3
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:54

Τέλος και στη Βαρκελώνη, η Μπαρτσελόνα συντρίβει με 5-1 τη Λυών και παίρνει και αυτή την πρόκριση.

23:52

Η Λίβερπουλ επικρατεί με 1-3 της Μπάγερν Μονάχου και προκρίνεται πανηγυρικά στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:51

Τελευταίο σφύριγμα από τον Ορσάτο.

23:51

5-1 η Μπαρτσελόνα τη Λυών με σκόρερ τον Ντεμπελέ στο 86'.

23:49

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Ρόμπερτσον.

23:48

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:45

87': Τρίτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Λαλάνα στη θέση του Μίλνερ.

23:43

Στο μεταξύ η Μπαρτσελόνα προηγείται πλέον με 4-1 της Λυών με γκολ του Μέσι (78') και Πικέ (81').

23:42

Ο Σαλάχ σερβίρει, από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, με το εξωτερικό στον Μανέ ο οποίος με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει για το 1-3.

23:42

84': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:40

83': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Οριγκί αντί Φιρμίνο.

23:38

80': Σουτ του Φιρμίνο εκτός περιοχής, πάνω στον Νόιερ.

23:36

78': Τρίτη αλλαγή για τη Μπάγερν. Ο Ρενάτο Σάντσες αντικαθιστά τον Ροντρίγκες.

23:35

Διατηρείται στο 73' το 2-1 στο Μπαρτσελόνα - Λυών.

23:31

72': Αλλαγή για τη Μπάγερν. Έξω ο Χάβι Μαρτίνεθ, μέσα ο Γκορέτσκα.

23:29

71': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ ο Σίλε αλλά η φάση σταματά για οφσάιντ στον Μανέ.

23:27

Ο Μίλνερ εκτελεί το κόρνερ, ο Φαν Ντάικ πιάνει την καρφωτή κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας και γράφει το 1-2.

23:26

69': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:25

67': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά. Εκτελεί με φάλτσα ο Αλεξάντερ-Άρνολτ, δύσκολα σε νέο κόρνερ ο Νόιερ.

23:23

65': Κίτρινη κάρτα στον Τιάγκο.

23:22

Η Λυών μειώνει σε 2-1 στο «Καμπ Νόου» με γκολ του Τουσάρ στο 58'.

23:20

63': Κίτρινη κάρτα στον Ματίπ.

23:19

61': Αλλαγή για τη Μπάγερν. Κομάν αντί Ριμπερί.

23:18

60': Καλή στιγμή για τη Μπάγερν, με τον Γκνάμπρι να κάνει επικίνδυνη παράλληλο γύρισμα από τα δεξιά αλλά ο Λεβαντόφσκι δεν μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

23:18

Πολλά τα λάθη στις μεταβάσεις από τους παίκτες των δύο ομάδων...

23:17

58': Έχει αρχίσει να χιονίζει στο Μόναχο.

23:10

Έχει ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο και στο «Καμπ Νόου».

23:07

50': Δυνατό σουτ του Σαλάχ έξω από την περιοχή, αποκρούει δύσκολα με τις γροθιές ο Νόιερ.

23:06

49': Κόρνερ για τη Μπάγερν από τα δεξιά, απομακρύνει ο Φαν Ντάικ.

23:03

46': Ξεκινά το δεύτερο μέρος στο Μόναχο.

22:52

Ημίχρονο και στο «Καμπ Νόου», με τη Μπαρτσελόνα να προηγείται της Λυών με 2-0.

22:48

Μπάγερν Μονάχου και Λίβερπουλ ισόπαλες στο 1-1.

22:48

22:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:45

45': Οφσάιντ ο Λεβαντόφσκι, σωστή υπόδειξη.

22:44

44': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Αλάμπα, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Άλισον.

22:43

43': Σκληρό φάουλ του Φαμπίνιο στον Ροντρίγκες, περίπου 10 μέτρα έξω από το ημικύκλιο. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα το Βραζιλιάνος χαφ.

22:39

Ο Γκνάμπρι βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Λίβερπουλ από τα δεξιά, κάνει το παράλληλα γύρισμα και ο Ματίπ στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα την στέλνει με το... μυτάκι στα δίχτυα. Αυτογκολ και 1-1.

22:39

39': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΓΕΡΝ!

22:36

35': Τρία συνεχόμενα κόρνερ γιατ η Λίβερπουλ, δεν φέρνουν κάποιο αποτέλεσμα.

22:35

34': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Μανέ πασάρει κάθετα στον Ρόμπερτσον που σουτάρει από πλάγια θέση και αριστερά αλλά ο Νόιερ αποκρούει στη γωνιά του σε κόρνερ.

22:34

Μπαρτσελόνα - Λυών 2-0 με γκολ του Κουτίνιο στο 31'.

22:30

29': Σουτ του Λεβαντόφσκι έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει λίγο στον Φαν Ντάικ και καταλήγει στην αγκαλιά του Άλισοον.

22:27

Ο Νόιερ βγαίνει χωρίς λόγο στα όρια της μεγάλης περιοχής, ο Μανέ τον αποφεύγει υπέροχα και πλασάρει από πλάγια θέση και αριστερά στην ανυπεράσπιστη εστία για το 0-1.

22:26

26': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

22:25

25': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Δυνατό σουτ του Φιρμίνο με το δεξί, λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Νόιερ η μπάλα.

22:22

20': Έχει πέσει λίγο το τέμπο του παιχνιδιού.

22:18

Η Μπαρτσελόνα ανοίγει το σκορ κόντρα στη Λυών στο 17', με πέναλτι του Μέσι.

22:17

17': Οφσάιντ ο Ριμπερί, αλλά καλυπτόταν ο άσος της Μπάγερν.

22:13

13': Αναγκαστική αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Χέντερσον και παραχωρεί τη θέση του στον Φαμπίνιο.

22:11

11': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδουχοί, σε μαρκάρισμα του Φαν Ντάικ στον Λεβαντόφσκι. Υπήρξε μια μικρή επαφή αλλά ο Πολωνός φορ έπεσε πολύ εύκολα.

22:09

9': Σουτ του Τιάγκο λίγο έξω από την περιοχή, αρκετά πάνω από την εστία.

22:07

6': Έχει βγει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Χέντερσον και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

22:06

5': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

22:03

Στις κερκίδες της «Αλιάνζ Αρένα» βρίσκονται και 4.000 φίλοι της Λίβερπουλ.

22:01

1': Έναρξη αγώνα.

21:58

Και τώρα η ώρα για τον ύμνο του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:55

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Μπαρτσελόνα υποδέχεται τη Λυών στον επαναληπτικό του 0-0 στη Γαλλία.

21:55

Στους 5 βαθμούς η θερμοκρασία αυτή την ώρα στο Μόναχο.

21:52

Στο πρώτο παιχνίδι στο «Άνφιλντ», οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες 0-0.

21:44

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγώνας ρεβάνς ανάμεσα σε Μπάγερν Μονάχου και Λίβερπουλ για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Νόιερ, Ραφίνια, Σίλε, Χούμελς, Αλάμπα, Χάβι Μαρτίνεθ, Τιάγκο, Ροντρίγκες, Γκνάμπρι, Ριμπερί, Λεβαντόφσκι
Αναπ: Ουλράιχ, Μπόατενγκ, Γκορέτσκα, Ντέιβις, Γέονγκ, Κομάν, Ρενάτο Σάντσες