Τελικό στην Κατερίνη, στο 0-0 μένουν οι δύο ομάδες

Ροντέο έγινε το ματς στις καθυστερήσεις

19:49

Πάνω κάτω η μπάλα

19:49

Φάση διαρκείας και στην άλλη περιοχή, με τους παίκτες του Βατανιακού να μην μπορούν να σκοράρουν, ο Τσουβαλτσίδης διώχνει

19:48

90'+2: Ευκαιρία για τον Εθνικό! Ο Σκέριαντς κάνει κακό κοντρολ και ο Κουδουνας βγαίνει και κρατά το μηδέν

19:46

90': Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:43

Τελευταία λεπτά στην Κατερίνη, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

19:37

82': Και νέα καλή στιγμή για τους Σερραίους. Ο Κωνσταντινίδης κοντρολάρει, σουτάρει με την μια αλλά αστοχεί

19:36

81': Τρίτη αλλαγή και για τον Γάζωρο. Εκτός ο Μπαργκά, μέσα ο Σκέριαντς

19:36

Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι γηπεδούχοι

19:35

79': Στην θέση του Βουτσιά ο Μίλιτς για τον Βατανιακό

19:34

78': Ευκαιρία για τον Γάζωρο! Σουτ του Μπαργκά, ο Κουδουνάς διώχνει

19:33

Για μαρκάρισμα στον Μελισσόπουλο

19:33

77': Κάρτα βλέπει ο Σωτήρης Κωνσταντινίδης

19:31

Πιέζει ο Βατανιακός παίζοντας με παίκτη παραπάνω

19:31

75': Φάση διαρκείας με... καραμπόλες στην άμυνα του Γάζωρου, ο Στούμπος δεν μπορεί να πλασάρει από κοντά

19:27

72': Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Εμβουε παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι αλλά αστοχεί

19:24

Με δέκα από εδώ και πέρα οι Σερραίοι

19:24

Ο Δέντσας βλέπει δεύτερη κίτρινη για ένα φράγμα που έκανε σε αντίπαλο του στον χώρο της μεσαίας γραμμής

19:23

68': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον Εθνικό Γαζώρου!

19:21

66': Φάση διαρκείας στα καρέ του Βατανιακού, ο Γαϊδαρτζής σκοράρει, ωστόσο είναι οφ-σάιντ και το γκολ ακυρώνεται σωστά

19:19

Έχουμε συμπληρώσει μια ώρα αγώνα στην Κατερίνη, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

19:17

62': Μια ακόμα αλλαγή. Ο Μελισσόπουλος μπαίνει στο ματς για τον Βατανιακό, εκτός ο Ποτουρίδης

19:14

59': Κάρτα στον Δέντσα για μαρκάρισμα στον Λαζαρίδη

19:12

57': Αλλαγή κάνει και ο Βατανιακός. Στο ματς περνά ο Λάγδαρης, έξω ο Εμμανουήλ

19:11

56': Τώρα η αλλαγή. Εκτός ο Καράμπελας, μέσα ο ''γιατρός'' για τον Εθνικό Γαζώρου

19:10

Τον Σωτήρη Κωνσταντινίδη θα ρίξει στο ματς σε λίγα λεπτά ο Μάκης Κατσαβάκη

19:09

54': Κεφαλιά του Γαϊδαρτζή, η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ! Αγγίζει το γκολ ο Γάζωρος...

19:06

Σπουδαία επέμβαση από τον Μέλκα, κακό όμως και το τελείωμα του Αλεξίου

19:05

50': Ο Αλεξίου βγαίνει τετ-α-τετ με τον Μέλκα, ωστόσο ο γκολκίπερ του Γάζωρου λέει όχι

19:02

47': Κάρτα στον Τροΐρη

19:01

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

18:47

Ημίχρονο στην Κατερίνη, στο 0-0 οι δύο ομάδες

18:46

Ο Ποτουρίδης εκτελεί, ο Μπουντίνοφ στο δεύτερο δοκάρι διώχνει με το κεφάλι και καθαρίζει την φάση

18:46

45'+1: Κόρνερ για τον Βατανιακό

18:44

45': Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου

18:43

44': Τώρα θα γίνει η αναγκαστική αλλαγή. Στην θέση του τραυματία Τζούριτς ο Κωφοκώτσιος

18:43

Πρόβλημα για τον Γάζωρο, αλλαγή ζητά ο Τζούριτς

18:42

43': Ο Γαϊδαρτζής μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή του Βατανιακού, ο Κολαξίδης ωστόσο με δύναμη και ταχύτητα κλέβει την μπάλα και κερδίζει και το φάουλ!

18:40

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους

18:37

38': Απαντά στις ευκαιρίες ο Γάζωρος που βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Νατσιόπουλος βρήκε τον Μπαργκά, ο Καμερουνέζος όμως σουτάρει μέσα από την περιοχή άουτ

18:36

37': Να και μια καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Στούμπος πήρε μια κεφαλιά, η μπάλα ωστόσο έφυγε παράλληλα με την εστία του Μέλκα

18:36

Ο Βατανιακός είναι αυτός που στα τελευταία έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του και δείχνει να πατά καλύτερα

18:32

33': Ο Εμβούε μπήκε από δεξιά επικίνδυνα στην περιοχή του Γάζωρου, ωστόσο δεν μπόρεσε να γυρίσει σωστά την μπάλα

18:30

31': Πρώτη κάρτα στο ματς, την βλέπει ο Μερεσιώτης για ένα σκληρό μαρκάρισμα

18:28

Έχει χάσει τον όποιο ρυθμό είχε το παιχνίδι, πολλές διακοπές, ενώ δεν λείπουν και τα δυνατά μαρκαρίσματα στην μεσαία γραμμή

18:22

Πρώτο 20λεπτο στην Κατερίνη, μοιρασμένο παιχνίδι με τον Γάζωρο να προσπαθεί να αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων

18:15

16': Παράλληλη σέντρα του Τσουβαλτσίδη από δεξιά, ο Μπουντίνοφ δεν μπορεί μόνος από την μικρή περιοχή να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, αφού πλασάρει άουτ!

18:15

Ευκαιρία για τον Γάζωρο

18:08

9': Ευκαιρία για τον Βατανιακό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ποτουρίδη, ο Στούμπος παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα ψηλά

18:05

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο, αναγνωριστικό παιχνίδι

18:01

Ο αγωνιστικός χώρος στο γήπεδο της Κατερίνης δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση

17:59

1': Σέντρα στην αναμέτρηση

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ
Κουδουνάς, Κολαξίδης, Εμμανουήλ, Γιαλαμίδης, Στούμπος, Τροΐρης, Εμβούε, Ποτουρίδης, Αλεξίου, Λαζαρίδης, Βουτσιάς.
Μέλκας, Μερεσιώτης, Δέντσας, Τζούριτς, Χατζηδημητρίου, Νατσιόπουλος, Μπαργκά, Γαϊδαρτζής, Καράμπελας, Τσουβαλτσίδης, Μπουτίνοφ.
Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας). Βοηθοί: Αναστασίου (Λάρισας), Κωνστάντιος (Εύβοιας). 4ος: Βρακάς (Εύβοιας)