Τέλος του αγώνα.

21:17

Διαμαρτυρίες από τον Εργοτέλη για ανατροπή του Μονακέλο από τον Ζόρο στο ύψος της περιοχής.

21:16

90'+2': Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες.

21:15

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:14

90': Κόρνερ του Κοζορώνη, ο Μεχία παίρνει την κεφαλιά, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

21:12

88': Φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ. Εκτελεί ο Μιλιάζες, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Στοΐκοβιτς.

21:03

79': Σέντρα Τζανακάκη, κεφαλιά του Μονακέλο, άουτ η μπάλα.

21:02

78': Ο Αζίζ παίρνει τη θέση του Πίτσου. Ολοκλήρωσε τις αλλαγές του και ο Ουζουνίδης.

20:57

74': Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Βγαίνει ο Ντουντού και μπαίνει ο Κάλαϊτζιτς.

20:55

Αποβάλλεται ο μέσος του Εργοτέλη που έσπρωξε τον Ντουντού για να του πάρει την μπάλα απ' τα χέρια.

20:55

71': Κόκκινη κάρτα στον Ρομάνο!

20:53

69': Δεύτερη αλλαγή για τους «κιτρινόμαυρους». Στη θέση του Κούμπικ μπαίνει ο Μπουχαλάκης.

20:51

67': Γρήγορα στην επίθεση ο Εργοτέλης, σουτ του Μπαντιμπανγκά μέσα απ' την περιοχή, λίγο πάνω απ' την εστία του Φερνάντες η μπάλα. Ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

20:51

Εκτελεί ο Μιλιάζες, βγαίνει και μπλοκάρει εύκολα ο Στοΐκοβιτς.

20:50

66': Δύσκολη επέμβαση του Στοΐκοβιτς σε κεφαλιά του Κουτσιανιοκούλη. Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

20:48

63': Κίτρινη κάρτα στον Στάθη.

20:47

62': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Σίσιτς, μέσα ο Κουτσιανικούλης.

20:40

56': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Χαντί στη θέση του Ιμπραΐμ.

20:39

55': Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους με σουτ του Ζε Εντουάρντο που αποκρούεται από τον Στοΐκοβιτς.

20:33

48': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Στοΐκοβιτς να αποκρούει επικίνδυνο σουτ του Σίσιτς.

20:30

46': Έναρξη β' μέρους.

20:15

Καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου 45λεπτου ο Εργοτέλης που είχε και δύο δοκάρια. Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν από το 30' και μετά και προηγούνται με την γκολάρα του Ντουντού.

20:14

Τέλος α' μέρους.

20:14

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:11

Τρίτο γκολ του Ντουντού σε ισάριθμες εμφανίσεις του με τη φανέλα του ΟΦΗ.

20:10

Τρομερό σουτ του Βραζιλιάνου με εξωτερικό φάλτσο από περίπου 30 μέτρα, στα δίχτυα του Στοΐκοβιτς η μπάλα.

20:09

Και πάλι ο Ντουντού!

20:09

42': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:04

36': Νέο δοκάρι για τον Εργοτέλη σε σέντρα σουτ που έκανε ο Κούμπικ από αριστερά!

19:57

29': ΔΟΚΑΡΙ για τον Εργοτέλη! Σουτ του Ρομάνο εκτός περιοχής, στο οριζόντιο του Φερνάντες η μπάλα.

19:55

27': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάθης στη θέση του Μπούρμπου που αποχωρεί τραυματίας.

19:48

19': Έξω απ' την περιοχή του Εργοτέλη ο Ντουντού κάνει ένα δυνατό σουτ, μπλοκάρει εύκολα ο Στοΐκοβιτς.

19:46

17': Κίτρινη κάρτα στον Μεχία.

19:46

Εκτελέστηκε ο κόρνερ, απομάκρυναν οι αμυντικοί του ΟΦΗ.

19:45

16': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Σέντρα του Τζανακάκη, ο Φερνάντες χάνει την μπάλα, αλλά σταματάει το πλασέ του Μονακέλο και το νέο σουτ του Μπαντιμπανγκά αποκρούεται σε κόρνερ από τον γκολκίπερ του ΟΦΗ.

19:43

Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο με τους γηπεδούχους να έχουν μια μικρή υπεροχή, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο όμως.

19:37

9': Σούτ του Ντουντού έξω απ' την περιοχή, πάνω απ' την εστία του Στοΐκοβιτς η μπάλα.

19:35

6': Φωνές των γηπεδούχων για πέναλτι σε πέσιμο του Κούμπικ μέσα στην περιοχή έπειτα από μαρκάρισμα του Ζόρο.

19:28

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Στοΐκοβιτς, Τζανακάκης, Μεχία, Γιοβάνοβιτς, Πίτσος, Κοζορώνης, Ρομάνο, Ιμπραΐμ, Μπαντιμπανγκά, Μονακέλο, Κούμπικ
Αναπ: Αθανασίου, Χαντί, Κούτρης, Αντελέγιε, Ρέντζας, Αζίζ, Μπουχαλάκης
ΟΦΗ
Φερνάντες, Μπούρμπος, Ζόρο, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Μακρής, Ντουντού, Ζε Εντουάρντο, Σίσιτς, Περογαμβράκης, Παπάζογλου
Αναπ: Αγριμάκης, Κάλαϊτζιτς, Δαμιανάκης, Στάθης, Κουτσιανικούλης, Μπανούσης, Ροβίθης
Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών) - Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Τσολάκης (Αθηνών) - 4ος: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)