Τελικό στο ΕΑΚ, 2-0 η Κέρκυρα

17:45

Απειλεί με τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις η Κέρκυρα

17:44

90'+2: Από καλή θέση ο Τσαουσάι πλασάρει άουτ

17:42

90': Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου

17:39

85': Νέα καλή ευκαιρία για την Καλαμαριά με πλασέ του Βλάχου, έξω η μπάλα!

17:36

''Φωνάζουν'' για πέναλτι οι της Καλαμαριάς για χέρι του Ραπτάκη, φαίνεται να έχουν δίκιο

17:35

82': Κάρτα στον Βλάχο

17:33

80': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτος ο Γυφτοκώστας, μέσα ο Τσαουσάι

17:25

73': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στην θέση του Ζορμπά ο Καραδέμητρος

17:24

Καλή στιγμή για την Καλαμαριά

17:24

71': Σουτ του Βλάχου η μπάλα φεύγει άουτ

17:20

Ο Πέλκας εκτελεί, άουτ η μπάλα

17:19

68': Αλλαγή για τους ''Πόντιους'' πριν την εκτέλεση του φάουλ. Εκτός ο Πόποβιτς, μέσα ο Βλάχος

17:18

Φάουλ σε καλή θέση για την Καλαμαριά

17:16

65': Φάση διαρκείας στα καρέ της Καλαμαριάς, σε σουτ των Σουάνη και Ζορμπά ωστόσο η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και τελικά φτάνει στην αγκαλιά του Καρατζιοβαλή

17:13

Το ματς εξακολουθεί να μην έχει ρυθμό στην επανάληψη, κυριαρχούν οι μάχες στην μεσαία γραμμή

17:13

62': Αλλαγή κάνει η Καλαμαριά. Στο ματς περνά ο Καθάριος, εκτός ο Μυωσίδης

17:11

60': Κάρτα και στον Πέλκα για μαρκάρισμα στον Γκόμεζ

17:09

58': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στην θέση του Ναγιάρ ο Καραγιαννίδης

17:07

56': Κάρτα στον Γυφτοκώστα

17:06

55': Κεφαλιά του Σουάνη, η μπάλα κοντράρει στον Μπερτέν και φτάνει στον Καρατζιοβαλή

17:04

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο το πρώτο στην επανάληψη, νευρικό παιχνίδι

17:03

51': Κάρτα στον Ανδρεόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα

16:57

46': Ξεκινά το β' μερος στο ΕΑΚ

16:56

46': Αλλαγή για την Καλαμαριά πριν την σέντρα της επανάληψης. Εκτός ο Παρμαξίδης, μέσα ο Βέργος

16:44

Ημίχρονο στο ΕΑΚ

16:43

45'+1: Μοναδική ευκαιρία για την Καλαμαριά, Σεντρα του Πόποβιτς από αριστερά, προβολή του Ναλπάντη από κοντά, ελάχιστα άουτ η μπάλα

16:42

45': Ενα το λεπτό του έξτρα χρόνου

16:41

Ο Κισκαμπάνης ήταν αυτός που ήταν πεσμένος στο έδαφος, σηκώθηκε και το ματς συνεχίζεται

16:41

42': Κάρτα βλέπει ο Ραπτάκης για μια κοκορομαχία που είχε με αντίπαλο του

16:40

Μικρή διακοπή στο ματς, παίκτης της Καλαμαριάς βρίσκεται στο έδαφος μετά από σύγκρουση που είχε με τον Βρονταρά

16:38

Για να δούμε αν έχει απάντηση η Καλαμαριά, τα πράγματα για την οποία πάντως πλέον δυσκόλεψαν αρκετά

16:34

Δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μπαλντοβαλίεφ, 8ο συνολικά στο πρωτάθλημα

16:33

Εκτέλεση κόρνερ του Γυφτοκώστα, οι παίκτες της Κέρκυρας παίζουν... Βόλεϊ μέσα στην αντίπαλη περιοχή, ο Σουάνης κάνει από κοντά σέντρα-σουτ και ο Μπαλντοβαλίεφ βάζει από κοντά το κεφάλι και γράφει το 2-0

16:32

35': ΓΚΟΛ η Κέρκυρα!

16:31

Φτάσαμε στο 30' στο ΕΑΚ, 1-0 οι ''Φαίακες'' από το 9' με το γκολ του Μπαλντοβαλίεφ

16:30

Η Καλαμαριά προσπαθεί να πιέσει, κρατά σωστά την μπάλα, αλλά δεν βρίσκει τρόπο να μπει στην αντίπαλη περιοχή της Κέρκυρας

16:23

25': Κεφαλιά του Σουάνη από την γωνια της μικρής περιοχής, είναι αδύναμη ωστόσο και ο Καρατζιοβαλής

16:20

Συμπληρώσαμε το πρώτο εικοσάλεπτο στο ΕΑΚ, ανοιχτό παιχνίδι μέχρι τώρα με καλό ρυθμό

16:15

17': Και νέα χαμένη ευκαιρία για την Κέρκυρα με πλασέ του Γυφτοκώστα, ο Καρατζιοβαλής απομακρύνει

16:14

16': Εκτέλεση φάουλ του Γυφτοκώστα, κεφαλιά του Παππά, η μπάλα βρίσκει στην πάνω μεριά του οριζόντιου δοκαριού και φεύγει άουτ

16:11

13': Μακρινό πλασέ του Λιόνη άουτ η μπάλα. Είχαν προηγηθεί άλλα δύο σουτ για λογαριασμό της Καλαμαριάς που σταμάτησαν σε αμυντικούς

16:11

Προσπαθούν να αντιδράσουν οι ''πόντιοι'' που ασκούν πίεση

16:08

10': Απειλεί η Καλαμαριά με σουτ του Πόποβιτς, ο Βρονταράς κρατά το 1-0

16:07

Γέμισμα του Ανδρεόπουλου, ο Γυφτοκώστας ''κατεβάζει'' την μπάλα με ωραίο τρόπο, αυτή φτάνει στον Μπαλντοβαλίεφ και εκείνος με ωραίο πλασέ γράφει το 1-0 από το ύψος του πέναλτι

16:07

9': ΓΚΟΛ η Κέρκυρα

16:06

8': Εκτέλεση κόρνε του Πέλκα, ο Βρονταράς βγαίνει, μπλοκάρει και καθαρίζει την φάση

16:04

Δεν υπάρχει φυσικά κανένα πέναλτι, σωστά έδειξε παίζετε ο διαιτητής Διαμαντόπουλος

16:03

5': Σέντρα του Βλάχου από δεξιά, ο Σουάνης πιάνει ένα γυριστό, ωστόσο η μπάλα σταματά σε σώματα αμυντικών, με τους ''Φαίακες'' να ζητάνε πέναλτι για χέρι

16:03

Πρώτη καλή στιγμή για την Κέρκυρα

15:58

1': Σέντρα στο ΕΑΚ

ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Γκόμεζ, Παππάς, Ραπτάκης, Βλάχος, Ναγιάρ, Ανδρεόπουλος, Σουάνης, Ζορμπάς, Γυφτοκώστας, Μπαλντοβαλίεφ.
Καρατζιοβαλής, Τσερκέζος, Λιόνης, Κισκαμπάνης, Μπερτέν, Τζανδάρης, Μυωσίδης, Παρμαξίδης, Πέλκας, Πόποβιτς, Ναλμπάντης.
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας). Βοηθοί: Βεργέτης (Αρκαδίας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας). 4ος: Ρούσος-Μπεκέρτζης (Πρέβεζας).