23:53

23:52

Η ΑΕΚ αποχαιρετά το Τσάμπιονς Λιγκ με έξι ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές στον 5ο όμιλο.

23:52

90'+4: Λήξη του αγώνα, 1-0.

23:51

90'+3: Συρτό σουτ του Ζίφκοβιτς εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

23:48

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:47

89': ΔΟΚΑΡΙ για την ΜΠΕΝΦΙΚΑ! Ο Σεφέροβιτς πιάνει το δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και σκάει εμφανώς εκτός γραμμής.

23:47

Aποβάλλεται και ο Μαρίνος Ουζουνίδης για διαμαρτυρία.

23:46

Ο Γκριμάλδο εκτελεί απευθείας το φάουλ, δεν μπορεί να αντιδράσει στην αριστερή του γωνία ο Μπάρκας, 1-0.

23:45

88': ΓΚΟΛ για την ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

23:44

87': Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη στον Γαλανόπουλο για κράτημα στον Ζέντσον Φερνάντες. Με 10 μένει η ΑΕΚ.

23:40

82': Κίτρινη στον Γαλανόπουλο για φάουλ στον Τσέρβι.

23:39

81': Κερδίζει κόρνερ για την ΑΕΚ ο Γιαννιώτας, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:38

81': Κεφαλιά του Σεμέδο μετά την εκτέλεση του Τσέρβι, άουτ.

23:38

80': Ο Καστίγιο σουτάρει πέφτοντας, κόντρα στον Μάνταλο και κόρνερ.

23:37

80': Ο Ζέντσον Φερνάντες βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ και πλασάρει, σπουδαία επέμβαση του Μπάρκα σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

23:37

79': Σουτ του Γκριμάλδο, μπλοκάρει εύκολα ο Μπάρκας.

23:36

78': Σέντρα του Γιαννιώτα από αριστερά, δύσκολη κεφαλιά του Πόνσε, άουτ.

23:35

77': Γκάλο αντί Μοράν, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

23:34

77': Τρίτη αλλαγή για την Μπενφίκα, Καστίγιο αντί Ζοάο Φέλιξ.

23:33

76': Δυνατό σουτ του Σεφέροβιτς εκτός περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Μπάρκας.

23:31

74': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσέρβι, ψηλά άουτ η μπάλα.

23:30

73': Κίτρινη στον Χουλτ για φάουλ στον Ζέντσον Φερνάντες.

23:30

72': Φάση διαρκείας για την Μπενφίκα, ο Ζίφκοβιτς ξεπερνά τον Μπάρκα και κάνει το σουτ, διώχνει ο Τσιγκρίνσκι και στην επαναφορά το σουτ του Γκριμάλδο θα το εξουδετερώσει ο Μπάρκας.

23:28

71': ΔΟΚΑΡΙ για την ΜΠΕΝΦΙΚΑ! Ο Τσέρβι σεντράρει από αριστερά, κεφαλιά του Σεφέροβιτς, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

23:25

68': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, Μάνταλος αντί Μπογέ.

23:22

64': Απαντά στις ευκαιρίες η Μπενφίκα! Πλασέ του Σεφέροβιτς στην κίνηση εντός περιοχής μετά από γέμισμα του Τσέρβι από αριστερά, δύσκολη απόκρουση του Μπάρκα.

23:20

63': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκτελεί από δεξιά ο Μοράν, κεφαλιά του Τσόσιτς, ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

23:20

62': Κόρνερ για την ΑΕΚ παραχωρεί ο Αντρέ Αλμέιδα.

23:19

62': Περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Μοράν.

23:18

61': Γιαννιώτας αντί Κλωναρίδη, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

23:18

60': Κερδίζει κόρνερ ο Κλωναρίδης για την ΑΕΚ.

23:16

59': Τσέρβι αντί Πίζι, δεύτερη αλλαγή για την Μπενφίκα.

23:14

57': Ο Ζέντσον Φερνάντες βλέπει εκτός εστίας τον Μπάρκα, πλασάρει από μακριά, άουτ.

23:10

53': Παράλληλο γύρισμα του Σεφέροβιτς από αριστερά, κανείς παίκτης της Μπενφίκα στην πορεία της μπάλας.

23:09

51': Εκτελεί ο Πίζι, κεφαλιά του Ρούμπεν Ντίας, άουτ.

23:09

51': Παραχωρεί κόρνερ ο Οικονόμου για την Μπενφίκα.

23:05

48': Μακρινό σουτ του Ζέντσον Φερνάντες, ψηλά άουτ η μπάλα.

23:03

46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.