0
19:52

Λήξη της αναμέτρησης.

19:49

88': Ενοχλήσεις αισθάνθηκε ο Μπλάζεκ και εγκατέλειψε. Έτσι ο Απόλλων συνεχίζει με δέκα!

19:48

87': Δύο αλλαγές για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ. Ο Σεμπέκος αντί του Φαγέ και ο Τραγουλιάς αντί του Μουσταφίδη.

19:47

86': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, όταν ο Φαρινόλα έβγαλε από τα δεξιά, στο ύψος του πέναλτι, για τον Μίνγκα, που μόνος μπροστά από τον Κατσούλη έστειλε την μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:45

84': Συρτό σουτ Καραλή μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα περνά τρία μέτρα έξω από το αριστερό δοκάρι του Αθανασίου.

19:44

Μετά το 70' ο ρυθμός του ματς έχει πέσει αρκετά και η Καλλιθέα κάποιες φορές βγαίνει επικίνδυνα στην αντεπίθεση, καθώς έχει αρχίσει και πιέζει ψηλά.

19:41

80': Αλλαγή για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ. Ο Θεολόγου στη θέση του Πίκολο.

19:39

78': Σουτ Φαγέ έξω από την περιοχή, δεν δυσκολεύεται να μπλοκάρει ο Αθανασίου.

19:38

77': Σουτ Μίνγκα μέσα από την περιοχή και δεξιά, μπλόκαρε ο Κατσούλης.

19:35

75': Κι άλλη μία αλλαγή για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ. Ο Δημητρίου αντί του Σταύρου.

19:31

71': Νιώθει ενοχλήσεις και δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μπάρκογλου. Στη θέση του μπαίνει ο Δημογιάννης.

19:30

70': Αλλαγή για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ. Ο Ντιέγκο στη θέση του Ατματζίδη.

19:23

Ο Μπάρκογλου γύρισε στον Φαρινόλα, που με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ για την "Ελαφρά Ταξιαρχία".

19:22

62': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

19:21

61': Αλλαγή για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Ο Αθανασίου αντί του Γουμάγια.

19:20

Άναψαν και οι προβολείς στη Ριζούπολη.

19:18

58': Ακόμα μία αλλαγή για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Ο Φαρινόλα παίρνει τη θέση του Τσεμπερίδη.

19:06

46': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Σουτ Μίνγκα μέσα από την περιοχή, εκτίναξη Κατσούλη, η μπάλα θα χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι και θα απομακρυνθεί.

19:06

Πέντε αλλαγές για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ με την έναρξη του δεύτερου μέρους. Μπήκαν οι: Βέρτζος, Διαμάντης, Χατζηζήσης, Μίνγκας και Μπάρκογλου και βγήκαν οι: Παπαζαχαρίας, Παντελιάδης, Αργυρόπουλος, Τσιλιγκίρης και Γκουέλα. Δύο αλλαγές και για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ με την έναρξη. Καραλής και Κολοφώτης αντί των Φαμπρίτσιο και Σαμπάλ.

19:06

Έναρξη β' ημιχρόνου.

18:50

Λήξη α' ημιχρόνου.

18:49

44': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Ο Έγκον βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και σούταρε από το ύψος του πέναλτι, αλλά έστειλε την μπάλα πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:48

43': Γυριστό σουτ Σαμπάλ έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα έξω από το αριστερό δοκάρι του Γουμάγια.

18:46

Εφτά αλλαγές σκοπεύει να πραγματοποιήσει με την έναρξη του β' ημιχρόνου ο Αλέκος Βοσνιάδης για λογαριασμό του Απόλλωνα και ήδη έχουν σηκωθεί και κάνουν προθέρμανση.

18:44

Πλησιάζουμε στο τελευταίο 5λεπτο του πρώτου μέρους και ο Απόλλων μετά το 30' έχει επιβάλει το ρυθμό του, έχει βελτιώσει την κυκλοφορία του και έχει την κατοχή της μπάλας, χωρίς ωστόσο να καταφέρνει να μπει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή και να τελειώσει φάσεις. Η Καλλιθέα, από την άλλη, δείχνει στοιχεία αξιόμαχης ομάδας και παίζει έξυπνα την κόντρα.

18:38

33': Σουτ Γκουέλα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, η μπάλα πολλά μέτρα πάνω από την εστία της Καλλιθέας.

18:36

31': Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Γκουέλα από τα δεξιά, διώχνει με γροθιές ο Κατσούλης.

18:31

26': Καλοτραβηγμένο σουτ Κατσικογιάννη, διώχνει με υπερένταση πέφτοντας στη δεξιά γωνιά του ο Γουμάγιας.

18:28

23': Καλοτραβηγμένη εκτέλεση φάουλ του Έγκον από τα αριστερά, πήδηξαν αρκετοί παίκτες για κεφαλιά, η μπάλα καταλήγει τελικά στην αγκαλιά του Κατσούλη.

18:20

15': Το πρώτο σουτ του αγώνα γίνεται από την Καλλιθέα με τον Φαμπρίτσιο μέσα από την περιοχή, αδύναμο όμως, εύκολα στην αγκαλιά του Γουμάγια.

18:15

Συμπληρώθηκε το πρώτο 10λεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, χωρίς καμία αξιόλογη ευκαιρία μπροστά από τις δύο εστίες.

18:05

Έναρξη της αναμέτρησης.

18:03

Καλησπέρα σας από τη Ριζούπολη! Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το φιλικό...

Γουμάγιας, Αργυρόπουλος, Παντελιάδης, Ζουέλα, Παπαζαχαρίας, Αλβάρεζ, Τσιλιγκίρης, Τσεμπερίδης, Μπλάζεκ, Έγκον, Γκουέλα.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Κατσούλης, Μουσταφίδης, Παγώνης, Χριστοφιλέας, Πίκολο, Φαγέ, Ατματζίδης, Σταύρου, Φαμπρίτσιο, Σαμπάλ (υπό δοκιμή), Κατσικογιάννης.
Διαιτητής ο Τσαμούρης (Πειραιά) με βοηθούς τους Κοτζαμανίδη και Σγάντζο (επίσης Πειραιά).