0
-
0
19:15

Ισόπαλες χωρίς τέρματα οι δύο ομάδες σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, με τον Άρη να πιέζει στο τέλος και να διαμαρτύρεται σωστά για πέναλτι στη φάση του 91ου λεπτού.

19:14

Τέλος του αγώνα.

19:12

95': Εκτελεί ο Μπακασέτας το κόρνερ, κεφαλιά ο Γιαννίτσης, πάνω απ' την εστία του Καντιμοίρη η μπάλα.

19:11

94': Πλασέ του Αγκάνθο μέσα απ' την περιοχή, ο Σισοκό βάζει την κόντρα, κόρνερ η μπάλα.

19:08

91': Χέρι του Όστοϊτς μέσα στην περιοχή, δεν δίνει τίποτα ο Μήτσιος.

19:08

Επτά λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:07

90': Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.

19:05

Άρχισε και πάλι το παιχνίδι.

19:04

Απίστευτα πράγματα συμβαίνουν στο «Κλ. Βικελίδης». Ο Λάμπρος Σκόρδας έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο και διαμαρτύρεται στον διαιτητή Μήτσιο!

19:03

85': Διακοπή στο ματς. Ο γενικός αρχηγός της Βέροιας, Γιώργος Λαναρής, που βρισκόταν δίπλα στον Σιόντη τη στιγμή της αλλαγής δέχτηκε αντικείμενο από την εξέδρα και έχει πέσει στον αγωνιστικό χώρο.

19:02

84': Αλλαγή και για τον Άρη. Έξω ο Τσιάρας, μέσα ο Κουσίδης.

19:02

84': Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Γεωργιάδη ο Σιόντης.

18:55

78': Δεύτερη αλλαγή για την Βέροια. Ο Τραπ στη θέση του Παυλίδη.

18:50

73': Τρομερή επέμβαση του Καντιμοίρη σε διαγώνιο σουτ του Μπουγαΐδη μέσα απ' την περιοχή.

18:49

72': Αλλαγή για την Βέροια. Έξω ο Καλτσάς, μέσα ο Γκονσάλβες.

18:48

71': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Οικονομόπουλος στη θέση του Καμινιώτη.

18:45

68': Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνθο.

18:43

67': Μπαλιά του Αμαραντίδη στον Καλτσά, αυτός κάνει το σουτ πάνω στην κίνηση μέσα απ' την περιοχή, μπλοκάρει ο Διούδης.

18:42

65': Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα.

18:41

64': Ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Τσουμάνη από αριστερά, εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση από τον Τάτο, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

18:35

58': Κίτρινη κάρτα στον Όστοϊτς.

18:28

51': Σέντρα του Τσουμάνη, κεφαλιά του Αγκάνθο άουτ η μπάλα.

18:25

48': Πολύ καλή στιγμή για την Βέροια, με τον Καλτσά να κάνει σουτ από κοντά και τον Βανγκέλι να βάζει την προβολή και να σώζει την εστία της ομάδας του.

18:23

Χωρίς αλλαγές στις 11αδες οι δύο ομάδες.

18:22

46': Έναρξη β' μέρους.

18:05

Κακό ποιοτικά πρώτο 45λεπτο με αρκετά νεύρα και λίγες καλές στιγμές. Ο Άρης πραγματοποιεί κακή εμφάνιση και οι φιλοξενούμενοι έχουν την υπεροχή και φτάνουν με περισσότερες αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

18:04

Τέλος α' μέρους.

17:59

41': Επικίνδυνη σέντρα του Μπακασέτα, ο Σισοκό διώχνει πριν η μπάλα φτάσει στον Αγκάνθο που ήταν έτοιμος να «πυροβολήσει».

17:48

Συμπληρώθηκε το πρώτο 30λεπτο και ο Άρης δεν έχει καταφέρει να απειλήσει μέχρι στιγμής.

17:36

Στέκονται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο μέχρι στιγμής οι φιλοξενούμενοι.

17:35

18': Νέα καλή στιγμή για την Βέροια. Ο Καλτσάς εκτελεί φάουλ που μοιάζει με κοντινό κόρνερ, ο Παυλίδης πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και η μπάλα φεύγει άουτ.

17:28

11': Ο Μπεν μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει διαγώνιο σουτ, μπλοκάρει με σχετική ευκολία ο Διούδης.

17:25

7': Σουτ του Καλτσά, δεν ανησυχεί ο Διούδης. Φεύγει άουτ η μπάλα.

17:18

ΑΡΗΣ
Διούδης, Βανγκέλι, Μπουγαΐδης, Γιαννίτσης, Τσουμάνης, Τσιάρας, Καμινιώτης, Τάτος, Μανιάς, Μπακασέτας, Αγκάνθο
Αναπ: Γουναρίδης, Κύργιας, Οικονομόπουλος, Αγγελούδης, Παπαδόπουλος, Βλάχος, Κουσίδης
ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Σισοκό, Όστοϊτς, Παυλίδης, Βεργώνης, Γεωργιάδης, Καλτσάς, Μπαργκάν, Μπεν
Αναπ: Λόπεζ, Τραπ, Μάνος, Γκονσάλβες, Τζημογιάννης, Μπάρμπας, Σιόντης
Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου) - Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Δημητριάδης (Καστοριάς) - 4ος: Κάκος (Κέρκυρας)