1
19:53

Τέλος στην Πάτρα, σπουδαία νίκη η Παναχαϊκή 2-1

19:53

90'+2: Η Παναχαϊκή βγήκε στην αντεπίθεση, ο Χιντζίδης σουτάρει ψηλά η μπάλα

19:51

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:47

88': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για την Παναχαϊκή. Εκτός ο Μπαλού, μέσα ο Φούφουλας

19:43

82': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Πανηλειακός. Στο ματς περνά ο Πόνσε, εκτός βγαίνει ο Βαγγέλης

19:41

Δεν υπάρχει ρυθμός στο τελευταίο τέταρτο, πολλές οι διακοπές και τα σκληρά μαρκαρίσματα

19:39

Αναγκαστική ήταν η αντικατάσταση του Κοντογουλίδη, ο έμπειρος φορ είχε πρόβλημα στην μέση και ζήτησε αλλαγή από τον Παπαδόπουλο

19:38

78': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Εκτός ο Κοντογουλίδης, μέσα ο Αποστολόπουλος

19:37

77': Κίτρινη και στον Μπιτάνγκ για δυνατό μαρκάρισμα στον Στεργίδη

19:36

76': Κάρτα στον Στεργίδη

19:35

76': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανηλειακό. Εκτός ο Λαλίν, μέσα ο Αλτιπαρμακόφσκι

19:33

74': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη, ψηλά η μπάλα

19:31

Εκτελέστηκε από τον Κυριάκο, επιθετικό φάουλ βλέπει ο διαιτητής, τελειώνει η φάση

19:31

71': Ευκαιρία για τον Πανηλειακό. Σουτ του Λαμπρόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Λαμπάκης δυσκολα σε κόρνερ

19:29

Μπήκαμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο, ο Παναχαϊκή είναι μπροστά στο σκορ (2-1) παίζει και με παικτη παραπάνω

19:29

69': Αλλαγή για τον Πανηλειακό. Στην θέση του Βοσκόπουλου ο Μπιτάνγκ

19:26

67': Κάρτα στον Κυριάκο για σκληρό μαρκάρισμα

19:24

Ωραια ανάπτυξη από δεξιά για την Παναχαϊκή, ο Κιάσσος ''σπάει'' την μπάλα προς το πέναλτι και ο Βιγιαφάνε με ωραίο πλασέ γράφει το 2-1

19:23

64': ΓΚΟΛ η Παναχαϊκή

19:20

Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα, πάντα στο 1-1 οι δύο ομάδες

19:18

''Φωνάζουν'' για πέναλτι οι Πατρινοί σε μαρκάρισμα πάνω στο Μπαλού. Από το ριπλέι φαίνεται ο αμυντικός του Πανηλειακού να κρατά από πίσω τον αντίπαλο του

19:17

Σε παθητικό ρόλο ο Πανηλειακός που από το 6' παίζει με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής του Φλίγκου

19:16

Απειλεί και πάλι η Παναχαϊκή που όσο περνά η ώρα ανεβάζει την πίεση της

19:16

56': Ο Στεργίδης γυρίζει παράλληλα την μπαλα προς το πέναλτι, ο Κοντογουλίδης σουτάρει με την μια, λίγο άουτ η μπάλα!

19:13

Καλή στιγμή για τους Πατρινούς

19:12

52': Σέντρα από δεξιά του Πάτο, ο Βιγιαφάνε πιάνει ένα σουτ στην κίνηση, η μπάλα φεύγει άουτ

19:10

Αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα και παιχνίδι κέντρου

19:09

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη χωρίς κάτι ιδιαίτερο

19:05

46': Τώρα ξεκινά η επανάληψη

19:05

Κάρτα έχει δει ο Σπίνουλας για την Παναχαϊκή, προφανώς για διαμαρτυρία, αφού ο ποδοσφαιριστής βρίσκεται στον πάγκο

19:04

46': Αλλαγή για την Παναχαϊκή πριν την σέντρα του β' μέρους. Εκτός ο Ντα Κόστα, μέσα ο Στεργίδης

19:02

Οι παίκτες των δύο ομάδων επιστρέφουν σιγά αιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

18:48

Ημίχρονο στην Πάτρα, στο 1-1 οι δύο ομάδες μετά από ένα αρκετά νευρικό ματς

18:47

45'+1: Ο Ολίσε την... πληρώνει μετά από όλες αυτές τις κοκορομαχίες που είχαμε

18:45

Νέα νεύρα στον αγωνιστικό χώρο ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές

18:44

Με την σέντρα, η μπάλα φτάνει αριστερά στον Χιντζίδη, αυτός την ''σπάει'' προς τα έξω και ο Κοντογουλίδης με υπέροχο συρτό σουτ με την μια ισοφαρίζει

18:44

45': ΓΚΟΛ, άμεση απάντηση η Παναχαϊκή!

