2
23:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:57

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικρατεί με 0-2 της Γιουνάιτεντ και βρίσκεται με το ενάμιση πόδι στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:57

Τέλος του αγώνα.

23:55

Τελικό αποτέλεσμα στη Ρώμη, Ρόμα - Πόρτο 2-1.

23:54

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Σο.

23:52

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:51

89': Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Πογκμπά. Είναι η δεύτερη, αποβάλλεται ο Γάλλος σούπερ σταρ της Γιουνάιτεντ και φυσικά χάνει τη ρεβάνς.

23:50

Τραγουδούν ασταμάτητα οι οπαδοί της Παρί στις κερκίδες του «Ολντ Τράφορντ».

23:50

87': Κίτρινη κάρτα στον Ερέρα.

23:48

86': Οφσάιντ ο Σάντσες, σωστό.

23:46

84': Τρίτη αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Έξω ο Ράσφορντ, μέσα ο Λουκάκου.

23:45

82': Φαλτσαριστό σουτ του Ερέρα εκτός περιοχής. πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:43

81': Δεύτερη αλλαγή. Νταγκμπά αντί Ντι Μαρία.

23:38

Στο «Ολίμπικο», η Πόρτο μειώνει σε 2-1 στο 79' με τον Άντριαν.

23:37

75': Αλλαγή για την Παρί. Έξω ο Βεράτι, μέσα ο Παρέδες.

23:37

2-0 την Πόρτο η Ρόμα στο 76' με γκολ ξανά του Ζανιόλο.

23:33

71': Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ από τα αριστερά, απομακρύνει ο Κέρερ.

23:29

Η Ρόμα ανοίγει το σκορ κόντρα στην Πόρτο στο 70' με σκόρερ τον Ζανιόλο.

23:27

64': Δυνατό σουτ του Μπερνάτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, αποκρούει σε κόρνερ στην κλειστή του γωνία ο Ντε Χέα που όμως δεν αποφέρει κάτι.

23:26

63': Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί. Ο Εμπαπέ ξεχύνεται στην αντεπίθεση, μπαίνει στην περιοχή από δεξιά και προσπαθεί να νικήσει με ένα ψηλοκρεμαστό πλασεδάκι τον Ντε Χέα αλλά ο Ισπανός γκολκίπερ του λέει «όχι».

23:25

62': Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι Άλβες.

23:23

Υπέροχη συρτή μπαλιά του Ντι Μαρία από τα αριστερά, ανάμεσα στους αμυντικούς της Γουνάιτεντ, ο Εμπαπέ μπαίνει στην πορεία της μπάλας, τη βρίσκει με το μυτάκι και νικά τον Ντε Χέα για το 0-2.

23:23

60': ΓΚΟΛ για την ΠΑΡΙ!

23:21

59': Σουτ του Ερέρα από το ύψος της περιοχής, ένα μέτρο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπουφούν η μπάλα.

23:18

56': Ευκαιρία για την Παρί. Εκτελείται κόρνερ από τα αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Ντάνι Άλβες που σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει νέο κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:16

Ο Ντι Μαρία εκτελεί το κόρνερ και ο Κιμπεμπέ, μόνος του στο δεύτερο δοκάρι, με προβολή σκοράρει για το 0-1.

23:16

53': ΓΚΟΛ για την ΠΑΡΙ!

23:15

53': Ευκαιγρία για την Παρί. Σέντρα του Ντάνι Άλβες από τα δεξιά, ο Εμπαπέ πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Ντε Χέα αποκρούει σε κόρνερ.

23:12

50': Κίτρινη κάρτα στον Λίντελοφ.

23:08

23:06

Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Έξω ο Μαρσιάλ, μέσα ο Μάτα.

22:52

Στο 0-0 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Παρί Σεν Ζερμέν, ίδιο σκορ και στο Ρόμα - Πόρτο στην ανάπαυλα.

22:52

22:50

45+4': Αναγκαστική αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο τραυματίας Λίνγκαρντ, αφήνει τη θέση του στον Σάντσες.

22:49

45+2': Ο Ντάνι Άλβες εκτελεί απευθείας ένα φάουλ, 6-7 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:46

44': Κόρνερ για την Παρί από τα αριστερά, διώχνει ο Πογκμπά.

