παναθηναϊκού.

16:22

64': Δυνατό σουτ του Νάνο εντός περιοχής με το αριστερό, άουτ η μπάλα.

16:16

58': Πρώτη αλλαγή του Παναθηναϊκού με τον Αμπέντ να παίρνει τη θέση του Λαγού.

16:14

56': Κίτρινη κάρτα στον Πράνιτς.

16:10

Πιέζει ο Παναθηναϊκός μετά το γκολ του Εργοτέλη. Ο ρυθμός έχει ανέβει, ενώ και οι Κρητικοί προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα.

16:05

Έπειτα από σέντρα του Τζανακάκη, η μπάλα φτάνει στον αμαρκάρισμο Μπαντιμπαγκά που με κοντινό σουτ ισοφαρίζει για τον Εργοτέλη.

16:05

47': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

16:04

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

15:47

Καλύτερος ο Παναθηναϊκός απέναντι στον Εργοτέλη, που δεν έχει κλειστεί, δίκαια πάει στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0.

15:46

45'+1': Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

15:45

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

15:38

38': Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.

15:25

25': Σουτ του Μπεργκ αποκρούει ο Στοΐκοβιτς, νέο σουτ του Σουηδού, απομακρύνει ο Τζανακάκης.

15:20

Πολύ όμορφο γκολ από τον Πράνιτς, που πιάνει δυνατό σουτ από πλάγια και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Στοΐκοβιτς.

15:19

19': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

15:17

17': Σέντρα Χαντί, «ψαλίδι» του Μονακέλο, αποκρούει σε κόρνερ ο Καπίνο.

15:15

15': Ο Ζέκα στρώνει με κεφαλιά στον Μπεργκ εκείνος σουτάρει αλλά δεν βρίσκει στόχο.

15:11

11': Νέο σουτ από τον Πράνιτς, και αυτό άστοχο.

15:09

9': Σουτ του Πράνιτς εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.

15:07

Μαρκάρισμα Αντελέγιε στον Καρέλη εντός περιοχής, οι του Παναθηναϊκού ζητούν πέναλτι, ο Δελφάκης υποδεικνύει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

15:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα.

14:59

Όλα έτοιμα για τη σέντρα στη Λεωφόρο.

14:44

Ζεστό χειροκρότημα από τον κόσμο του Παναθηναϊκού, που βρίσκεται στη Λεωφόρο, προς τον τεχνικό της ομάδας της Κρήτης, Μαρίνο Ουζουνίδη, για την προσφορά του -ως ποδοσφαιριστής- στους «πράσινους». Ο Ουζουνίδης τιμήθηκε από τον αντιπρόεδρο της ΠΑΕ, Βασίλη Κωνσταντίνου.

14:43

Ο τέταρτος της βαθμολογίας Παναθηναϊκός θέλει τη νίκη για να ανοίξει τη διαφορά από τον πέμπτο Αστέρα Τρίπολης ενόψει των μπαράζ, ενώ ο Εργοτέλης θα αναζητήσει το θετικό αποτέλεσμα αφού μπορεί να βρίσκεται στο μέσο της κατάταξης, όμως τον περιμένει δύσκολο πρόγραμμα στη συνέχεια.