18:42

Το κόρνερ εκτελέστηκε από τον Κυριάκο, ο Κοτσώνης πιάνει την πρώτη κεφαλιά στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και ο Βοσκόπουλος που βρίσκεται στο δεύτερο δοκαρι από κοντά γράφει το 0-1

18:42

43': ΓΚΟΛ ο Πανηλειακός!

18:41

42': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου, ο Λαμπαλης διώχνει δύσκολα σε κόρνερ!

18:40

41': Κάρτα στον Φατιόν για μαρκάρισμα στον Λιώση

18:35

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, κάκιστο το παιχνίδι με την Παναχαϊκή να μην απειλεί παρά το γεγονός πως αγωνίζεται με παίκτη παραπάνω από το 6'

18:35

35': Σουτ από τα 35 μέτρα του Κωστόπουλου, η μπάλα άουτ

18:32

Ο Πανηλειακός προσπαθεί με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο να ''παγώσει'' τον ρυθμό και τα καταφέρνει μια χαρά

18:30

31': Ο Ντα Κόστα βγαίνει από δεξιά, σουτάρει, ωστόσο η μπάλα βρίσκει σε συμπαίκτη του και συγκεκριμένα στον Κοντογουλίδη, με αποτέλεσμα να φύγει άουτ

18:25

26': Κάρτα βλέπει ο Μπαλού για την Παναχαϊκή

18:24

Πάντως, η Παναχαϊκή είναι πιο επιθετική, αφού παίζει από το 6' με παίκτη περισσότερο

18:24

Δεν υπάρχει ρυθμός στο παιχνίδι, πολλές διακοπές μέχρι τώρα

18:21

Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Λαμπάκης βγαίνει και μπλοκάρει

18:20

21': Εκτελεί ο Κυριάκος, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικούς και φεύγει κόρνερ

18:20

Φάουλ σε καλή θέση για τον Πανηλειακό

18:16

17': Κάρτα στον Λιωση

18:11

Πρώτο δεκάλεπτο, η Παναχαϊκή έχοντας την αριθμητική υπεροχή προσπαθεί να αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων

18:08

Ξεκινά και πάλι το ματς μετά από αρκετά λεπτά

18:07

Τώρα ηρεμούν κάπως τα πνεύματα, με τον Φλίγκο να αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο και να αφήνει με δέκα παίκτες την ομάδα του

18:06

Πολλά νεύρα στο παιχνίδι, η κατάσταση δείχνει να ξεφεύγει μετά από αυτή την αποβολή, κάρτα βλέπει ο Κοτσώνης

18:06

Χαζή ενέργεια του επιθετικού του Πανηλειακού

18:06

Την βλέπει ο Φλίγκος για αγκωνιά στον Πάτο

18:05

6': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον Πανηλειακό!

18:01

2':Ευκαιρία για την Παναχαϊκή με γυριστό του Κοντογουλίδη, η μπάλα ψηλά

17:59

1': Σέντρα στο ματς

17:58

Στο Παμπελοποννήσιακό στάδιο βρίσκονται περίπου 1.000 φίλαθλοι. Από αυτούς οι 500-600 είναι οπαδοί της Παναχαϊκής και οι υπόλοιποι είναι του Πανηλειακού

17:56

Μόλις τώρα γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ
Λαμπάκης, Κιάσσος, Χιντζίδης, Βαγγελόπουλος, Κωστόπουλος, Φατίον, Μπαλού, Βιγιαφάνε, Κοντογουλίδης, Πάτο, Ντα Κόστα.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
Πίτκας, Ι. Λαμπρόπουλος, Καρασαλίδης, Κοτσώνης, Βοσκόπουλος, Ολίσε, Βαγγέλης, Λιώσης, Φλίγκος, Κυριάκος, Λαλίν.
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας). Βοηθοί: Παπαδημητρίου, Καραμπούλας (Λάρισας). 4ος: Παπαγεωργίου (Άρτας)