0
-
4
21:23

Πολύ εύκολη νίκη του Ολυμπιακού, με τον Σέποβιτς να σημειώνει χατ-τρικ, απέναντι σε έναν ΟΦΗ που δεν έδειξε σε κανένα σημείο του αγώνα ικανός να διεκδικήσει κάτι καλό.

21:22

Τέλος του αγώνα.

21:20

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:17

Ο Πελέ εκτελεί φάουλ, ο Φερνάντες πέφτει στη γωνία του, αλλά δεν καταφέρει να συγκρατήσει την μπάλα και ο Σέποβιτς σκοράρει για τρίτη φορά για το 0-4.

21:17

88': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:09

79': Κίτρινη κάρτα στον Μπανούση.

21:08

78': Δυνατό σουτ του Κάλαϊτζιτς, αποκρούει δύσκολα ο Ρομπέρτο.

21:04

75': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο ΟΦΗ. Ο Μπανούσης στη θέση του Κουτσιανικούλη.

20:58

69': Κίτρινη κάρτα στον Μπονγκ.

20:56

Δεν είναι καλά τα νέα για τον Μίτσελ σε ότι αφορά τον τραυματισμό του Σαβιόλα. Ο Αργεντίνος χάνει εκτός συγκλονιστικού απροόπτου το ματς με την Μάντσεστερ και θα κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

20:52

63': Κίτρινη κάρτα στον Μακρή.

20:52

62': Τελευταία αλλαγή από τον Μίτσελ. Μπαίνει ο Πελέ στη θέση του Φουστέρ.

20:51

62': Από μία κίτρινη σε Ζόρο και Ιμπαγάσα, λόγω ενός διαπληκτισμού που υπήρξε μεταξύ τους.

20:46

57': Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Ο Μπονγκ στη θέση του Μανωλά.

20:46

57': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει ο Ντουντού και μπαίνει ο Κάλαϊτζιτς.

20:43

54': Σουτ του Ζόρο, μπλοκάρει εύκολα ο Ρομπέρτο.

20:42

Πολύ ωραία ενέργεια του Χολέμπας από αριστερά, περνάει Στάθη και Ζόρο, στρώνει στον Σέποβιτς, ο οποίος σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-3.

20:41

52': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:41

51': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κάθετη του Ιμπαγάσα στον Κάμπελ, ο Κοσταρικανός κάνει το πλασέ μέσα απ' την περιοχή, αποκρούει ο Φερνάντες.

20:35

46': Με αλλαγή ξεκινάει στην επανάληψη ο ΟΦΗ. Έξω ο Σίσιτς, μέσα ο Περογαμβράκης.

20:35

46': Έναρξη β' μέρους.

20:19

Κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο ο Ολυμπιακός, με μεγάλα ποσοστά κατοχής της μπάλας και καλή κυκλοφορία. Μέχρι το 30'-35' ο ΟΦΗ αμυνόταν καλά, αλλά μέσα σε λίγα λεπτά οι «ερυθρόλευκοι» πήραν σαφέσατο προβάδισμα για τη νίκη.

20:18

Τέλος α' μέρους.

20:18

45'+1': Σουτ του Κάμπελ με το αριστερό έξω απ' την περιοχή, πάνω απ' την εστία του Φερνάντες η μπάλα.

20:17

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:13

Ωραία κάθετη του Κάμπελ για τον Σέποβιτς που έχει φύγει στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και με πλασέ κάνει το 0-2.

20:13

42': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:10

Οι «ερυθρόλευκοι» φεύγουν στην αντεπίθεση, με τον Χολέμπας να βρίσκει τον Μασάντο, ο Πορτογάλος διένυσε το μισό γήπεδο, απέφυγε και τον Φερνάντες και έκανε εύκολα το 0-1.

20:10

39': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:05

33': Επικίνδυνο σουτ του Κουτσιανικούλη, φεύγει άουτ η μπάλα.

20:05

Μένει να φανεί εάν έχει κάτι σοβαρό ο Αργεντίνος, καθώς για τον Ολυμπιακό ακολουθεί το κρίσιμο παιχνίδι με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

20:05

33': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σαβιόλα. Ο Σέποβιτς παίρνει την θέση του.

20:03

Ο Σαβιόλα δείχνει να πονάει στον αριστερό προσαγωγό. Έχει σηκωθεί για ζέσταμα ο Σέποβιτς.

19:59

28': Μεγάλη ευκαιρία για τους «ερυθρόλευκους». Ωραίος συνδυασμός Ιμπαγάσα, Φουστέρ και Σαβιόλα, ο τελευταίος βγαίνει απέναντι στον Φερνάντες αλλά το πλασέ του περνάει ξυστά απ' το δοκάρι.

19:52

20': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Κάμπελ, ο Φουστέρ από καλή θέση μέσα στην περιοχή βάζει την προβολή, αλλά δεν βρίσκει καλά την μπάλα και αυτή φεύγει πλάγιο.

19:45

13': Ο Μασάντο λίγο έξω απ' την περιοχή κάνει το σουτ, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

19:42

Σιγά σιγά παίρνουν τα ηνία του αγώνα οι φιλοξενούμενοι. Χωρίς σημαντικές φάσεις μέχρι στιγμής το ματς.

19:37

Επιθετική διάθεση δείχνει ο ΟΦΗ σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

19:32

ΟΦΗ
Φερνάντες, Στάθης, Ζόρο, Τριποτσέρης, Μονιάκης, Μακρής, Ντουντού, Ζε Εντουάρντο, Σίσιτς, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου
Αναπ: Αγριμάκης, Βερόν, Μπανούσης, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Περογαμβράκης, Μπαρέιρο
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Χολέμπας, Σάμαρης, Μασάντο, Κάμπελ, Φουστέρ, Ιμπαγάσα, Σαβιόλα
Αναπ: Μέγιερι, Πελέ, Παπάζογλου, Πέρεζ, Βέργος, Σέποβιτς, Μπονγκ
Διαιτητής: Ιωαννίδης (Αργολίδας) - Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Τουμπακάρης (Αθηνών) - 4ος: Αρετόπουλος (Τρικάλων)