0
19:52

Τελικό στο ΕΑΚ, νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου με 2-0 απέναντι στα Ψαχνά

19:49

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:47

Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ηρακλής Ψαχνών. Εκτός ο Μπουμάλ, μέσα ο Ντελέκος

19:47

87': Σουτ από καλή θέση του Νικολιά, άουτ η μπάλα

19:44

85': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στην θέση του Γκούρμα ο Ντινόπουλος

19:42

Τρομερό γκολ του Πινδώνη! Ο άσος του Ολυμπιακού βρέθηκε έξω από την μεγάλη περιοχή, άφησε την μπάλα να σκάσει μια φορά στο έδαφος και πιάνοντας έναν κεραυνό την έστειλε στο παραθυράκι της εστίας του Αθανασόπουλου

19:42

83': ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός

19:39

Εκτέλεση φάουλ του Μπρέσκα με σουτ-κεραυνό, η μπάλα στην συμβολή των δοκών!

19:39

79': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό Βόλου!

19:36

77': Εκτέλεση κόρνερ του Μπρέσκα, κεφαλιά του Πινδώνη άουτ η μπάλα

19:35

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο στο ΕΑΚ, το ματς έχει χάσει τον ρυθμό του

19:30

71': Εκτέλεση φάουλ από τον Καρίλ, η μπάλα στην αγκαλιά του Αθανασόπουλου

19:29

70': Κάρτα βλέπει ο Χρήστος Πατσατζόγλου

19:27

68': Τώρα γίνεται και η αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτός ο Κατσίκης, μέσα ο Πινδώνης

19:26

68': Αλλαγή για τα Ψαχνά. Στην θέση του Καλαϊτζίδη ο Γκεμίσης

19:25

Τον Πινδώνη θα ρίξει στο ματς σε λίγα λεπτά ο Εμάνουελ Ρόκα

19:22

Πιέζει και ψάχνει το δεύτερο γκολ ο Ολυμπιακός

19:22

64': Σουτ του Νικολιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει

19:20

62': Σέντρα του Κατσίκη, ο Μπρέσκα πιάνει ένα σουτ γυριστό στην κίνηση από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα

19:19

60': Ο Μπρέσκα μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έφερε την μπάλα στο αριστερό, ωστόσο στο σουτ που έκανε ο Αθανασόπουλος είχε απάντηση

19:18

Ναι μεν παίζει με παίκτη λιγότερο, ωστόσο ο Ηρακλής Ψαχνών δείχνει επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις

19:18

Ο Μπουμάλ έφυγε στην κόντρα επίθεση από δεξιά, έπιασε ένα συρτό δυνατό διαγώνιο σουτ, η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ

19:17

59': Τρομερή ευκαιρία για τα Ψαχνά!

19:15

57': Καλό σουτ του Καρρά έξω από την μεγάλη περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα!

19:13

55': Κάρτα βλέπει ο Καρίλ που έκοψε την αντεπίθεση των Ψαχνών

19:13

Με πάσα εκτελέστηκε, κακή σέντρα του Κατσίκη

19:13

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου

19:11

Για να δούμε αν μπορεί να αντιδράσει ο Ηρακλής Ψαχνών που από το 34' παίζει με παίκτη λιγότερο

19:09

51': Δυνατό σουτ του Μπουμάλ έξω από την μεγάλη περιοχή, ψηλά η μπάλα

19:08

Ο σκόρερ Γκούρμα που έφτασε τα 15 γκολ συνολικά στο πρωτάθλημα βλέπει και κάρτα για τον πανηγυρισμό του

19:07

Παράλληλο γύρισμα του Μπρέσκα από δεξιά, ο Γκούρμα κάνει κίνηση στο πρώτο δοκάρι και με πλασέ στην κίνηση γράφει το 1-0

19:07

49': ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου

19:04

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο στο ΕΑΚ

19:03

46': Πριν την σέντρα του δευτερου μερους έχουμε αλλαγή για τον Βόλο. Εκτός αγώνα ο Καπετάνος, μέσα ο Καρίλ

19:02

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

18:47

Ημίχρονο στο ΕΑΚ, στο 0-0 οι δύο ομάδες

18:45

Κοντά στο γκολ ο Ολυμπιακός Βόλου

18:45

45'+1: Παράλληλο γύρισμα του Κατσιαρού από αριστερά, ο Γκούρμα πάει πρώτος στην μπάλα, πλασάρει με την μια αλλά αστοχεί!

