2
19:07

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:06

Η ΑΕΛ κερδίζει 3-2 τον Αστέρα Τρίπολης και παίρνει μικρό προβάδισμα πρόκρισης εν όψει της ρεβάνς.

19:06

Λήξη του αγώνα.

19:03

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:01

88': Κίτρινη κάρτα στον Νούνιτς.

18:59

87': Οφσάιντ ο Μπαργκάν, αλλά καλυπτόταν.

18:57

85': Εκτελεί απευθείας ο Μανιάς, πάνω στο τείχος.

18:56

84': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Αστέρα. Η μπάλα έχει στηθεί λίγο έξω από το ημικύκλιο.

18:54

82': Αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Τσιλιανίδης, μέσα ο Ρόλε.

18:52

80': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Πίτι αντί Σικάφκα.

18:47

75': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Έξω ο Σετσέροβιτς, μέσα ο Μπαργκάν.

18:44

72': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

18:39

67': Αλλαγή για τον Αστέρα. Δουβίκας αντί Φερνάντεθ.

18:38

Ο Κυριακόπουλος βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά και ο Μανιάς με υπέροχο τακουνάκι κάνει το 3-2.

18:36

65': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

18:35

63': Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς.

18:33

61': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Νούνιτς αντί Νούσιου.

18:29

56': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Φερνάντεθ σουτάρει, αποκρούει ο Κρίστινσον, δεν μπορεί από κοντά ο Μανιάς, αλλά παρεμβαίνει ο Γιακιμόφσκι, με τη μπάλα να περνά κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

18:26

54': Χωρίς φάση στο δεύτερο ημίχρονο.

18:19

47': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:17

18:04

Η ΑΕΛ προηγείται με 3-1 του Αστέρα Τρίπολης.

18:04

18:03

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:02

Ο Φατιόν εκτελεί το πέναλτι, από τη μία πλευρά η μπάλα, από την άλλη ο Αθανασιάδης και μέσα. 3-1.

18:02

45+1': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:01

45': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Ο Ντέλετιτς τσιμπάει τη μπάλα, ο Αθανασιάδης βρίσκει πρώτα τη μπάλα και στη συνέχεια ακουμπά λίγο και τον αντίπαλό του που πέφτει στο έδαφος. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο γκολκίπερ των Αρκάδων. Διαμαρτύρονται για την απόφαση του Σέζου οι φιλοξενούμενοι.

17:59

Αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ από τον Τσιλιανιδη στο παραθυράκι και γκολ. Μειώνουν σε 2-1 οι Αρκάδες.

17:59

43': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

17:58

42': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Αστέρα, κοντά στο ημικύκλιο της περιοχής.

17:53

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, με την ΑΕΛ να έχει τον απόλυτο έλεγχο.

17:47

31': Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη.

17:38

Ο Ζίζιτς εκτελεί απευθείας από μακριά ένα φάουλ, η μπάλα σκάει λίγο πριν ο Αθανασιάδης μπει στην πορεία της και καταλήγει στα δίχτυα. 2-0 οι Θεσσαλοί.

17:38

22': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:36

21': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σουτ του Σικάφκα, μέσα από την περιοχή και δεξιά αποκρούει με το πόδι ο Αθανασιάδης.

17:34

18': Ο Ντέλετιτς βγαίνει φάτσα με τον Αθανασιάδη, πλασάρει και σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάντ. Καλυπτόταν καθαρά ο Σέρβος φορ, λάθος υπόδειξη από τον βοηθό Σίπκα.

17:29

13': Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα.

17:28

12': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης εκτελεί με μπόλικα φάλτσα, έξω από την περιοχή και δεξιά, λίγο άουτ η μπάλα.

17:26

10': Διαμαρτύρεται για πέναλτι η ΑΕΛ, για ανατροπή του Ντέλετιτς από τον Πασαλίδη. Φαίνεται να βρίσκει μπάλα ο στόπερ του Αστέρα Τρίπολης.

17:24

8': Δυνατό σουτ του Ιγκλέσιας από το ύψος της περιοχής, άουτ.

17:22

Ο Ντέλετιτς με τη μπάλα στα πόδια, ξεκινά μία κούρσα 30 μέτρων, φτάνει στο ύψος του πέναλτι και πλασάρει εύστοχα για το 1-0.

17:22

6': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:21

5': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ντέλετιτς σουτάρει από διαγώνια θέση, αριστερά μέσα από την περιοχή, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αθανασιάδη.

17:20

Ντεμπούτο γιαα τους γηπεδούχους κάνουν οι Γιακιμόφσκι, Σικάφκα και Σετσέροβιτς.

17:17

Με πορτοκαλί μπάλα διεξάγεται το παιχνίδι.

17:16

1': Έναρξη αγώνα.

17:13

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Στους -2 αυτή τη στιγμή η θερμοκρασία στη Λάρισα.

17:05

Οι άνθρωποι του γηπέδου καθάρισαν τον αγωνιστικό χώρο από το πολύ χιόνι, συνεπώς το ματς θα διεξαχθεί κανονικά.

16:59

Φίλες και φίλοι τους a-sports.gr, καλησπέρα σας! Σε περίπου 20 λεπτά ξεκινά η πρώτη αναμέτρηση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Αστέρα Τρίπολης.