-
0
23:59

23:57

Μεγάλο διπλό, έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, για τη Μάντσεστερ Σίτι με 3-2 επί της Σάλκε και οι «πολίτες» μόνο με... χαρακίρι δεν θα βρεθούν στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:56

Σαφώς ανώτερη η Ατλέτικο στο β' ημίχρονο, καθαρή νίκη και παίρνει ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στους «8» κόντρα σε μια Γιουβέντους που ήταν απογοητευτική στο δεύτερο 45λεπτο και είναι πλέον με την πλάτη στον τοίχο.

23:56

90'+4: Λήξη του αγώνα, 2-0.

23:54

90'+3: Ο Μπερναρντέσκι σεντράρει, κεφαλιά εκτός ισορροπίας του αφύλακτου Ρονάλντο στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

23:53

Και 2-3 ο Στέρλινγκ στο 90' για τη Σίτι! Σάλκε - Μάντσεστερ Σίτι 2-3.

23:52

90'+1: Σουτ του Λεμάρ λίγο έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.

23:52

90'+1: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:51

90': Εκτελεί πλασαριστά ο Ρονάλντο για τον Μπερναρντέσκι, που πλασάρει με τη σειρά του, δύσκολα θα διώξει σε κόρνερ ο Όμπλακ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:50

89': Κίτρινη στον Γκριεζμάν για φάουλ στον Άλεξ Σάντρο, φάουλ σε καλό σημείο για τη Γιουβέντους.

23:47

Στο 85' ο Σανέ σκοράρει κόντρα στην παλιά του ομάδα και η Σίτι, παρά το ότι παίζει με 10, ισοφαρίζει τη Σάλκε, 2-2.

23:46

85': Ζοάο Κανσέλο αντί Ματουιντί, τρίτη αλλαγή για τη Γιουβέντους.

23:45

Ο Γκριεζμάν εκτελεί φάουλ από δεξιά, πάλι ο Μάντζουκιτς δεν διώχνει σωστά, ο Γκοντίν το σουτ στην κίνηση από πλάγια δεξιά, βρίσκει λίγο στον Ρονάλντο η μπάλα και 2-0.

23:45

83': ΓΚΟΛ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

23:44

Στο 82' η Σάλκε συνεχίζει να προηγείται με 2-1 της Μάντσεστερ Σίτι.

23:41

80': Κόρνερ παραχωρεί ο Κιελίνι για την Ατλέτικο, εκτελεί ο Γκριεζμάν και ο Σέσνι διώχνει σε νέο κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:41

80': Μπερναρντέσκι αντί Ντιμπάλα, δεύτερη αλλαγή για τη Γιουβέντους.

23:40

Ο Λεμάρ εκτελεί από αριστερά, κεφαλιά του Μοράτα, δεν διώχνει σωστά ο Μάντζουκιτς και ο Χιμένες πέφτοντας βρίσκει δίχτυα με σουτ, 1-0.

23:40

78': ΓΚΟΛ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

23:39

78': Σουτ του Λεμάρ, κόντρα και κόρνερ για την Ατλέτικο.

23:34

73': Τσαν αντί Πιάνιτς, πρώτη αλλαγή για τη Γιουβέντους.

23:33

Και το γκολ δεν μετρά, γιατί ο Μοράτα έχει σπρώξει όντως τον Κιελίνι.

23:32

Ο Φιλίπε Λουίς σεντράρει από αριστερά, ο Μοράτα με κεφαλιά βρίσκει δίχτυα, 1-0. Θα δει πάντως το VAR και σε αυτή την περίπτωση ο Τσβάγερ, αφού οι Ιταλοί φωνάζουν για σπρώξιμο του Μοράτα στον Κιελίνι.

23:31

70': ΓΚΟΛ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

23:29

Στο 68' η Μάντσεστερ Σίτι μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Οταμέντι κι ενώ η Σάλκε προηγείται με 2-1.

23:28

67': Και η τρίτη αλλαγή της Ατλέτικο, Κορέα αντί Κόκε.

23:24

63': Σουτ του Πιάνιτς, κοντράρει η μπάλα στον Ρόντρι και κόρνερ για τη Γιουβέντους, περνά κι αυτό ανεκμετάλλευτο.

23:22

61': Λεμάρ αντί Τόμας, δεύτερη αλλαγή για τους «ροχιμπλάνκος».

23:20

59': Κόρνερ παραχωρεί ο Γκοντίν για τη Γιουβέντους, χωρίς κάτι ουσιαστικό περνά αυτό.

23:19

58': Μοράτα αντί Ντιέγκο Κόστα, πρώτη αλλαγή για την Ατλέτικο.

23:16

55': Κίτρινη στον Άλεξ Σάντρο για φάουλ στον Χιμένες.

23:15

54': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι του Μάντζουκιτς από προσπάθεια του Ρονάλντο να διώξει με κεφαλιά, ακούσιο είναι.

23:14

53': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Ο Γκριεζμάν πλασάρει ψηλοκρεμαστά τον Σέσνι εντός περιοχής, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι κι ενώ την έχει βρει λίγο ο γκολκίπερ της Γιουβέντους.

23:12

50': Μεγάλη ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Γκριεζμάν βγάζει στην αντεπίθεση τον Ντιέγκο Κόστα, που πιεζόμενος από τον Μπονούτσι αποτυγχάνει να νικήσει με πλασέ τον Σέσνι. Κακό τελείωμα από τον φορ της Ατλέτικο.

23:10

49': Μακρινό σουτ του Ρονάλντο, πολύ άστοχο...

23:09

48': Κόρνερ παραχωρεί για τη Γιουβέντους ο Ρόντρι, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:07

Ξεκινά το β' ημίχρονο και στο παιχνίδι της Σάλκε με τη Σίτι.

23:07

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, δίχως αλλαγές οι δύο ομάδες.