18:44

45': Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου

18:42

43': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καπετάνου, ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει σταθερά

18:41

42': Κάρτα στον Καλαϊτζίδη για χέρι

18:39

40': Αλλαγή για τον Ηρακλή Ψαχνών. Στην θέση του Στάγιτς ο Ντάνιελ

18:38

Δέκα λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους, ο Ολυμπιακός πιέζει, έχοντας την αριθμητική υπεροχή

18:36

Η φάση του πέναλτι δεν είναι ξεκάθαρη, η αποβολή του Τσούτση ωστόσο είναι ξεκάθαρη, σωστά είδε την δεύτερη κίτρινη, αφού ο Αρβανίτης ''τσιμπάει'' την μπάλα και ο αντίπαλος του παίρνει τα πόδια

18:36

Πολλά παράπονα από τα Ψαχνά για την φάση της αποβολής, ενώ ''φωνάζουν'' και για πέναλτι στον Μπουμάλ, όπου ο διαιτητής έδωσε θέατρο και κάρτα στον ποδοσφαιριστή

18:34

Με δέκα στο υπόλοιπο του αγώνα τα Ψαχνά

18:34

34': Ο Τσούτσης βλέπει δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Αρβανίτη

18:33

ΚΟΚΚΙΝΗ για τον Ηρακλή Ψαχνών

18:31

32': Κούρσα του Κατσιαρού από αριστερά, περνά δύο αντιπαλους του, σουτάρει με εξωτερικό φάλτσο, ωστόσο το σουτ είναι αδύναμο και ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει σταθερά

18:29

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά

18:28

28': Κίτρινη και στον Κατσίκη

18:26

26': Κάρτα στον Τσούτση

18:19

19': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Σέντρα από τα δεξιά του Μπρέσκα, κεφαλιά του Γκούρμα, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασόπουλου

18:17

17': Κάρτα στον Μπουμάλ για θέατρο

18:15

15': Σουτ του Κατσίκη, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και φτάνει στην αγκαλιά του Αθανασόπουλου

18:12

Ευκαιρία για τους Βολιώτες

18:12

12': Ο Μπρέσκα βγαίνει ταχύτατα στην αντεπίθεση από δεξιά, σουτάρει από πλάγια θέση, ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει

18:11

Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Ολυμπιακός Βόλου, ωστόσο τα Ψαχνά στέκονται εξαιρετικά μέχρι τώρα

18:09

10': Σουτ του Μπουμάλ, ο Γεωργίου μπλοκάρει σταθερά χωρίς πρόβλημα

18:08

Απειλεί εδώ ο Ολυμπιακος Βόλου, με τον Αθανασόπουλο πάντως να ελέγχει την πορεία της μπάλας

18:07

8': Σουτ του Κατσιαρού από πλάγια αριστερά, η μπάλα άουτ

18:06

Πρώτο πεντάλεπτο στο ΕΑΚ, τίποτα το ιδιαίτερο, πέρα από την φάση με τον Πατσατζόγλου

18:01

Εκτελέστηκε το κόρνερ αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για τα Ψαχνά

18:01

1': Σουτ του Πατσατζόγλου, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και φεύγει κόρνερ

17:59

1': Σέντρα στο παιχνίδι

Γεωργίου, Καρράς, Κατσιαρός, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκας, Καπετάνος, Κατσίκης, Νικολιάς, Μπρέσκα, Γκούρμα.
Αθανασόπουλος, Τζανής, Μπακομήτρος, Χ. Πατσατζόγλου, Παλαιολόγος, Τσιμόντζι, Καλαϊτζίδης, Μπουμάλ, Στάγιτς, Τσούτσης, Σταματής.
Διαιτητής: Ζούγρας (Κοζάνης). Βοηθοί: Ξενακίδης, Τσιαμπάζης (Κοζάνης). 4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)