Τελικό στο Ολυμπιακό Στάδιο, 8-1 η ΑΕΚ το Περιστέρι

16:44

Τελευταίες στιγμές στο ΟΑΚΑ

16:38

81': Αλλαγή για το Περιστέρι. Ο Συράκος βγήκε και μπήκε ο Τσαβαλιάς

16:32

78': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσεβάς στη θέση του Κορδέρο.

16:30

76': Αναγκαστική αλλαγή για το Περιστέρι. Εκτός ο Τικταπανίδης, μέσα ο Κέμπας

16:29

Χατ τρικ ο Πλατέλλας

16:29

Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, ο Γροντής ντρίμπλαρε έναν αντίπαλο και τη γύρισε στην περιοχή, για να έρθει ο Πλατέλλας με πλασέ να κάνει το 8-1

16:28

75', ΓΚΟΛ 8-1 η ΑΕΚ!

16:26

Ο Τσουκαλάς βγαίνει από δεξιά, βρίσκει τον Ντακόλ και ο Βραζιλιάνος γράφει με πλασέ το 7-1

16:26

73': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

16:25

73': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, μέσα ο Γροντής, έξω ο Μπρέσεβιτς

16:20

67': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ: Ο Ντακόλ στοπάρει με το στήθος, σουτάρει απευθείας, αλλά η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι

16:18

65': Αλλαγή για την ΑΕΚ, στην θέση του Γεωργέα μπαίνει ο Σταθάκης

16:12

Μειώνουν οι φιλοξενούμενοι και πετυχαίνουν το γκολ της τιμής

16:11

58': ΓΚΟΛ το Περιστέρι με ωραίο μονοκόμματο σουτ του Μπέλη

16:08

55': Αλλαγή για τον ΑΟ Περιστερίου ο Σάββας Ηλιάδης στην θέση του Παναγιώτη Πλεστή.

16:07

Υπέροχο γκολ από τον Πλατέλλα ο οποίος με τρομερό αριστερό σουτ από την γωνια της μεγάλης περιοχής νικά τον αντίπαλο γκολκίπερ

16:07

54': Έκτο γκολ η ΑΕΚ!

16:04

Ο Πλατέλλας κάνει ακόμα μια όμορφη ενέργεια, περνά τον αντίπαλο του, πασάρει στον Πόποβιτς ο οποίος δεν δυσκολεύεται να γράψει με σουτ το 5-0

16:03

51': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

16:02

48': Πλασέ του Συράκου, η μπαλα φεύγει άουτ, καλή στιγμή για το Περιστέρι

16:01

46': Έναρξη του β' μέρους

15:44

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, 4-0 η ΑΕΚ

15:43

44': Εκτέλεση φάουλ, ο Χρόνης βρίσκεται αμαρκάριστος στο σημείο του πέναλτι, πιάνει την κεφαλιά, αλλά αστοχεί

15:43

Ευκαιρία για το Περιστέρι

15:37

Ο Πλατέλλας βρίσκει τον Ντακόλ μέσα στην περιοχή, αυτός κοντρολάρει ωραία την μπάλα με το κεφάλι, την κατεβάζει και με προβολή γράφει το 4-0

15:37

38': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ

15:36

35': Ο Τσουκαλάς δοκιμάζει ένα σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

15:31

Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα στο ΟΑΚΑ η ΑΕΚ είναι κυρίαρχος, με το Περιστέρι πάντως να μην παίζει ψηλά και να γίνεται εξαιρετικό παιχνίδι

15:25

Υπέροχη ενέργεια του Πλατέλλα που περνά τον προσωπικό του αντίπαλο, νικά και τον Τικταπανίδη με ωραίο πλασέ και γράφει το 3-0

15:25

26': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 3-0!

15:21

20': Καλή φάση για την ΑΕΚ, ο Τικταπανίδης μετά από σέντρα του Τσουκαλά μπερδεύεται με συμπαίκτη του, στρώνει την μπάλα στον Ντακόλ, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου δεν είναι καλό

15:18

18': Ευκαιρία για το Περιστέρι με τον Μπέλη ο οποίος δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ

15:16

16': Κίτρινη κάρτα για το Περιστέρι, την βλέπει ο Πλέστης

15:12

14': Καταιγιστική η ΑΕΚ χάνει ευκαιρία και για τρίτο γκολ με σουτ του Ντακόλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής

15:10

Ο Πλατέλλας βρίσκει με κάθετη πάσα τον Ντακόλ, αυτός βγαίνει τετ-α-τετ με τον αντίπαλο γκολκίπερ, δίνει έτοιμο γκολ στον Μπρέσεβιτς που γράφει σε κενή εστία το 2-0

15:10

11': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

15:06

Ωραία σέντρα από αριστερά του Πεταυράκη και ο Μπρέσεβιτς από κοντά με κεφαλιά ανοίγει το σκορ

15:06

8': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

15:05

5': Φαλτσαριστό σουτ του Μπέλη απ' το ημικύκλιο της περιοχής, αλλά ο Βούρας πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει την μπάλα

15:04

Να η πρώτη ευκαιρία και για το Περιστέρι

15:03

4': Ωραία προσπάθεια του Κορδέρο που περνά τρεις αντιπάλους του, πασάσαρει στον Ντακόλ ο οποίος πλασάρει άουτ

15:03

Και νέα καλή φάση για την Ένωση που μπήκε δυνατά

15:02

3': Ο Τσουκαλάς μπαίνει μόνος από δεξιά, γυρίζει την μπάλα, αλλά ο Ντακόλ δεν προλαβαίνει να βάλει καλά την προβολή και αστοχεί από κοντά