4
23:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:54

Ο πολύ ανώτερος Άγιαξ συντρίβει με 1-4 τη Ρεάλ Μαδρίτης στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και προκρίνεται πανηγυρικά στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:53

Λήξη του αγώνα.

23:51

90+3': Ο Μπριχ δείχνει δύο κίτρινες κάρτες στον Νάτσο, για φάουλ στον Φαν Ντε Μπικ και χτύπημα εκτός φάσης στον Ζίγεχ και τον αποβάλει.

23:50

Τελικό στη Γερμανία: Η Τότεναμ κερδίζει 1-0 τη Ντόρτμουντ και προκρίνεται στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:48

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:48

Οι οπαδοί της Ρεάλ έχουν αρχίσει να αποχωρούν από το γήπεδο.

23:45

87': Τρίτη αλλαγή για τη Ρεάλ. Έξω ο Κασεμίρο, μέσα ο Βαλβέρδε.

23:44

86': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Τάντιτς κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, αλλά ο Ζίγεχ εξ επαφής στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:41

83': Μεγάλη ευκαιγία για τη Ρεάλ. Ο Ντε Γιονγκ «πουλάει» τη μπάλα έξω από την περιοχή, ο Μπενζεμά κλέβει και δίνει δεξιά στον Μοντριτς που πασάρει παράλληλα στον Μπέιλ αλλά ο Ουαλός δεν μπορεί να νικήσει από κοντά τον Ονανά.

23:38

81': Τρίτη αλλαγή για τον Άγιαξ. Έηω ο Μαζραουί, μέσα ο Βέλτμαν.

23:36

78': Κόρνερ για τον Άγιαξ από τα δεξιά, κεφαλιά του Ντε Λιχτ, μαζεύει εύκολα ο Κουρτουά.

23:35

74': Αλλαγή για τον Άγιαξ. Ντόλμπεργκ αντί Νέρες.

23:33

73': Ντε Βιτ αντί Σένε, η πρώτη αλλαγή του Άγιαξ.

23:30

Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Σένε από πολύ πλάγια αριστερά και με πολλά φάλτσα, στο απένταντι «γάμα» η μπάλα και μέσα. 1-4 ο «Αίαντας» που καθαρίζει την πρόκριση.

23:30

72': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

23:30

Παραμένει το 0-1 στο Ντόρτμουντ - Τότεναμ στο 70'.

23:28

Ο Ρεγκιλόν γυρίζει από τα αριστερά στον Ασένσιο, ο οποίος με υπέροχο πλασέ λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά μειώνει σε 1-3.

23:28

70': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ!

23:24

Έγινε χρήση του VAR καθώς νωρίτερα η μπάλα είχε περάσει ολόκληρη την πλάγια γραμμή. Ωστόσο, ο Μπριχ μέτρησε λανθασμένα το γκολ.

23:24

Ο Τάντιτς με τρομερό σουτ στο «παραθυράκι» του Κουρτουά, μέσα από την περιοχή, γράφει για το 0-3.

23:20

62': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

23:19

61': Οφσάιντ ο Σένε, σωστό.

23:16

58': Μεγάλη ευκαιρία για τη ΡΕΑΛ! Ο Μπενζεμά περνά σα σταματημένο τον Μαζραουί, πλασάρει από πολύ πλάγια θέση μέσα από την περιοχή και αριστερά, μόλις άουτ η μπάλα.

23:13

55': Οφσάιντ ο Φαν ντε Μπικ, σωστός ο βοηθός.

23:11

53': Κόρνερ για τη Ρεάλ από τα αριστερά, απομακρύνει ο Μπλιντ.

23:08

51': Ευκαιρία για τον Άγιαξ. Ο Τάντιτς βρίσκει υπέροχα τον Φαν ντε Μπικ που σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Κουρτουά διώχνει με τα πόδια.

23:08

Ντόρτμουντ - Τότεναμ 0-1 με γκολ του Κέιν στο 49'.

23:06

49': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Ασένσιο κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

23:03

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος και στο Ντόρτμουντ - Τότεναμ.

23:03

22:48

Ημίχρονο και στη Γερμανία, Ντόρτμουντ - Τότεναμ στο 0-0.

22:47

Τρομερός Άγιαξ μέσα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», προηγείται με 0-2 της Ρεάλ.

22:46

22:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:44

45': Κόρνερ για τη Ρεάλ από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Κρόος, ο Νάτσο πιάνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

22:42

Ο Μπέιλ μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, κάνει ένα σκαφτό πλασεδάκι αλλά η μπάλα σταματά στη δεξιά κάθετη δοκό του Ονανά.