22:45

Στο «Ολίμπικο» η Ρόμα είχε δοκάρι με τον Τζέκο στο 37'.

22:43

42': Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:42

39': Μικρή διακοπή στο ματς. Ο Γιανγκ έσπρωξε τον Ντι Μαρία σε μία διεκδίκηση της μπάλας και ο άσος της Παρί έπεσε πάνω στα προστατευτικά. Δείχνει να πονά στο χέρι ο Αργεντινός ο οποίος, πάντως, συνεχίζει.

22:38

37': Ο Ντι Μαρία παίρνει την κάθετη, αποφεύγει τον Ντε Χέα και πλασάρει αλλά ο Ισπανός γκολκίπερ αποκρούει. Ως μη γενόμενη η φάση, ήταν εκτεθειμένος ο Αργεντινός.

22:35

34': Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάτ.

22:31

30': Κίτρινη κάρτα στον Γιανγκ.

22:29

28': Ευκαιρία για την Παρί. Ο Ντράξλερ βγάζει υπέροχη μπαλιά στον Εμπαπέ, που βγαίνει φάτσα με τον Ντε Χέα, πλασάρει αλλά αστοχεί. Ήταν ελαφρώς εκτεθειμένος ο Γάλλος φορ αλλά δεν σηκώθηκε το σημαιάκι του βοηθού.

22:27

26': Κίτρινη κάρτα στον Πογκμπά.

22:22

Παραμένει το 0-0 και στο ματς του «Ολίμπικο».

22:21

19': Κίτρινη κάρτα στον Ντράξλερ.

22:18

15': Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Υπέροχη ενέργεια του Πογκμπά που.. αδειάζει τον Κιμπεμπέ, κάνει ένα δυνατό γύρισμα αλλά ο Μπουφόν μαζεύει τη μπάλα προ του Λίνγκαρντ.

22:16

13': Γυρίζουν υπομονετικά τη μπάλα οι γηπεδούχοι για να βρουν διαδρόμους.

22:13

11': Κίτρινη κάρτα στον Κιμπεμπέ.

22:10

9': Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ από τα δεξιά, σταματά η φάση για φάουλ του Ράσφορντ στον Ντράξλερ.

22:07

6': Ωραίο σουτ του Ντι Μαρία, λίγο έξω από την περιοχή, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ντε Χέα η μπάλα.

22:03

2': Πιέζει ψηλά στο ξεκίνημα η Γιουνάιτεντ.

22:01

1': Ξεκινάει το παιχνίδι.

21:59

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Εμιλιάνο Σάλα.

21:57

Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα.

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:51

Την ίδια ώρα, στο άλλο ματς της βραδιάς η Ρόμα υποδέχεται την Πόρτο.

21:48

Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα οι «κόκκινοι διάβολοι», σε αντίθεση με τους Παριζιάνους που ταξίδεψαν στο Μάντσεστερ χωρίς τους τραυματίες Νεϊμάρ, Καβάνι και Μενιέ.

21:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα σε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Παρί Σεν Ζερμέν, για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Ντε Χέα, Γιανγκ, Μπαϊγί, Λίντελοφ, Σο, Μάτιτς, Ερέρα, Πογκμπά, Λίνγκαρντ, Μαρσιάλ, Ράσφορντ
Αναπ: Ρομέρο, Νταλότ, Τζόουνς, Φρεντ, Μάτα, Σάντσες, Λουκάκου
Μπουφόν, Κέρερ, Τ. Σίλβα, Κιμπεμπέ, Μπερνάτ, Βεράτι, Ντράξλερ, Μαρκίνιος, Ντάνι Άλβες, Ντι Μαρία, Εμπαπέ
Αναπ: Αρεολά, Κουρζαβά, Νταγκμπά, Παρέδες, Ενκουνκού, Τσούπο - Μοτίνγκ, Ντιαμπί
Ρέφερι: Ντανιέλε Ορσάτο (Ιταλία) Βοηθοί: Φαμπιάνο Πρέτι (Ιταλία), Αλεσάντρο Κοστάντζο (Ιταλία) 4ος: Ντανιέλε Ντοβέρι (Ιταλία)