Άνετη νίκη (2-0) για τον Ατρόμητο απέναντι στην Ξάνθη

19:07

ΤΕΛΙΚΟ στο Περιστέρι

19:06

90'+2: Αλλαγή ο Ατρόμητος, έξω ο Καραμάνος μέσα ο Φάμπιο

19:04

Ωραία ανάπτυξη από τον Ατρόμητο, ο Μπρίτο γυρίζει την μπάλα, αυτή περνά από τον Καραμάνο, φτάνει στον Νάστο ο οποίος δεν δυσκολεύεται να γράψει το 2-0

19:04

90'+1: ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος

19:01

Προσπαθεί η Ξάνθη στα τελευταία λεπτά να πιέσει για το γκολ της ισοφάρισης

18:58

84': Δεύτερη αλλαγή ο Ατρόμητος. Στο ματς περνά ο Μπάλλας, έξω ο Ναπολεόνι

18:49

77': Κεφαλιά του Νάστου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ

18:48

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο

18:44

70': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ξάνθη. Έξω ο Ράνος, μέσα ο Σολάρι

18:43

Το ματς έχει χάσει τον ρυθμό του στα τελευταία λεπτά με τον Ατρόμητο να κρατά εύκολα το προβάδισμα

18:40

66': Αλλαγή και για τον Ατρόμητο, στη θέση του Παπαδόπουλου μπαίνει ο Μπρίτο

18:38

65': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, ο Σουάρες στην θέση του Βασιλακάκη

18:37

64': Χαμηλή σέντρα του Ναπολεόνι από αριστερά, ο Καραμάνος προσπαθεί να κάνει την προβολή, αλλά δεν βρίσκει σωστά την μπάλα και αστοχεί

18:37

Νέα καλή στιγμή ο Ατρόμητος

18:34

Μια ώρα αγώνα στο Περιστέρι, ελέγχει απόλυτα την κατάσταση ο Ατρόμητος, ακίνδυνη η Ξάνθη

18:30

57': Απειλεί και πάλι ο Ατρόμητος! Ο Ούμπιντες σουτάρει με δύναμη, αλλά η μπάλα φεύγει έξω από το δεξί παραθυράκι της εστίας του Κυριακίδη

18:29

55': Αλλαγή για την Ξάνθη, στην θέση του Τριάδη μπαίνει ο Μαρέν

18:24

51': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σόλο του Γιαννούλη που μπαίνει στην περιοχή, φτάνει απέναντι από τον Κυριακίδη, αλλά ο γκολκίπερ της Ξάνθης του λέει όχι

18:23

Έχει αρχίσει να βρέχει στο Περιστέρι, κάτι που δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών

18:23

Και τα τρία πέρασαν ανεκμετάλλευτα για τους γηπεδούχους

18:22

Τρία συνεχόμενα κόρνερ για τον Ατρόμητο που πιέζει!

18:19

46': Σέντρα στην επανάληψη

18:03

Ημίχρονο στο Περιστέρι

18:02

45': Κάρτα βλέπει ο Φυτανίδης

17:58

43': Σπουδαία ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά από την μικρή περιοχή του Καραμάνου, η μπάλα ελάχιστα άουτ

17:56

Πέντε λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους, ο Ατρόμητος έχει πετύχει τον σκοπό του και ελέγχει το ματς

17:52

Μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Φυτανίδη που απέκρουσε δύσκολα ο Κυριακίδης, έρχεται ο Λαζαρίδης και από κοντά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0

17:50

34': ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος

17:48

Πιέζει ο Ατρόμητος, συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα

17:42

24': Κίτρινη κάρτα για την Ξάνθη, στην βλέπει ο Ντε Γκουζμάν

17:35

Στο μισό γήπεδο κάνει άμυνα η Ξάνθη, όλο και ανεβάζει την πίεση του ο Ατρόμητος

17:31

Πρώτο τέταρτο στο Περιστέρι, προσπαθεί να βρει ρυθμό ο Ατρόμητος που έχει την καλύτερη στιγμή μέχρι τώρα με τον Ναπολεόνι

17:23

8': Πρώτο σουτ για λογαριασμό της Ξάνθης, το κάνει ο Κάλβο, ο Τσενάμο μπλοκάρει

17:18

Εκτελέστηκε, φάουλ υπέρ της Ξάνθης, τελειώνει η φάση

17:17

2': Μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο. Σουτ του Ναπολεόνι, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

17:17

1': Σέντρα στο Περιστέρι

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Τσενάμο, Γιαννούλης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Νάστος, Πίτου Γκαρσία, Δημούτσος, Καραμάνος, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος.
Αναπ: Σηφάκης, Φωτάκης, Μπάλλας, Κιβρακίδης, Μπρίτο, Φάμπιο, Γεωργίου.
SKODA ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Βάλλας, Γούτας, Μπέρτος, Ντε Γκουζμάν, Βασιλακάκης, Κάλβο, Μάνταλος, Τριάδης, Ράνος.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Μαρέν, Σουάρες, Παΐτο, Σολάρι, Χοσέμι, Φλίσκας.
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών). Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Σταθόπουλος (Ηλείας). 4ος: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)