22:42

42': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΡΕΑΛ!

22:37

38': Κόρνερ για τον Άγιαξ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:35

35': Και δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Βινίσιους αντιμετωπίζει πρόβλημα και αφήνει τη θέση του στον Ασένσιο.

22:33

35': Σουτ του Ζίγεχ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει ο Κουρτουά.

22:32

33': Οφσάιντ ο Φαν ντε Μπικ, αλλά καλυπτόταν.

22:30

31': Ο Βινίσιους κουβαλάει τη μπάλα, μπαίνει στην περιοχή και κάνει το σουτ αλλά τη στέλνει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

22:29

30': Κίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ.

22:29

Αποδοκιμάζεται από τους φίλους της Ρεάλ ο Ουαλός.

22:28

29': Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρεάλ. Μπέιλ αντί Λούκας Βαθκεθ.

22:25

26': Κίτρινη κάρτα στον Μαζραουί.

22:25

25': Ο Τάντιτς σουτάρει από αρκετά πλάγια και αριστερά εντός περιοχής, αποκρούει με τα πόδια ο Κουρτουά.

22:23

23': Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ο Λούκας Βάθκεθ σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά, αλλά ο Ονανά του λέει «όχι».

22:22

22': Ευκαιρία για την Άγιαξ. Ο Νέρες ξεχύνεται στην αντεπίθεση από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή και κάνει ένα ψιλοκρεμαστό πλασέ αλλά δεν βρίσκει στόχο.

22:21

22': Κόρνερ για τη Ρεάλ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:20

Παραμένει το 0-0 στο Ντόρτμουντ - Τότεναμ στο 20'.

22:20

Το 0-2 είναι σκορ πρόκρισης για τον «Αίαντα».

22:18

Ο Τάντιτς «αδειάζει» με τρομερή ντρίμπλα - ρουλέτα τον Κασεμίρο, κάνει την κάθετη στον Νέρες, ο οποίος περνά τη μπάλα πάνω από τον Κουρτουά και σκοράρει για το 0-2.

22:17

18': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

22:16

17': Κόρνερ για τη Ρεάλ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Ντε Λιχτ.

22:14

15': Οφσάιντ ο Τάντιτς, σωστή υπόδειξη.

22:10

10': Σέντρα σουτ του Βινίσιους, μέσα από την περιοχή και αριστερά, μαζεύει ο Ονανά.

22:07

Ο Κρόος κάνει το λάθος, ο Τάντιτς επωφελείται και βγαίνει στη κόντρα από τα δεξιά, «σπάει» τη μπάλα στον επερχόμενο Ζίγεχ ο οποίος από το σημείο του πέναλτι σουτάρει και γράφει το 0-1.

22:07

7': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΙΑΞ!

22:04

Ο Λούκας Βάθκεθ σεντράρει από τα δεξιά, ο Βαράν μόνος από το ύψος της μικρής περιοχής πιάνει την καρφωτή κεφαλιά αλλά σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

22:04

4': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΡΕΑΛ!

22:03

4': Κερδίζει κόρνερ από τα αριστερά ο Μπενζεμά, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:01

1’: Έναρξη αγώνα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

21:57

Και τώρα ώρα για τον ύμνο του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:52

Στο άλλο ματς της βραδιάς η Ντόρτμουντ υποδέχεται την Τότεναμ και χρειάζεται ένα «θαύμα» για να προκριθεί καθώς είχε ηττηθεί με 3-0 στο Λονδίνο.

21:50

Χωρίς τον τιμωρημένο Σέρχιο Ράμος και τον τραυματία Γιορέντε η Ρεάλ Μαδρίτης, απών για τον Άγιαξ ο Μπαντέ που αντιμετωπίζει επίσης πρόβλημα τραυματισμού.

21:46

Στο πρώτο ματς στο Άμστερνταμ, η «Βασίλισσα» είχε επικρατήσει με 1-2 του «Αίαντα».

21:41

Φίλοι και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ρεβάνς για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και τον Άγιαξ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Κουρτουά, Καρβαχάλ, Βαράν, Νάτσο, Ρεγκιλόν, Κασεμίρο, Κρόος, Μόντριτς, Λούκας Βάθκεθ, Μπενζεμά, Βινίσιους
Αναπ: Νάβας, Ασένσιο, Μπέιλ, Σεμπάγιος, Μαρσέλο, Βαγιέχο, Βαλβέρδε