3
-
0
21:24

Καλύτερος σε γενικές γραμμές ο ΠΑΟΚ, αλλά δυσκολεύτηκε αρκετά και το τελικό 3-0 σίγουρα δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς.

21:20

Τέλος του αγώνα.

21:17

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:16

89': Τελευταία αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Τζάνη ο Τριανταφύλλου.

21:13

Ο Λούκας μπαίνει από αριστερά στην περιοχή και κάνει συρτή σέντρα, ο Αθανασιάδης δεν καταφέρνει να συγκρατήσει την μπάλα και ο Βούκιτς από κοντά κάνει το 3-0.

21:12

86': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:11

Ο Χούσεν κάνει κίνηση προς την μπάλα από θέση οφσάιντ. Δεν έπρεπε να μετρήσει το γκολ.

21:11

Ωραία κάθετη του Τζαβελλα, ο Χούσεν πηδάει πάνω απ' την μπάλα και ο Βούκιτς βγαίνει τετ α τετ με τον Αθανασιάδη και κάνει εύκολα με πλασέ το 2-0.

21:11

85': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:08

81': Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Μπεν Σαμπάτ ο Μολίνα.

21:07

Ο Λούκας εκτέλεσε το κόρνερ, βγήκε και μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.

21:06

80': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, αλλά το σουτ του Νάτχο μέσα απ' την περιοχή κόντραρε σε σώματα κι έφυγε κόρνερ.

21:05

Έχει πάρει τα ηνία του αγώνα εδώ και λίγη ώρα ο Πανθρακικός.

21:02

Σφυρίγματα αποδοκιμασίας τα τελευταία λεπτά στην Τούμπα. Ο Γλύκος έχει καθυστερήσει μια-δυο φορές να εκτελέσει ελεύθερο και αυτό δεν αρέσει στον κόσμο του ΠΑΟΚ.

21:01

74': Ο Χούσεν φεύγει ταχύτατα στην κόντρα από ωραία μπαλιά του Βούκιτς, αλλά το πλασέ του από πολύ δύσκολη θέση φεύγει παράλληλα με την εστία του Αθανασιάδη.

20:57

71': Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Έξω ο Καθάριος, μέσα ο Χασομέρης.

20:52

66': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Στέφενς. Ο Ινσαουράλδε στη θέση του Λίνο που αποθεώνεται.

20:49

Μακρινό σουτ του Κάτσε, τραγικό λάθος του Αθανασιάδη και 1-0.

20:49

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:47

61': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Στοχ.

20:44

58': Σουτ του Καθάριου από το ημικύκλιο της περιοχής του Γλύκου, δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

20:43

57': Ο Τζάνης έξω απ' την περιοχή του ΠΑΟΚ και στον άξονα πιάνει ένα ευθύβολο σουτ, μπλοκάρει εύκολα ο Γλύκος.

20:41

55': Κίτρινη στον Μπεν Σαμπάτ.

20:40

54': Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

20:39

52': Ωραία σέντρα του Λούκας από δεξιά, ο Χούσεν ανενόχλητος στο ύψος της μικρής περιοχής πιάνει αδύναμη κεφαλιά, ο Αθανασιάδης μπλοκάρει.

20:38

52': Το εκτελεί ο Βούκιτς, στο κέντρο της εστίας η μπάλας, αποκρούει με γροθιές ο Αθανασιάδης.

20:36

50': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΠΑΟΚ. Λίγα μέτρα έξω απ' το ημικύκλιο της περιοχής στημένη η μπάλα. Ο Βούκιτς αναμένεται να το εκτελέσει.

20:32

46': Με μία αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Βούκιτς στη θέση του Λάζαρ.

20:32

46': Έναρξη β' μέρους.

20:22

Κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο ο ΠΑΟΚ, πιέζει πολύ τους φιλοξενούμενους, αλλά η ανασταλτική λειτουργία των παικτών του Άκη Μάντζιου είναι εξαιρετική και δεν έχει επιτρέψει στους γηπεδούχους να απειλήσουν ιδιαίτερα.

20:17

Τέλος α' μέρους.

20:09

40': Κίτρινη κάρτα στον Καθάριο.

20:02

33': «Κεραυνός» του Στοχ από μακρινή απόσταση, η μπάλα φεύγει λίγα μέτρα πάνω απ' την εστία.

20:01

31': Ο Λίνο συνδυάζεται με τον Λάζαρ, κάνει και το σουτ μέσα απ' την περιοχή, αποκρούει ο Αθανασίου.

19:52

23': Σουτ του Χούσεν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ένα μέτρο δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη η μπάλα.

19:45

Ελαφρά υπεροχή για τους γηπεδούχους στο πρώτο 15λεπτο, αλλά αντιμετωπίζουν προβλήματα απέναντι στην καλά στημένη άμυνα του Πανθρακικού.

19:33

4': Δυνατό σουτ του Λάζαρ μέσα απ' την περιοχή και αριστερά, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Αθανασιάδη.

19:31

2': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Πανθρακικό. Οι φιλοξενούμενοι φεύγουν στην κόντρα, ο Ντιόγκο από αριστερά κάνει σέντρα σουτ, ο Ιγκόρ πετάγεται και βάζει την προβολή, άουτ η μπάλα.

19:30

Γλύκος, Σκόνδρας, Κατσουράνης, Τζαβέλλας, Λίνο, Κάτσε, Λάζαρ, Νάτχο, Λούκας, Στοχ, Χούσεν
Αναπ: Γκσπούρνινγκ, Κίτσιου, Σαλπιγγίδης, Μαντούρο, Βούκιτς, Ινσαουράλδε, Ολίσε
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Ντιόγκο, Καθάριος, Ρομέου, Μπεν Σαμπάτ, Μακρυδημήτρης, Τζάνης, Ιγκόρ
Αναπ: Σέρεμετ, Τριανταφύλλου, Χασομέρης, Μολίνα, Ρίζος, Σεϊδάν, Πασχαλάκης
Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου) - Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Βλάσσης (Λασιθίου) - 4ος: Μαντάκης (Ημαθίας)