0
-
1
19:11

Τεράστια νίκη για τη Βέροια στη μάχη παραμονής με χρυσή αλλαγή τον Μπεν. Αποδοκιμασίες για τον ΠΑΣ κατά την αποχώρηση του απο το γήπεδο.

19:11

Λήξη αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα - Βέροια 0-1.

19:10

Στο 90'+6 πλέον!

19:07

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Μπέριο.

19:05

Σέντρα Γεωργιάδη στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ από τα δεξιά, ο Μπεν στοπαρει άψογα, δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και 0-1 η Βέροια!

19:05

90'+1: ΓΚΟΛ η ΒΕΡΟΙΑ!

19:05

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

18:57

83': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Μπαργκάν από πλεονεκτική θέση, σουτ απο το πέναλτι, ψηλά άουτ η μπάλα!

18:57

82': Φάουλ Μπεν από τα δεξιά, η μπάλα γκελάρει, αλλά μπλοκάρει ο Βελλίδης.

18:55

81': Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ.

18:53

79': Απάντηση και από Πετράκη με τη δεύτερη αλλαγή του ΠΑΣ. Ο Σονγκό στη θέση του Ακόστα.

18:52

78': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Βέροια. O Mπεν στη θέση του Γκονζάλβες.

18:51

77': Σουτ Ίλιτς μέσα από την περιοχή και αριστερά, με τα ακροδάκτυλα σε κόρνερ ο Καντοιμίρης.

18:50

76': Μεγάλη ευκαιρία για Κόρνερ με τον Ίλιτς, κεφαλιά Μπέριου, διώχνει με τα πόδια λίγο πριν τη γραμμή ο Αμαραντίδης.

18:49

73': Κίτρινη στον Μπαργκάν (για διαμαρτυρία). Και οι τέσσερις κάρτες μέχρι τώρα στο ματς σε παίκτες των φιλοξενούμενων.

18:43

69': Δεύτερη αλλαγή για τον Ντόστανιτς για λογαριασμό της Βέροιας. Ο Τραπ στη θέση του Βεργώνη.

18:43

Μετά από ένα τέταρτο πίεσης από τον ΠΑΣ το ματς αρχίζει να ισορροπεί ξανά.

18:40

66': Ο Όστοϊτς βγάζει στα αριστερά στον Σισοκό, σουτ από πολύ πλάγια θέση, δεν έχει πρόβλημα ο Βελλίδης και μπλοκάρει εύκολα.

18:37

63': Η καλύτερη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Βολίδα από τον Τσουκαλά μετά από "τυφλό" διώξιμο των αμυντικών της Βέροιας, σε ετοιμότητα διώχνει σωτήρια και κρατά το μηδέν ο Καντιμοίρης.

18:37

63': Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Ζεζίνιο αντί Παυλίδη.

18:35

61': Προλαβαίνει με προβολή και διώχχνει προ του Βίλα σωτήρια...

18:35

Προσπαθεί από το 50' και μετά ο ΠΑΣ να γίνει απειλητικός κυρίως μέσα από στημένες φάσεις...

18:34

60': Κίτρινη κάρτα στον Βέρτζο.

18:30

56': Κίτρινη και στον Γεωργιάδη (για διαμαρτυρία).

18:30

56': Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντιδη.

18:29

55': Εκτέλεση κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα δεξιά με τον Ακόστα, η μπάλα ανάαμεσα σε πολλά σώματα, διώχνει τελικά ο Σισικό. Ζητούν χέρι-πέναλτι οι γηπεδούχοι, δεν πρέπει να έχουν δίκιο. Σωστή η απόφαση του ρέφερι.

18:28

54': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Βίλα στη θέση του Γιάκου.

18:27

Έτοιμάζεται για την πρώτη του αλλαγή ο Γιάννης Πετράκης για λογαριασμό των γηπεδούχων θέλοντας να δώσει λίγη ζωντάνια στην ομάδα.

18:26

Υποτονικά έχει ξεκινήσει και το δεύτερο μέρος...

18:20

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές στο ξεκίνημα...

18:03

Λήξη α' ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα - Βέροια στο 0-0.

18:02

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

17:55

39': Επιτέλους φάση! Γέμισμα στα καρέ της Βέροιας, τυφλό διώξιμο με το κεφάλι του Γεωρφιάδη, η μπάλα στρώνεται στον Τσουκαλά, καλοτραβηγμένο σουτ, η μπάλα άουτ.

17:52

Δέκα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Έχει πέσει ο ρυθμός με τη Βέροια να στέκεται σαφώς καλύτερα τηρουμένων των αναλογιών

17:39

23': Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Σέντρα Γεωργιάδη από τα δεξιά, καλοζυγισμένη κεφαλιά Καλτσά από κοντά, διώχνει σωτήρια με τα πόδια ο Βελλίδης και εν συνεχεία απομακρύνει τελείως ο Μπέριος.

17:38

Στα μισά του α' ημιχρόνου. Ισορροπημένο το παιχνίδι με πολλά λάθη και ταλαιπωρία της μπάλας στη μεσαία (κυρίως) γραμμή. Δεν μπορεί να βρει διαδρόμους ο ΠΑΣ, καθώς οι φιλοξενούμενοι κλείνουν σωστά και μαρκάρουν ψηλά. Και βέβαια, οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να βγουν και στην κόντρα...

17:33

17': Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ταχύτατη εκτέλεση φάουλ για τον ΠΑΣ, ο Μπέριος πιάνει την κεφαλιά στην πλάτη της άμυνας της Βέροιας, η μπάλα πανω από την εστία του Καντιμοίρη. Η πρώτη αξιόλογη φάση του ματς.

17:32

16΄: Παυλίδης σε Μπαργκάν από τα δεξιά σουτ (αδύναμο), εύκολα μπλοκάρει ο Βελλίδης.

17:25

9': Μακρινό σουτ Καλτσά, εντελώς άστοχο..

17:24

8': Πρώτο σουτ στο ματς. Ο Γκονζάλβες ανοίγει για τον Γεωργιάδη, σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του ΠΑΣ.

17:20

4': Άνοιγμα Κοροβέση για τον Ίλιτς από τα αριστερά, θα βγει και θα προλάβει προ του κινδύνου ο Καντιμοίρης.

17:16

1': Έναρξη αναμέτρησης.

17:16

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι. Στη σέντρα ο ΠΑΣ.

17:07

Βροχερός καιρός στους "Ζωσιμάδες" και θερμοκρασία στους 14 βαθμούς Κελσίου, δέκα περίπου λεπτά πριν από την έναρξη του ματς.

Βελλίδης, Στρούνα, Μιχαήλ, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Λίλα Τσουκαλάς, Κοροβέσης, Γιάκος, Ακόστα, Ίλιτς.
Αναπ: Σωτηρίου, Κυβελίδης, Λεάντρο, Αυγενικού, Ντάσιος, Βίλα, Σονγκό.