-
1
23:55

23:54

Η Μάντσεστερ Σίτι σπάει το φετινό αήττητο σερί της Λίβερπουλ, φτάνει τους 50 βαθμούς έναντι 54 των πρωτοπόρων της κατάταξης «κόκκινων» και παραμένει στη διεκδίκηση του τίτλου της Πρέμιερ Λιγκ.

23:53

90'+5: Λήξη του αγώνα, 2-1.

23:53

90'+5: Κίτρινη στον Έντερσον για καθυστέρηση.

23:49

90'+1: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:48

90': Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Λόβρεν κάνει λάθος, ο Άλισον αποκρούει το εξ επαφής σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα και ακολουθεί δυνατό άστοχο σουτ του Στέρλινγκ.

23:46

89': Κίτρινη στον Μπερνάρντο Σίλβα για φάουλ στον Φαμπίνιο.

23:45

88': Τρίτη αλλαγή για τη Σίτι, Οταμέντι αντί Κομπανί.

23:43

86': Δεύτερη αλλαγή για τη Σίτι, Γουόκερ αντί Λαπόρτ.

23:43

86': Στάριτζ αντί Βαϊνάλντουμ, τρίτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ.

23:42

85': Ο Βαϊνάλντουμ προσπαθεί από πλάγια να απειλήσει μετά την εκτέλεση του κορνερ, διώχνει ο Έντερσον.

23:41

84': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ, διαγώνιο σουτ του Σαλάχ από θέση μέσα αριστερά, σε κόρνερ διώχνει ο Έντερσον.

23:39

82': Ο Άλισον σταματά τον Αγκουέρο στο τετ α τετ και κόρνερ για τη Σίτι. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:34

77': Σακίρι αντί Μανέ, δεύτερη αλλαγή για τη Λίβερπουλ.

23:29

Ο Στέρλινγκ πασάρει στον αφύλακτο Σανέ, που με διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά στέλνει την μπάλα πρώτα στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το 2-1.

23:29

72': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ!

23:22

65': Γκουντογκάν αντί Νταβίντ Σίλβα, πρώτη αλλαγή για τη Σίτι.

23:22

Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ σεντράρει από δεξιά, με τη μία γυρίζει ο Ρόμπερτσον από αριστερά, σε κενή εστία ο Φιρμίνο με κεφαλιά ισοφαρίζει, 1-1.

23:21

64': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:20

63': Ο Φιρμίνο κάνει το σουτ εντός περιοχής μετά από λάθος διώξιμο του Κομπανί σε εκτέλεση φάουλ, ο Έντερσον αποκρούει, σημαντική ευκαιρία για τη Λίβερπουλ.

23:16

59': Δυνατό σουτ του Ντανίλο εκτός περιοχής και δεξιά, άουτ.

23:14

57': Φαμπίνιο αντί Μίλνερ, πρώτη αλλαγή για τη Λίβερπουλ.

23:14

56': Δυνατό σουτ του Αλεξάντερ-Άρνολντ από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

23:10

53': Σουτ του Φερναντίνιο εκτός περιοχής, αρκετά άστοχο.

23:09

52': Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για ανατροπή του Στέρλινγκ από τον Ρόμπερτσον, πολύ εύκολα έχει πέσει ο άσος της Σίτι.