2
21:51

Από τον Δημήτρη Δημητρίου και τον Στέλιο Ευαγγελακόπουλο, που ήταν στο «Γ. Καραϊσκάκης», καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:48

Δεν ήταν καλός ο Ολυμπιακός στο β' ημίχρονο, το έψαξε το γκολ η Ντιναμό, το βρήκε και οι Πειραιώτες είναι πλέον με την πλάτη στον τοίχο σχετικά με την πρόκριση στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ, καθώς θέλουν νίκη με οποιοδήποτε σκορ στη ρεβάνς ή ισοπαλία με 3-3, 4-4 κλπ.

21:48

90'+3: Λήξη του αγώνα, 2-2.

21:47

90'+2: Κεφαλιά του Μεριά μετά από φάουλ-γέμισμα του Τσιμίκα από αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Μπόικο.

21:46

90'+1: Ο Μασούρας πέφτει στην περιοχή από μαρκάρισμα του Σαμπάνοφ, ζητά πέναλτι ο παίκτης του Ολυμπιακού, δεν είναι διαφωτιστικό το ριπλέι.

21:46

90'+1: Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:44

Ο Σαπαρένκο σεντράρει από αριστερά, ο Τσιγκάνκοφ κάνει κεφαλιά-πάσα στον Βέρμπιτς, σκαστό σουτ του δεύτερου από το ύψος του πέναλτι, 2-2

21:44

89': ΓΚΟΛ για την ΝΤΙΝΑΜΟ!

21:40

86': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Μασούρας αντί Ντίας.

21:36

82': Διπλή αλλαγή για την Ντιναμό, Σμίρνι αντί Σολ, Γκάρμας αντί Σαπαρένκο.

21:35

81': Χριστοδουλόπουλος αντί Ποντένσε, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21:34

80': Ωραία ατομική ενέργεια του Ποντένσε, θα σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

21:28

74': Κίτρινη στον Βέρμπιτς για φάουλ στον Μεριά.

21:26

72': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, υπέροχη κάθετη πάσα του Νάτχο στον Ποντένσε, ο οποίος προσπαθεί να περάσει τον Μπόικο, πλασάρει τελικά από πλάγια δεξιά, άουτ.

21:24

70': Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ντιναμό, ο Τσιγκάνκοφ σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, σε κόρνερ διώχνει ο Σα. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:22

68': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Νάτχο αντί Φορτούνη.

21:20

66': Δεν πατάει καλά στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός.

21:19

65': Ο Κετζιόρα σεντράρει από δεξιά, ο Βέρμπιτς δεν κάνει καλό κοντρόλ, βγαίνει και καθαρίζει τη φάση ο Σα.

21:18

64': Εκτελεί ο Βέρμπιτς, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:17

63': Ο Βέρμπιτς κερδίζει φάουλ σε επικίνδυνο σημείο.

21:14

60': Σπουδαία ευκαιρία για την Ντιναμό, σουτ του Σαπαρένκο από θέση μέσα αριστερά, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

21:12

Ανακοινώθηκαν από τα μεγάφωνα ότι τα εισιτήρια που κόπηκαν είναι 31.020.

21:09

55': Μακρινό σουτ του Μπούρντα, κοντράρει η μπάλα, μπλοκάρει ο Σα.

21:05

51': Κόρνερ παραχωρεί ο Καμαρά για την Ντιναμό, εκτελείται πλασαριστά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:59

46': Έναρξη β΄ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.