Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:52

Τελικό και στη Γαλλία, Λυών - Μπαρτσελόνα επίσης στο 0-0.

23:51

Λίβερπουλ και Μπάγερν Μονάχου μένουν στο 0-0. Ανοιχτή η πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:51

Λήξη του αγώνα.

23:47

90+1': Αλλαγή για τη Μπάγερν. Έξω ο Γκνάμπρι, μέσα ο Ραφίνια.

23:47

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:43

88': Αλλαγή για τη Μπάγερν. Ο Ρενάτο Σάντσες αντικαθιστά τον Ροντρίγκες.

23:41

85': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Ρόμπερτσον σεντράρει από τα αριστερά, ο Μανέ κάνει την κεφαλιά - ψαράκι αλλά ο Νόιερ αποκρούει στη γωνιά του σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:39

83': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:37

81': Αλλαγή για τη Μπάγερν. Έξω ο Κομάν, μέσα ο Ριμπερί.

23:36

80': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

23:35

79': Σουτ του Ροντρίγκες λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, άουτ.

23:34

78': Οφσάιντ ο Αλάμπα, σωστό.

23:32

76': Διπλή αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Μίλνερ αντί Κεϊτά και Ορίγκι αντί Φιρμίνο.

23:31

75': Έχει ισορροπήσει το ματς η Μπάγερν.

23:27

71': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, απομακρύνει ο Λεβαντόφσκι.

23:24

67': Παίζει στο μισό γήπεδο την Μπάγερν η Λίβερπουλ, αλλά οι Βαυαροί αμύνονται υποδειγματικά.

23:19

Πάντα στο 0-0 και το Λυών - Μπαρτσελόνα στο 60'.

23:16

60': Οφσάιντ ο Σαλάχ, σωστή υπόδειξη.

23:15

59': Καλή στιγμή για τη Μπάγερν. Ο Γκνάμπρι βρίσκει χώρο και εκτελεί έξω από την περιοχή, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:13

57': Κόρνερ για τη Μπάγερν από τα δεξιά και νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά, που δεν αποφέρει κάτι.

23:11

55': Κίτρινη κάρτα στον Χέντερσον.

23:09

Υπό δυνατή βροχή διεξάγεται το ματς στο «Άνφιλντ».

23:03

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου σε Λίβερπουλ και Λυών.

22:42

42': Κόρνερ για τη Μπάγερν από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα των γηπεδούχων.

22:40

41': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Φιρμίνο κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, ο Μάτιπ κάνει την προβολή από τη μικρή περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Νόιερ.

22:39

40': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά. δεν αποφέρει κάτι.

22:37

38': Σουτ του Κεϊτά έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στον Αλάμπα και καταλήγει στον Μανέ που κάνει ένα ανάποδο ψαλίδι αλλά αστοχεί.

22:36

36': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Γκνάμπρι βρίσκει χωρό και σουτάρει έξω από την περιοχή και δεξιά, πέφτει και αποκρούει με τα ακροδάχτυλα ο Άλισον σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:35

36': Κόρνερ για τη Μπάγερν από τα αριστερά, απομακρύνει ο Φαμπίνιο.

22:32

33': Τεράστια ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Κεϊτά σουτάρει από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Ζίλε και καταλήγει στον Μανέ ο οποίος ολομόναχος απέναντι στον Νόιερ σουτάρει άουτ.

22:27

27': Κίτρινη κάρτα στον Κίμιχ, που χάνει τη ρεβάνς.

22:24

25': Οφσάιντ ο Κομάν, ήταν εκτεθειμένος ο Γάλλος.

22:23

24': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Γλυκό γύρισμα του Αλεξάντερ - Άρνολντ από τα αριστερά, κεφαλιά του Σαλάχ στο πίσω δοκάρι, άουτ.

22:22

Παραμένει το 0-0 και στο Λυών - Μπαρτσελόνα μετά από 20 λεπτά αγώνα.

22:17

16': Λάθος πάσα του Άλισον, ο Κομάν επωφελείται, σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

22:15

16': Σουτ του Μανέ λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά, άουτ.

22:15

13': Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Γκνάμπρι σεντράρει χαμηλά από τα δέξια, ο Μάτιπ διώχνει άτσαλα, με τον Άλισον να απομακρύνει ενστικτωδώς.

22:12

12': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ. Ο Χέντερσον κάνει βαθιά μπαλιά προς τον Σαλάχ, ο οποίος κάνει την προβολή από κοντά αλλά ο Νόιερ μπλοκάρει.

22:10

Στη Γαλλία, η Λυών είχε δοκάρι με τον Ντεπάι στο 9'.

22:09

10': Κυκλοφορεί τη μπάλα η Μπάγερν.

22:08

Ο Φαμπίνιο έχει πάρει τη θέση του τιμωρημένου Φαν Ντάικ στο κέντρο της άμυνας της Λίβερπουλ.

22:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά...

22:01

1': Σέντρα στο «Άνφιλντ».

21:58

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. Τραγουδούν το «You'll never walk alone» οι φίλοι των «ρεντς».

21:55

Κατάμεστο το «Άνφιλντ», φυσικά στις εξέδρες υπάρχουν και οπαδοί των πρωταθλητών Γερμανίας.

21:50

Την ίδια ώρα, στο άλλο ματς της βραδιάς, η Λυών υποδέχεται τη Μπαρτσελόνα.

21:48

Λίβερπουλ και Μπάγερν Μονάχου έχουν συναντηθεί πέντε φορές στο παρελθόν, με την κάθε μία να έχει από μία νίκη, ενώ τρία ματς έληξαν ισόπαλα.

21:42

Το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Μπάγερν Μονάχου, για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.